حادثه ها
 

 

مرگ ۲ کودک بر اثر سقوط  در دستگاه بلوک‌زنی
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد از مرگ دو کودک بر اثر سقوط در دستگاه بلوک‌زنی خبر داد.  علی پاکدل، فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد، گفت: براساس اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر وقوع یک حادثه منجر به فوت در یکی از حاشیه‌های شهرستان بجنورد، مأموران انتظامی سریع در محل حاضر شدند.  این مقام انتظامی ادامه داد: براساس اعلام مأموران حاضر در صحنه این حادثه در یک کارگاه بلوک‌زنی اتفاق افتاده است.  پاکدل بیان کرد: دو پسربچه ۷ و ۱۰ ساله که برای کمک به پدر در کارگاه بودند، متأسفانه در داخل دستگاه میکسر سقوط کرده و جان خود را از دست دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد در پایان از تمامی شهروندان خواست هنگام استفاده از تجهیزات ساختمانی نکات ایمنی را رعایت و از نزدیک‌شدن کودکان به این دستگاه‌ها خودداری کنند تا شاهد چنین اتفاق‌های ناگوار و دلخراشي نباشیم.

کلاهبردار بنزسوار دستگیر شد
جوانی که با ظاهر آراسته، سوار بر بنز و خانه‌ای مجلل در شمال تهران اعتماد عمده‌فروشان را جلب و از آنها کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
این کلاهبردار ۲۸ساله که چندی ‌پیش به دلیل ۵۴۰‌ میلیون کلاهبرداری به پنج سال زندان محکوم شده بود و اکنون بعد از مرخصی از زندان بار دیگر کلاهبرداری را آغاز کرده بود، تنها شگردش سوءاستفاده از ظاهربینی طعمه‌هایش بود.  خود او دراین‌باره می‌گوید: خانه‌ای در نیاوران اجاره کردم که ماهانه ۹ میلیون اجاره آن بود، یک بنز آخرین مدل هم تهیه کردم و با استفاده از آن اعتماد طعمه‌هایم را جلب می‌کردم.  وی اضافه می‌کند: من معمولا خودم را صاحب یکی از مجموعه رستوران‌های بزرگ تهران یا مسئول خرید آن معرفی می‌کردم و چندسری به صورت کلان گوشت و دیگر اقلام خریداری می‌کردم. فروشنده‌ها هم که عنوان من و بنز زیر پایم را می‌دیدند، خیلی زود اعتماد می‌کردند و در دومین یا سومین خرید جنس را تحویل می‌گرفتم و متواری می‌شدم.
سرهنگ کامیار چهری رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز در توضیح نوع سرقت وی می‌گوید: این کلاهبردار جوان ماشین خود را هم از طریق کسب مال غیر به دست آورده و آن‌قدر میزان کلاهبرداری‌اش بالا بوده که خانه‌ای با اجاره ماهانه ۹‌ میلیون تومان قول‌نامه کرده بوده است.  وی ادامه می‌دهد: او با استفاده از همین خودرو مدل‌بالا و حضور در عمده‌فروشی‌ها، اعتماد فروشندگان را جلب می‌کرده و درنهایت با خرید عمده متواری می‌شده است.  سرهنگ چهری می‌افزاید: وی درحالی‌که حدود چهار سال از محکومیتش باقی‌ مانده، بار دیگر اقدام به کلاهبرداری کرده و تاکنون یک مورد آن به ارزش ۲۱‌ میلیون تومان کشف شده و منتظر مراجعه دیگر شاکیان هستیم.

انگیزه عجیب برای سرقت از داروخانه
پسری که به یک داروخانه در غرب تهران هجوم برده و با تهدید قمه از آنجا سه ‌میلیون تومان سرقت کرده بود، بازداشت شد.  رسیدگی به این پرونده از اواسط دی سال جاری شروع شد. در آن زمان مردی با پلیس تماس گرفت و گفت: من داروخانه‌ای در خیابان کارون دارم. در حال کارکردن بودم که پسر جوانی وارد داروخانه شد و با تهدید سلاح سرد که به قمه شباهت داشت، من را مجبور کرد همه پول‌های دخل را به او بدهم.
این مرد در ادامه در زمینه پول‌های سرقتی نیز افزود: دقیقا اطلاعی از میزان پول‌های دخل در آن موقع نداشتم؛ اما فکر می‌کنم که حدودا سه ‌میلیون تومان پول در دخل داشتیم.  پس از اعلام گزارش این سرقت مأموران انتظامی در غرب تهران به محل حادثه اعزام شدند و با بررسی‌های دقیق به وسیله دوربین مداربسته داروخانه به مدارکی رسیدند.  بالاخره با گذشت دو ماه مأموران اداره آگاهی تهران بزرگ موفق شدند متهم را بازداشت و به شعبه یکم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 منتقل کنند.
این متهم زمانی‌ که در برابر قاضی محمد نصرتی قرار گرفت، این‌گونه به شرح واقعه پرداخت: من حال خوشی نداشتم و در موقع آن اتفاق نیز قرص‌های زیادی مثل آلپرازولام و مُسکن‌های سنگین مصرف کرده بودم که به‌همین‌دلیل کنترل خودم از دستم خارج شد و با قمه به داروخانه یادشده در خیابان کارون  حمله کردم.  متهم در زمینه انگیزه‌اش نیز گفت: من نیاز مالی ندارم و به دلیل اینکه خرج قرص‌هایم بالا رفته بود، تصمیم گرفتم به داروخانه بروم و قرص بدزدم؛ اما یک‌دفعه‌ای دستم به پول‌ها هم رفت. نمی‌دانم در آن‌موقع چه فازی داشتم که تصمیم به سرقت گرفتم.  در انتهای رسیدگی به این پرونده به دستور بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه 34 متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار اداره آگاهی قرار گرفت.


 
http://sharghdaily.ir/?News_Id=163785