۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۲۱ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
پنج قاره

احتمال مرگ همه ۹ سرنشین بالگرد سقوط‌کرده در  ژاپن
ان‌اچ‌کی: بررسی‌های صورت‌گرفته پس از سقوط یک فروند بالگرد در منطقه‌ای در مرکز ژاپن نشان می‌دهد به احتمال زیاد همه ۹ سرنشین آن جان خود را از دست داده‌اند. این حادثه یکشنبه در منطقه کوهستانی «ناگانو» رخ داده است و تاکنون مرگ پنج نفر قطعی اعلام و گفته شده چهار نفر دیگر هم علائم حیاتی ندارند. پلیس و شماری از مأموران آتش‌نشانی و همچنین عده‌ای از نیروهای نظامی از یکشنبه در تلاش برای یافتن سرنشینان این بالگرد بوده‌اند. پلیس می‌گوید از میان کشته‌های قطعی این حادثه یک نفر خلبان و چهار نفر دیگر مأمور آتش‌نشانی منطقه «ناگانو» بوده‌اند. از سوی دیگر، پلیس و مأموران امدادرسانی در ساعات اخیر موفق به یافتن چهار نفر دیگر هم شده‌اند اما هیچ علائم حیاتی در آنها دیده نمی‌شود و کاملا بیهوش هستند. همچنین اعلام شده این بالگرد 20 دقیقه پس از پرواز از منطقه «ماتسوموتو»، سقوط کرده است. یک خلبان، هفت مأمور آتش‌نشانی و یک مهندس سرنشینان این بالگرد را که درحال انجام یک مأموریت تمرینی بود، تشکیل می‌دادند.

لاک‌پشت پول‌خوار جراحی شد
یورونیوز: لاک‌پشت ۲۵ساله تایلندی که به دلیل بلعیدن چندصد سکه بیمار شده بود، روز گذشته جراحی شد. دامپزشکان تایلندی روز ‌دوشنبه‌ تعداد 915 سکه را از شکم یک لاک‌پشت 25ساله خارج کردند. این لاک‌پشت طی سال‌های زیادی در حوضچه‌ای زندگی می‌کرد که مردم برای خوش‌شانسی و برآورده‌شدن آرزوهایشان در آن سکه پرتاب می‌کردند. دامپزشکان می‌گویند وزن سکه‌های بلعیده‌شده 10  درصد وزن این لاک‌پشت بوده است. این لاک‌پشت که ماده است قبل از خارج‌کردن این سکه‌ها 59 کیلو وزن داشته است؛ این جانور به دلیل علاقه زیاد به خوردن سکه با نام «قلک» معروف شده بود. خارج‌کردن این سکه‌ها از شکم این لاک‌پشت 25ساله هفت ساعت به طول انجامیده و دامپزشکان حال این سنگ‌پشت را رضایت‌بخش عنوان می‌کنند. هنوز ارزش سکه‌های جمع‌شده در شکم این لاک‌پشت مشخص نیست و قرار است پس از شمارش این سکه‌ها مشخص شود چند بات یا واحدهای پولی رایج دیگر در این سال‌ها در شکم این لاک‌پشت جا خوش کرده بوده است.

رانندگی پیرمرد ۹۲ساله با اسکوتر در اتوبان شلوغ
تلگراف: پیرمرد اسکوترسوار از سوی پلیس بزرگراه متوقف و از بزرگراه شلوغ خارج شد.
در پی تماس چند راننده و شکایت آنها در رابطه با رانندگی یک اسکوترسوار در بزرگراهی در اسکاتلند مأموران پلیس بزرگراه اسکاتلند با حضور در یکی از بزرگراه‌های شلوغ شهر همیلتون اسکاتلند، «اسکوتر» را متوقف کردند.

 


دیدگاه‌ها(۰)