رویداد
 

 

علم‌الهدي: 
بر اساس نص صریح قرآن باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنید

ايلنا: علم‌الهدي، امام‌جمعه مشهد، گفته است: بزرگان دینی توصیه کردند، اما من می‌گویم نص صریح آیه ۱۲۰ سوره توبه، بالاتر از این توصیه‌ها، می‌گوید راهپیمایی ۲۲ بهمن بالاترین عبادت است. هیچ‌چیز به اندازه راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن و کفار را به غیظ نمی‌آورد. این دیگر از توصیه هر مرجعی بالاتر است. مردم، این خداست. قرآن را قبول دارید؟ بر اساس نص صریح قرآن باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنید. این تهاجماتی که دشمن علیه دین می‌کند و حجاب را هدف قرار داده و به وسیله برخی عروسک‌های داخلی خود سعی دارد که حجاب را زیر‌ سؤال ببرد و این حرکتی که امام‌جمعه را هدف قرار داده، برای این است که دین را از مردم بگیرند. در داخل کشور نیز برخی رسانه‌ها و مطبوعات، دانسته یا نا‌دانسته برای آنکه جایی در جریان لائیک پیدا کنند، به اسم حمایت از شادی و آزادی جوانان، به دنبال دشمنان راه افتاده‌اند. دلارها را خرج می‌کنند و در داخل هم عده‌ای نا‌دانسته کمک می‌کنند؛ یک روز به اسم حضور زنان در ورزشگاه‌ها و یک روز به اسم حمایت از شادی جوانان.

امام‌جمعه تهران: كسي نگويد ضامن بهشت‌رفتن كسي نيستم
خبرآنلاین: آیت‌الله کاظم صدیقی، امام‌جمعه موقت تهران، در خطبه اول نماز جمعه با تأکید بر انتخاب مسیر حق در زندگی، گفت: لقمه حرام مانع استجابت دعا می‌شود. کسی نگوید ما مسئول ضامن بهشت‌رفتن کسی نیستیم، اگر کسی امانتدار مردم بود، امانت دین مردم مهم‌ترین امانتی است که بر دوش مسئولان است و هر‌ گناهی در جامعه واقع می‌شود، مسئولیت پاسخ‌گویی این گناهان در روز قیامت خواهند بود. حرام‌خوری چیزی نیست که آدم بخواهد به آن بی‌تفاوت باشد. حرام‌لقمگی خیلی خطرناک است، در اخلاق انسان اثر می‌گذارد، آدم‌های حرام‌خور بی‌عاطفه می‌شوند. مردم همان مردمی هستند که در آشوب‌های اخیر نشان دادند مشکلات را ناشی از غفلت و سوءمدیریت می‌دانند و نظامشان را دوست دارند.

توضیحات سخنگوی سپاه درباره حمله به نهاد ریاست‌جمهوری 
ایسنا: سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط‌عمومی کل سپاه، درباره حمله‌ هفته گذشته به نهاد ریاست‌جمهوری و اینکه آیا این اقدام یک حمله تروریستی بوده است؟ گفت: یک اتفاق ساده‌ای بود که در آن فردی اعتراضی داشته و با این اقدام  درصدد بوده تا صدای اعتراضش را به گوش مسئولی برساند. این فرد ظاهرا سلاح سرد نیز به‌همراه داشته و مأموران قصد داشتند تا با اخطار و شلیک تیر‌ هوایی او را متوقف کنند، اما او توجهی نکرده و بنابراین مجبور به تیراندازی شده‌اند. او ادامه داد: از آنجایی که او به سمت ساختمان اداری نهاد ریاست‌جمهوری در حرکت بوده و با تیراندازی هوایی نیز متوقف نشده، مأموران مجبور به تیراندازی شدند و خوشبختانه وی آسیبي جدی ندیده است. 

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب
به انحراف‌کشاندن انقلاب از طریق روحانی‌نماها و آقازادگان

ایسنا: رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی در همایش تجلیل از پیش‌کسوتان انقلاب اسلامی در گیلان گفت: دشمن درصدد است تا از طریق روحانی‌نماها، آقازادگان، وابستگان به امام و فرزندان شهدا انقلاب را از مسیر اصلی‌اش منحرف کند. او با بیان اینکه برخی در رأس حکومت قرار گرفته‌اند اما هرگز در پیروزی انقلاب نقشی نداشته‌اند، افزود: انقلابی‌نماها با ترویج تفکر اشرافی‌گری، سازش‌کاری و نکوهش ارزش‌های انقلابی درصدد ضربه‌زدن به انقلاب هستند.  


 
http://sharghdaily.ir/?News_Id=162182