۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۴ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
پنج قاره

ریزش پل معلق قربانی گرفت
فروریختن یک پل معلق در شهر «وییاویسینو» در مرکز کلمبیا جان ۱۱ نفر را گرفت. این حادثه تعدادی مجروح نيز داشته است. احتمالا سنگینی بیش از اندازه به دلیل جمعیت زیاد روی پل، منجر به ریزش آن شده است. این پل از جاذبه‌های توریستی محلی است و به دلیل تعطیلات در زمان حادثه جمعیت زیادی از روی آن تردد داشتند. چند نفر از قربانیان این حادثه کودک بودند.

مرد روانی تمام اعضای خانواده‌اش را کشت
یک مرد روانی تمام اعضای خانواده‌اش را به قتل رساند و سپس خودکشی کرد. پیداشدن بقایای سوخته پنج نفر در خاکستر‌های آتش خانه‌ای در اورگون آمریکا باعث بازشدن پرونده قتل و خودکشی در اداره پلیس این ایالت شد. براساس گزارش پلیس، پزشکی قانونی این اداره پلیس اعلام کرده است جنازه این پنج نفر که سه نفر از آنها بچه بوده‌اند، متعلق به یک خانواده است که در کالبدشکافی مشخص شده است سه بچه این خانواده با گلوله به قتل رسیده‌اند و زنی که جنازه او کشف شده بر اثر خفگی جان خود را از دست داده است. نیروهای پلیس پس از تأیید هویت این جنازه‌ها، اعلام کردند مردی هم که جنازه او در خانه سوخته کشف شده بود، با برخورد گلوله‌ای به سر خود مرده است که همین مسئله باعث به‌وجودآمدن نظریه قتل و خودکشی شده است. نیروهای پلیس درباره علت مرگ اعضای خانواده کروکر گفته‌اند پدر خانواده ابتدا همسر خود را خفه کرده است و سپس جان هر سه فرزند خود را با اسلحه گرفته است و بعد از آتش‌زدن خانه به سر خود شلیک و خودکشی کرده است. مأموران آتش‌نشانی دراین‌باره اعلام کرده بودند آتش‌گرفتن خانه عمدی بوده است.

دستگیری 652 نفر در کامبوج در ارتباط با مواد مخدر
در نخستین هفته از آغاز اقدامات دولت کامبوج برای مبارزه با مواد مخدر 652 نفر در این رابطه دستگیر شدند. یک مقام ارشد پلیس ملی و از مسئولان کمیته جدید مبارزه با مواد مخدر گفت در هفت روز آغازین سال جدید میلادی 261 پرونده مواد مخدر بررسی و 652 نفر دستگیر شدند که 371 مورد آن در ارتباط با قاچاق مواد مخدر بود و 281 نفر نیز مصرف‌کننده مواد مخدر بودند. وی افزود به آن دسته از مصرف‌کنندگانی که به صورت تفریحی مواد مصرف می‌کردند آموزش ارائه شد و باقی معتادانی که در این رابطه دستگیر شدند به دادگاه یا مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند. به گفته مقامات مسئول تشدید اقدامات در مبارزه با مواد مخدر که ماه گذشته خبر آن اعلام شده بود در پاسخ به گزارش‌هایی است که حاکی از افزایش سوءمصرف مواد مخدر در این کشور است و شامل اقدامات قانونی، بازپروری و آموزشی می‌شود. بنا به آمار منتشرشده از سوي ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر کامبوج در سال 2016 پلیس چهارهزارو 191 پرونده مواد مخدر را بررسی كرده كه 9هزارو 802 مظنون را دستگیر و بیش از 175 کیلوگرم مواد مخدر را توقیف کرده است.

 


دیدگاه‌ها(۰)