۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۴ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
خبر

بررسی نام‌گذاری خیابانی به نام «هاشمی‌رفسنجانی» 
رئیس کمیسیون نام‌گذاری شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکشنبه هفته آینده طرح دوفوریتی نام‌گذاری خیابان و بوستانی مناسب به نام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را در صحن شورا مطرح می‌کنیم. مجتبی شاکری رئیس کمیسیون نام‌گذاری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نام‌گذاری خیابان و بوستانی به نام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، گفت: برای نام‌گذاری خیابان و بوستانی مناسب، پیشنهاد طرح دوفوریتی را در کمیسیون مطرح می‌کنیم. وی افزود: باید درخصوص نام‌گذاری خیابان و بوستانی از معاونت شهرسازی و معماری و معاونت فنی و عمران گزارشی از معابر و بوستان‌های در‌حال‌ساخت دریافت کنیم. 

تعطیلی 40 هزار مطب پزشکی با اجراي ممنوعیت کار  پزشکان دولتی در  بخش خصوصی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه ممانعت از فعالیت پزشکان بخش دولتی در بخش خصوصی گفت: این مصوبه مغایر قانون اساسی است و در صورت اجرای آن حدود 40 هزار مطب پزشکی تعطیل و 16 هزار عضو هيئت علمی از مراکز درمانی خارج می‌شوند. محمدحسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، راجع به مصوبه مجلس مبنی بر ممانعت از فعالیت هم‌زمان پزشکان دولتی در بخش خصوصی اظهار کرد: معایب این اقدام بسیار بیشتر از مزایای آن است زیرا هنوز زیرساخت‌های لازم برای اجرای این مصوبه فراهم نشده است. وی افزود: هم‌اکنون بسیاری از اعضای هيئت علمی و پزشکان تمام‌وقت ما در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و حتی بسیاری از آنان مطب دارند که براساس این قانون باید مطب‌های خود را تعطیل کنند، بنابراین آنها ترجیح می‌دهند فعالیت در مراکز دولتی را کنار بگذارند و به ادامه فعالیت خود در مطب و بخش خصوصی بپردازند.  قربانی یادآور شد: در صورت تأیید این مصوبه از سوی شورای نگهبان احتمال خروج حدود 16 هزار نفر از اعضای هيئت علمی از مراکز بهداشتی و درمانی و علمی کشور وجود دارد؛ همچنین اگر همه این فشارها را اعمال کنیم، بیش از 40 هزار مطب پزشکی تعطیل خواهد شد درحالی‌که مردم به دریافت خدمات و درمان در بخش خصوصی نیز نیاز دارند.

تداوم غبار در  8 شهر  کشور تا  پایان هفته
ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: تا اواخر هفته جاری تداوم غبار در شهرهای بزرگ و صنعتی به‌ویژه تبریز، ارومیه، تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم و مشهد انتظار می‌رود. احد وظیفه اظهار کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، جوی آرام و پایدار در بيشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین تا اواخر هفته جاری تداوم غبار در شهرهای بزرگ و صنعتی به‌ویژه تبریز، ارومیه، تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم و مشهد انتظار می‌رود. وی افزود: امروز 22 دی، با همراهی شرایط ناپایدار جوی و با نفوذ جریان‌های شمالی در نیمه‌ غربی و نوار شمالی کشور، روند کاهش نسبی دما و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل دریای خزر بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

«اردوگاه‌سازی»برنامه‌ای برای ترک اعتیاد اجباری
ایسنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اردوگاه‌سازی نمی‌تواند یک نسخه بلندمدت برای حل یا کاهش آسیب اعتیاد در کشور باشد اما یک اقدام موقتی است که باید انجام شود. انوشیروان محسنی‌بندپی اظهار کرد: اگر مراکز ترک اعتیاد اجباری در کشور وجود نداشته باشد، معتادان متجاهر در جایی مانند گورستان نصیرآباد شهریار و در اشکالی مانند گورخوابی خود را نشان می‌دهند. رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: در‌حال‌حاضر امکان اسکان موقت برای معتادان وجود دارد. در بعضی شهرها نیز گرمخانه راه‌اندازی شده و تمامی افراد معتاد متجاهر و بی‌خانمان می‌توانند شب را در آنجا خوابیده و در صورت تمایل صبح نیز مرکز را ترک کنند. بندپی در ادامه تأکید کرد: همواره تلاش ما آن است که فرد با علاقه، عزم و اراده خود وارد مراکز اقامتی و پروسه درمانی شود اما درحال‌حاضر با توجه به وضعیت موجود ناچار هستیم برنامه ترک اجباری را برای برخی از گروه‌ها اجرائي کنیم. وی در ادامه ضمن اشاره به گورخوابی در گورستان نصیرآباد شهریار گفت: در شهرهای کوچک ممکن است چنین مواردی بروز کند اما آنچه مسلم است آن است که درحال‌حاضر تمامی دستگاه‌های کشور برای ساماندهی این افراد و کاهش آسیب‌هایی مانند کارتن‌خوابی بسیج شد‌ه‌اند. رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در سال 92 تنها ظرفیت پذیرش 400 معتاد را در کشور داشتیم اما درحال‌حاضر ظرفیت پذیرش هشت‌هزارو 600 معتاد متجاهر را با عنوان مراکز ماده 16 داریم.


دیدگاه‌ها(۰)