۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۲۱ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
حادثه ها

عامل قتل‌عام  اراک به 6 بار قصاص محکوم شد
میزان: سلطانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی، در گفت‎وگو با میزان، از صدور حکم پرونده قتل‌عام خانوادگی در اراک خبر داد و گفت: صبح روز گذشته دادگاه رسیدگی به این پرونده برگزار شد و بنده به‌عنوان نماینده دادستان به‌منظور دفاع از کیفرخواست در جلسه دادگاه حاضر شدم. وی در تشریح جزئیات این حکم تصریح کرد: متهم ردیف اول پرونده به اتهام مباشرت در شش فقره قتل عمدی مرد و زن مسلمان به مجازات شش‌بار قصاص نفس در ملأعام محکوم شد که این حکم در محل جنایت اجرا خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین دادگاه بابت حمل و نگهداری سلاح، متهم را به هفت سال حبس و درخصوص اخلال در نظم و آسایش عمومی به یک‌سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد. سلطانی تصریح کرد: متهم ردیف دوم پرونده به اتهام معاونت در دو فقره قتل عمد، به 50 سال حبس و بابت اتهام خرید و نگهداری سلاح به پنج سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد. معاون دادستان اراک گفت: رأی صادره در دادگاه کیفری یک، قابل اعتراض در دیوان‌عالی کشور است. 22 دی‌ماه سال جاری در پی تیراندازی در استان مرکزی و کشته‌شدن شش نفر از اعضای دو خانواده، قاتل فراری در همان شب و در استان مرکزی دستگیر شد. این در حالی است که کیفرخواست این پرونده در کمتر از 20 روز صادر شد.

تصادف در جاده سبزوار- اسفراین با 7 کشته
ایرنا: معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو سواری پراید و پیکان در جاده سبزوار - اسفراین هفت نفر کشته شدند. هادی زارعی افزود: این حادثه بامداد روز گذشته در چهار‌کیلومتری جاده سبزوار به اسفراین رخ داد. وی اظهار کرد: بر اثر این برخورد، خودرو‌های يادشده دچار آتش‌سوزی شده و پنج سرنشین خودرو پراید و دو سرنشین خودرو پیکان جان خود را از دست دادند.  

زورگیری 3 دزد لاغر از تبعه خارجی
میزان: مأموران انتظامی شهرستان تنگستان سه سارق زورگیر را که با زور و تهدید از یک تبعه افغان سرقت کرده بودند، دستگیر کردند. سرهنگ «جوشن سهرابی»،‌ فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان، گفت: با مراجعه يك تبعه افغان به کلانتری مرکزی شهر اهرم و اظهارات وی درباره سرقت اموالش از سوي سه نفر ناشناس، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. این مقام مسئول بیان کرد: مال‌باخته در اظهاراتش مدعی شد: حدود ساعت دو شب گذشته درحالی‌که در مسیر بهداشت قدیم شهر اهرم به صورت پیاده در حال حرکت بودم، یک دستگاه خودرو پراید در کنارم توقف کرد، دو نفر سرنشین از آن پیاده و با تهدید چاقو و قمه مرا سوار خودرو کردند. در مسیر با ضرب‌وجرح، 300‌ هزار ریال پول و گوشی تلفن همراهم را به سرقت بردند. طبق اظهارات مال‌باخته، وی را بعد از طی مسیری، به بیرون شهر برده و در محور «محموداحمدی» از خودرو پیاده و متواری شدند. سرهنگ سهرابی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، چند تیم ویژه از مأموران انتظامی برای شناسایی سارقان و دستگیری آنان اقدام به گشت‌های نامحسوس در سطح شهر کرده و با بررسی دوربین موجود در مسیر، مشخص شد سارقان سه نفر لاغر‌اندام بوده‌اند كه با یک دستگاه خودروی پراید، اقدام به سرقت کرده‌اند. فرمانده انتظامی تنگستان افزود: با رصد اطلاعاتی و تحقیقات میدانی، خودرویی با مشخصات منطبق بر فیلم دوربین‌های مداربسته و اظهارات شاکی، در بلوار انقلاب شهر اهرم رؤیت شد و با زیر‌نظر‌گرفتن حرکات مشکوک و غیرمتعارف آنها، در یک عملیات غافلگیرانه راننده و سرنشینان خودرو دستگیر و به مرکز پلیس منتقل شدند. سهرابی با بیان اینکه در بازرسی از خودروی سارقان، اقلامی از قبیل کلت فندکی، اسپری، کلاه پوشش صورت، سه تیغه چاقو و قمه، مقداری البسه، پنج دستگاه گوشی تلفن همراه و مبلغ ۴۵0‌ هزار ریال پول کشف شد، عنوان كرد: با شناسایی سارقان از سوي مال‌باخته، هر سه نفر آنها به‌صراحت به جرم خود  اعتراف کردند.

نجات 3 کارگر‌ از حادثه ریزش آوار
میزان: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: سه کارگر ساختمانی از مرگ هنگام ریزش محل گودبرداری‌شده، نجات یافتند. جلال ملکی درباره ریزش آوار اظهار کرد : ساعت هشت صبح روز گذشته حادثه ریزش آوار در محله قیطریه تهران به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد. بلافاصله مأموران دو ایستگاه به محل حادثه در خیابان شیروانی اعزام شدند. وی ادامه داد: محل حادثه زمینی 300متری بود که به عمق پنج متر گودبرداری شده بود و بخشی از دیواره ضلع شمالی ریزش کرده بود. به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، در این حادثه دو کارگر تا کمر زیر خاک گرفتار شده بودند که با تلاش آتش‌نشانان نجات یافتند. همچنین کارگر دیگری توانسته بود از زیر آوار فرار کند.


دیدگاه‌ها(۰)