۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۴ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
خبر

پیام تسلیت آیت‌الله‌العظمی سیستانی
ابنا: آیت‌الله‌العظمی سیستانی با ارسالی پیامی رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را به «محمد هاشمی»، برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تسلیت گفت. پیام آیت‌الله‌العظمی سیستانی به شرح ذیل است: 
«بسم‌الله الرحمن‌الرحیم؛ انالله و انا الیه راجعون؛ دانشمند محترم جناب آقای محمد هاشمی زیدعزه؛ السلام علیکم و رحمه الله و برکاته؛ خبر درگذشت اخوی مکرم، جناب حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین آقای حاج شیخ‌اکبر هاشمی رفسنجانی طاب ثراه موجب تألم و تأسف فراوان گردید. این‌جانب فقدان آن بزرگوار را به جناب‌عالی و دیگر خاندان محترم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را مسئلت دارم».

پیام تسلیت نهضت آزادی 
هاشم صباغیان، در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت. بخشی از این پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ وَ يَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو‌الْجَلَالِ وَ‌الْإِكْرَامِ
خبر درگذشت ناگهانی آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی موجب تأسف و تأثر خاطر ما و قاطبه ملت ایران گردید. بی‌شک نقش‌آفرینی مرحوم هاشمی در عرصه‌های مختلف به‌خصوص در سال‌های اخیر از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد و فقدان حضور ایشان در عرصه سیاسی و اجتماعی محسوس خواهد بود.
قضاوت درباره کارنامه و سوابق مردان عمل بسیار دشوار است و نتایج و اثرات اعمال دولتمردان را تاریخ قضاوت خواهد کرد. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی کارنامه فربهی پیش و پس از انقلاب داشته‌ است. مبارزات انقلابی در دوران رژیم شاهنشاهی و استقامت و صلابت اراده ایشان در دوران زندان بر کسی پوشیده نیست. 


دیدگاه‌ها(۰)