رویداد
 

 

ایجاد 2 مرکز فرماندهی جدید ناتو
کشورهای عضو پیمان ناتو موافقت خود را با پیشنهاد اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان، مبنی‌بر تأسيس یک مرکز فرماندهی ناتو در آلمان و آمریکا اعلام کردند. گفته می‌شود هیچ کشور دیگری آمادگی خود را برای تأسيس مرکز فرماندهی  ناتو اعلام نکرده بود.

بازداشت فعال حقوقی منتقد سعودي
سازمان حقوق بشر «القسط» اعلام کرد یک فعال حقوقی عربستانی که در کلیپی ویدئویی از عادی‌سازی روابط عربستان با اسرائیل انتقاد کرده بود، از سوی مقامات این کشور بازداشت شد. یحیی عسیری، رئیس سازمان حقوق‌بشری القسط، دراین‌باره گفت: مقامات عربستانی با بازداشت «نهی البلوی» ثابت کردند که هنوز توان تحمل هیچ‌گونه نقدی را ندارند.

محكوميت خالده ضیا به ۵ سال زندان
خالده ضیا، نخست‌وزیر سابق بنگلادش، به اتهام فساد به پنج سال حبس محکوم شد. به گزارش ایسنا، خانم ضیا، ۷۲ ساله، سوء‌استفاده از صندوق خیریه بین‌المللی کمک به کودکان را انکار کرد و گفت که اتهامات علیه او با انگیزه سیاسی مطرح شده است.

تأکید العبادی بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر
حیدر العبادی بر برگزاری انتخابات در عراق در زمان مقرر و همچنین تحقق آشتی ملی در کشور بعد از شکست تروریست‌ها تأکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العرب الیوم، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، افزود: دولت عراق اقدامات خود را برای تحقق آشتی ملی در جامعه بعد از آزادسازی کشور از دست تروریست‌ها آغاز کرده است.

شلیک گلوله از سمت سوریه به سوی پهپاد اسرائیلی
رسانه‌های اسرائيلي ادعا کردند که از سمت سوریه به سمت پهپاد اين رژیم در بلندی‌های جولان شلیک شده است. به گزارش خبرگزاري مهر، ارتش اسرائيل نیز اعلام کرد که آثار این گلوله‌‌ها در «مجدل شمس»، واقع در شمال بلندی‌های جولان شناسایی شده است.


 
http://sharghdaily.ir/?News_Id=162111