۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۴ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
نگاه

بار انقلاب را به دوش کشید
پروانه مافی،نماینده مجلس شورای اسلامی: درگذشت یار صدوق امام و همراه مقام معظم ‌رهبری را به ملت شهید‌پرور ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم. درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای همه کسانی‌ که در انقلاب به ‌دنیا‌ آمده و جوانی خود را با انقلاب سپری کرده‌اند؛ بسیار ناگوار است. ایشان استوانه مهمی برای انقلاب اسلامی بودند و می‌توان گفت که درگذشت‌شان بعد از درگذشت امام‌(ره)، مهم‌ترین ضایعه برای انقلاب اسلامی به حساب می‌آید. امیدواریم عزیزانی که در مسیر انقلاب حرکت می‌کنند، راه ایشان را ادامه دهند.
 آیت‌الله هاشمی همه جوانی و حیات خود را صرف انقلاب کرده و می‌دانیم که بعد از مبارزات انقلابی و تحمل چهار‌سال‌و‌نیم حبس و شکنجه در زندان‌های ساواک، در جایگاه‌های مختلفی از‌جمله ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست‌جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام وظیفه کردند. در کنار شهید بهشتی و مقام معظم رهبری انقلاب، بنیان‌گذار اولین حزب در جمهوری اسلامی بودند و به‌واقع بار انقلاب را به دوش کشیدند. امیدواریم که بازماندگان مسیر ایشان را ادامه دهند. 

در حق ملت پدری کردند
فخرالسادات محتشمی: آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی در حق ملت پدری کردند. ایشان نقش مهمی برای حفظ تاریخ معاصر ایران ایفا کرده و نقش‌آفرینی مثبتی داشته‌اند.
 سفارش ایشان همواره این بود که تاریخ تحریف نشود. امیدواریم به توصیه و وصیت ایشان عمل شود.


دیدگاه‌ها(۰)