۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۴ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
حادثه‌ها

مرگ موتورسوار در  بزرگراه یادگار امام
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تصادف مرگ‌بار موتورسیکلت و سواری پژو در بزرگراه یادگار امام خبر داد. سرهنگ محمد رزاقی دراین‌باره گفت: حوالی 13:30 دیروز یک دستگاه موتورسیکلت در مسیر شمال به جنوب بزرگراه یادگار امام (ره) در حال حرکت بود که در محدوده خیابان فرحزادی با یک ‌دستگاه سواری پژو برخورد کرد. وی با بیان اینکه در پی این حادثه عوامل پلیس راهور و دستگاه‌های امدادی در محل حاضر شدند، گفت: عوامل امدادی علائم حیاتی این فرد را بررسی کردند و متأسفانه مشخص شد راکب 55ساله موتورسیکلت به دلیل شدت صدمات وارده جان خود را از دست داده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه راکب موتورسیکلت فاقد کلاه ایمنی بود، گفت: علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در حال بررسی است.

مهار حریق انبار ساختمان مسکونی
آتش‌سوزی انبار یک ساختمان چهارطبقه به مساحت صد مترمربع و مملو از اجناس اضافه و مستعمل، با سرعت عمل آتش‌نشانان مهار شد. در پی تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه 125 و اعلام گزارشی مبنی بر استشمام دود و مشاهده شعله‌های آتش، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 99 را به همراه تیم نجات 9 به محل حادثه در میدان خراسان، خیابان مخبر جنوبی، حدفاصل خیابان عجب‌گل و سعیدی کوچه روحانی اعزام کرد. عباس شاطرمعصوم، فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به محل حادثه دراین‌باره گفت: پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده شد انباری داخل پارکینگ یک ساختمان چهارطبقه تک‌واحدی به مساحت صد مترمربع که مملو از اجناس اضافه و مستعمل ساختمان بود، دچار آتش‌سوزی شده و دود شدید ناشی از سوختن آن، تمام ساختمان را احاطه کرده بود. وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از قطع برق و گاز ساختمان و ایمن‌سازی محل حادثه با کشیدن یک رشته لوله آبدهی وارد ساختمان شدند و با بازکردن در انباری مشغول مهار آتش‌سوزی شدند. فرمانده آتش‌نشانان تصریح کرد: گروه نجات نیز با استفاده از تجهیزات لازم پس از تقسیم‌شدن به دو گروه و جست‌وجو در طبقات موفق شدند چهار نفر را که در طبقات مختلف محبوس شده بودند، به سلامت خارج کنند. شاطرمعصوم خاطرنشان کرد: با انتقال این چهار نفر به محل امن بیرون از ساختمان و مهار کامل آتش‌سوزی و تخلیه کامل انباری و ایمن‌شدن محل، آتش‌نشانان با ارائه تذکرات ایمنی لازم به مأموریت خود پایان دادند.

اخاذی با عکس‌های شخصی
دو تبهکار اینترنتی در ماجراهای جداگانه به وسیله کارشناسان پلیس فتا دستگیر شدند. در نخستین پرونده، فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر از دستگیری فردی خبر داد که با به‌دست‌آوردن عکس‌های شخصی و اطلاعات خصوصی یکی از شهروندان، قصد اخاذی 200‌میلیون‌ریالی را از وی داشت. سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا شکایتی مطرح کرد مبنی بر اینکه فردی ناشناس با تهدید انتشار تصاویر شخصی و اطلاعات خصوصی در فضای مجازی قصد اخاذی از وی را دارد. به این ترتیب شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: در بررسی‌های تخصصی به وسیله کارآگاهان پلیس فتا، متهم موردنظر که دختری جوان بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد. جلیلیان تصریح کرد: متهم در مواجهه با ادله پلیسی به جرمش اعتراف و قصد خود را از این عمل دلایل شخصی و انتقام‌جویی بیان کرد. در‌همین‌حال رئیس پلیس فتای کرمان از دستگیری شخصی که در شبکه ‌اجتماعی تلگرام اقدام به سرقت اطلاعات شخصی می‌کرد، خبر داد. سرهنگ امین یادگارنژاد گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی‌بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی اقدام به انتشار تصاویر و پیام‌های وی در شبکه‌های اجتماعی کرده است، موضوع بلافاصله برای پیگیری در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: در این راستا با بررسی‌‌های فنی و تحلیل‌‌های کارشناسی مشخص شد سیستم شاکی از سوی بدافزارهایی آلوده شده و از این طریق تمامی اطلاعات او برای سازنده این برنامه‌ها ارسال شده است. رئیس‌پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان کرمان ادامه داد: شاکی از طریق کلیک‌کردن روی لینک‌های آلوده‌ای که در گروه‌های تلگرامی ارسال شده بوده، مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. رئیس‌پلیس فتای استان کرمان در‌این‌باره گفت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با اقدامات تخصصی، متهم شناسایی و دستگیر شد که در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود که با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.


دیدگاه‌ها(۰)