۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۷۷۵ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ دي
پرسپولیس از خریدهای جدیدش رونمایی می‌کند
معمای رحمتی در دوئل دوباره دایی- استقلال

دور برگشت لیگ‌برتر از دیروز و با بازی صنعت نفت آبادان و صبا شروع شد. اکثر تیم‌ها تلاش کردند در تعطیلات نیم‌فصل خود را تقویت کنند، البته مهلت نقل و انتقالات زمستانی به پایان نرسیده و تیم‌ها تا هفته بیستم فرصت دارند بازیکن جابه‌جا کنند. سه بازی این هفته امروز انجام می‌شود. در یکی از مهم‌ترين بازی‌های امروز نفت تهران میزبان استقلال است. استقلال در نیم‌فصل اول نتوانست انتظارات را برآورده کند؛ از جام حذفی کنار رفت، در لیگ هم در رده هفتم قرار گرفت. با وجود اين، فاصله کم استقلال با چند تیم بالاتر از خودش بسیار کم است و منصوریان امیدوار است در نیم‌فصل دوم با تغییر رویه نتایج مطلوبی بگیرد. سرمربی استقلال در آخرین بازی دور رفت در خانه سپاهان تیمی جوان را به میدان فرستاد و نتیجه گرفت، به نظر می‌رسد او در دور برگشت هم به همین رویه ادامه دهد. منصوریان دیروز تأکید کرد تیمی جوان به مصاف نفت می‌رود. «در این ۱۰ روز خوب تمرین کردیم و سعی می‌کنیم با شکل تیم جوانمان به همراه یکی، دو باتجربه به زمین برویم».ابهام بزرگ ترکیب استقلال مهدی رحمتی است. پس از بازی نفت- استقلال در جام حذفی رحمتی نیمکت‌نشین شد و در بازی با سپاهان از او استفاده نشد. در روزهای تعطیلی لیگ خبرهایی درباره قرار‌دادن رحمتی در فهرست خروج منتشر شد. امروز مشخص می‌شود رحمتی در برنامه‌های منصوریان جایی دارد یا خیر؟ با اینکه رحمتی در فهرست مازاد منصوریان نیست، بازی‌نکردنش پیام واضحی برایش خواهد بود. بازی امروز بدون حاشیه هم نیست. دو تیم در 24 روز پیش در جام‌حذفی به مصاف هم رفتند که نفت در یک بازی پرحاشیه در ورزشگاه تختی استقلال را حذف کرد. پس از بازی هواداران استقلال به دلیل فحاشی به دایی محروم شدند البته چون در بازی امروز نفت میزبان است حضور تماشاگران استقلال ممنوعیتی ندارد. آن بازی باعث ایجاد تنش بین دایی و کادرفنی استقلال شد. علی دایی هم امروز محروم است و نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند. نفت در دور رفت تیم موفقی بود. با قرارگرفتن در رده پنجم به فکر کسب سهمیه آسیاست و در جام‌حذفی هم به فینال رسیده است. سرمربی نفت قبل از بازی مهم امروز یک‌ بار دیگر به محرومیتش اعتراض کرد و گفت: «در رأی گفته‌اند من به بخش محرومیت نمی‌توانم اعتراض کنم ولی به بخش مالی آن می‌توانم اعتراض کنم. نمی‌شود؛ رأی یا قابل اعتراض است یا نیست. آقایان قوانین مملکت را زیر سؤال برده‌اند. به دنبال محروم‌کردن علی دایی بودند، چرا به باشگاه نامه رسمی بعد از محرومیت من ندادید؟ من برای تاج متأسفم. ریاست فقط پشت میزنشستن نیست. شما باید کار بقیه را زیر نظر بگیرید. مگر می‌شود ما افراد کمیته انضباطی پیدا نکنیم؟ بدون حضور من رأی هم صادر می‌شود. نمی‌دانم، شاید آگهی در روزنامه داده‌اند تا مرا پیدا کنند». دایی به دلیل اتفاقات بازی سپاهان- نفت دو جلسه محروم شده است. دو تیم نفت و استقلال در نقل و انتقالات زمستانی خیلی فعال نبودند. البته استقلال قصد داشت تغییراتی انجام دهد اما هنوز این تغییرات صورت نگرفته و فقط آرش افشین از تیم جدا شده است. خبر خوب برای استقلالی‌ها آماده‌شدن محسن کریمی است. 
تراکتورسازی و فرصت صدرنشینی
امروز دو بازی دیگر هم انجام می‌شود. استقلال خوزستان میزبان تیم دوم جدول، تراکتورسازی، است. تراکتورسازی با برد ارزشمند در خانه نفت تهران با قرارگرفتن در دو امتیازی پرسپولیس، دور رفت لیگ را به پایان رساند. این تیم، این شانس را دارد تا با برد در بازی امروز دوباره صدرنشین شود. استقلال خوزستان، مدافع عنوان قهرمانی در دور رفت در قواره یک مدعی ظاهر نشد. دو تیم نسبت به نیم‌فصل اول تغییرات مهمی دارند. سروش رفیعی از تراکتورسازی جدا شد و در سوی دیگر احمد نوراللهی و امید عالیشاه به این تیم اضافه شدند. استقلال خوزستان هم رحیم زهیوی، بهترین گل‌زن خود را از دست داد. آنها برای پرکردن جای خالی زهیوی آلویس نانگ و آرش افشین را جذب کردند. میثم دورقی، جلال عبدی و عزت پورقاز دیگر بازیکنان شاخصی بودند که از استقلال رفتند. در دیگر بازی امروز پیکان میزبان گسترش فولاد است. پیکان از جمله تیم‌های موفق دور رفت بود که در رده چهارم قرار گرفت. گسترش هم پس از شروع ناامیدکننده‌اش در چند هفته پایانی دور رفت نتایج بسیار خوبی گرفت. 
اولین بازی رفیعی و نریمان جهان
پرسپولیس پس از صدرنشینی در دور رفت فردا برای حفظ صدرنشینی‌اش به مصاف سایپا می‌رود. قرمزها برای تقویت خود فعلا دو خرید انجام داده‌اند؛ سروش رفیعی و سامان نریمان جهان. هواداران پرسپولیس می‌خواهند فردا این دو بازیکن جدیدشان را ببینند. پرسپولیس عالیشاه و نوراللهی را هم از دست داد. سایپا یکی از تیم‌های ناموفق دور رفت بود که با قرارگرفتن در رده چهاردهم به کار خود پایان داد. حسین فرکی برای سامان‌دادن به وضعیت تیمش چند خرید مهم انجام داده است. این تیم محمدرضا خلعتبری، حامد لک، ایوب کلانتری و عزت پورقاز را جذب کرد و قصد دارد از انتهای جدول فاصله بگیرد. ذوب‌آهن تیم سوم جدول هم فردا میزبان سیاه‌جامگان است. ذوبی‌ها در ماه‌های اخیر بسیار آماده نشان دادند. سیاه‌جامگان هم با تغییراتی در پی فاصله از انتهای جدول است. دیگر تیمی که در نیم‌فصل تغییرات قابل‌توجهی داشته ماشین‌سازی است. این تیم با حضور فرهاد کاظمی فردا میزبان فولاد خوزستان است. ماشین‌سازی در دور رفت فقط یک برد کسب کرد که آن هم جلوی همین فولاد بود. این تیم می‌خواهد پس از 15 هفته دوباره رنگ برد را ببیند. پدیده خراسان هم میزبان سپاهان است. سپاهان در دور رفت هشتم شد که نتیجه مطلوبی محسوب نمی‌شود. این تیم برای دور برگشت جلال عبدی از استقلال خوزستان و مسعود حسن‌زاده از سایپا را به خدمت گرفت.
فیروز کریمی با برد برگشت
در نخستین دیدار از نیم‌فصل دوم لیگ برتر شانزدهم، صنعت نفت آبادان دیروز در ورزشگاه تختی آبادان میزبان صبای قم بود و توانست این دیدار را در لحظات پایانی با حساب 2 بر یک پیروز شود. برای صنعت نفت در این بازی حکیم نصاری در دقایق ۷۲ و ۹۲ گل‌زنی کرد. تک‌گل صبا را هم کیوان امرایی در دقیقه ۵۹ به ثمر رساند. صنعت بین فصل فیروز کریمی را جانشین نادر دست‌نشان کرد. کریمی در بازگشتش به لیگ برتر موفق شد بازی باخته را ببرد و بازگشتش در لیگ برتر را با سه امتیاز شیرین شروع کند. این باخت هفتمین باخت متوالی صبا بود. صنعت نفت با این برد ۱۹امتیازی شد و به رده دهم جدول صعود کرد. صبای قم هم با ۹ امتیاز در رتبه پانزدهم باقی ماند.


دیدگاه‌ها(۰)