۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۰۵ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۸ بهمن
رويداد

نوکیا ۳۳۱۰ دوباره تولید می‌شود
 مهر: گزارش‌هایی درباره تولید دوباره یکی از قدیمی‌ترین موبایل‌های نوکیا منتشر شده است. براساس گزارش ونچور‌بیت، نوکیا ٣٣١٠ که بار اول ١٧ سال قبل تولید شده بود، بسیار سنگین بود و علاوه بر باتری قدرتمند، طرح ماندگاری نیز داشت؛ اما این تلفن قدیمی که حتی صفحه نمایش رنگی نداشت، اکنون مدت‌هاست از دور خارج شده است. این در حالی است که شرکت نوکیا نیز با ظهور تلفن‌های هوشمند و قدرت‌گرفتن اپل، سهم خود را در بازار از دست داد؛ اما گزارش‌هایی وجود دارد که HMD Global، شرکت فنلاندی تولید‌کننده‌ای که اکنون تلفن‌های نوکیا را می‌سازد، خود را برای رونمایی از نسخه مدرن نوکیا ۳۳۱۰ در کنگره جهانی موبایل آماده می‌کند. این کنفرانس در ۲۶ فوریه سال جاری میلادی در بارسلون برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد نسخه مدرن ۳۳۱۰ به‌جای آنکه یک تلفن هوشمند تمام و کمال باشد، تاحدودی به نمونه اصلی وفادار است؛ اما جز این، هیچ‌گونه جزئیاتی درباره دستگاه هوشمند مانند صفحه نمایش رنگی، دوربین، اپلیکیشن‌های مختلف و ... فاش نشده است. این تلفن به قیمت ۵۹ یورو (۶۳ دلار) در اروپا عرضه خواهد شد و هنوز مشخص نیست این دستگاه در نقطه‌ای به‌ جز اروپا رونمایی خواهد شد یا خیر.

رشد ۲۰‌برابری مصرف 4G در 2 ماه
ایسنا: مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با تأکید بر افزایش دائم ترافیک دنیا در حوزه موبایل، از ۲۰برابرشدن ترافیک دیتای 4G همراه اول در مدت دو ماه خبر داد. وحید صدوقی دراین‌باره بیان کرد: «البته به طور معمول در روزهای تعطیل، استفاده مشترکان همراه اول از سرویس مکالمه حدود سه تا ۳۵ درصد کاهش دارد؛ چراکه بسیاری از مشترکان افرادی هستند که به منظور انجام امور شغلی خود مکالمه می‌کنند و در چنین شرایطی، مصرف دیتا با افزایش مواجه می‌شود». او ادامه داد: «در روزهای تعطیل، ترافیک دیتای اپراتور اول حدود ۱۵ درصد رشد دارد که با توجه به افزایش مصرف دیتا، باید سرمایه‌گذاری‌های لازم براي پاسخ‌گویی مناسب به نیازهای مشترکان صورت گیرد و برهمین‌اساس، در این مدت تعداد سایت‌های 3G و 4G به طور دائم با روند افزایشی همراه بوده است». او ادامه داد: «تا پیش از ارائه خدمات نسل سه، در طول روز به طور میانگین حدود ۷۰ ترابایت مصرف دیتا داشتیم؛ اما اکنون این رقم به بیش از هزار ترابایت رسیده است». او بیان کرد: «بر اساس نسبت جمعیت ایران با جمعیت جهان در سال ۲۰۱۶، باید مصرف دیتای همراه در ایران حدود چهار هزار مگابایت بود؛ اما این رقم فقط ۶۰۰ مگابایت بوده که همین موضوع گویای آن است که باید در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های متعددي صورت گرفته و شاهد رشد ۱۷‌برابری این ارقام باشیم تا بتوانیم در حوزه اینترنت همراه، در حد جهانی سهم داشته باشیم».

درخواست مایکروسافت برای نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو
فارس: هم‌زمان با تشدید تنش‌های سایبری، رئیس مایکروسافت خواستار نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو براي حفاظت از مردم جهان در برابر این خطر فزاینده شد. بر اساس گزارش سی‌اس‌او آنلاین، براد اسمیت، رئیس مایکروسافت و مدیر امور حقوقی این شرکت، معتقد است غیرنظامیان باید در زمان استفاده از اینترنت، امنیت داشته باشند و ایمنی آنها در برابر خطرات احتمالی حفظ شود و این موضوعی است که باید در قالب قوانینی بین‌المللی ثبت شده و در نظر گرفته شود. براد اسمیت که در کنفرانس امنیتی RSA در سانفرانسیسکو سخن می‌گفت، خواستار تعیین و تعریف هنجارهای بین‌المللی درباره نبرد سایبری شد و افزود: باید یک نهاد مستقل برای پاسخ‌گویی و تحلیل حملات سایبری مشخص شود. او از شرکت‌های فناوری هم خواست برای حفاظت از کاربران در برابر حملات سایبری، با یکدیگر متحد شوند و جلوی آسیب‌دیدن آنها را بگیرند. به گفته وی، عقد تفاهم‌نامه بین‌المللی در‌این‌زمینه ضروری است؛ زیرا نبردهای سایبری زیرساخت‌های حساسی را هدف قرار می‌دهد که نبود آنها، تداوم زندگی مردم را تهدید می‌کند. به گفته این مدیر مایکروسافت، شرکت‌های فناوری باید در صف اول مقابله با حملات سایبری و دفاع از ملت‌ها باشند؛ زیرا این حملات در ابتدا شهروندان عادی را هدف می‌گیرد.


دیدگاه‌ها(۰)