۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۲۱ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
رخداد

انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی در فردیس
پلیس: فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری یک باند چهار‌نفره کلاهبرداری اینترنتی با 30 شاکی خبر داد. سرهنگ «ایوب احمدی» گفت: در پی ارسال یک فقره پرونده از دادسرای عمومی شهرستان فردیس از سوي یک شاکی مبنی‌بر اینکه براي خرید لوازم خانگی به یکی از سایت‌های تبلیغاتی مراجعه کرده و بعد از انتخاب آگهی مد‌نظر، مبلغی را به‌عنوان بیعانه برای صاحب آگهی واریز می‌کند که وقتی به آدرس مدنظر براي دریافت کالای خریداری‌شده مراجعه می‌کند، متوجه اشتباه‌بودن آدرس و کلاهبرداری می‌شود، پیگیری این موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه و عملیات ویژه جرائم سایبری قرار گرفت. این مقام انتظامی تصریح کرد: با پیگیری این پرونده، مأموران انتظامی با هماهنگی مقام قضائی، به بررسی آگهی‌های درج‌شده در سایت گفته‌شده و کنترل حساب مورد استفاده متهم، جهت پول‌شویی و نحوه خروج مبالغ کلاهبرداری‌شده از حساب‌ها اقدام کردند. فرمانده انتظامی فردیس گفت: مأموران پلیس با بررسی‌های تخصصی و فنی صورت‌گرفته، متهم درجه اول این پرونده را که وجه زیادی از مال‌باختگان به حساب وی واریز شده بود، شناسایی کردند.  سرهنگ احمدی با اشاره به دستگیری فرد کلاهبردار گفت: متهم به همدستی با سه نفر دیگر در رابطه با این کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کرد. این مقام انتظامی به شیوه کلاهبرداری این فرد اشاره کرد و افزود: متهم براي شناسایی‌نشدن مشخصات خود، با فریب افراد ساده‌لوح و معتاد، به گرفتن کارت‌های بانکی از آنها در ازای مبالغ کمی وجه نقد اقدام می‌کرد. سرهنگ احمدی بیان کرد: با توجه به شیوه کلاهبرداری در فضای مجازی، افراد زیادی در‌این‌باره به پلیس فتا شکایت کرده‌اند که تاکنون بیش از 30 شاکی در ارتباط با این پرونده شناسایی و مبلغ 30‌ میلیون تومان کلاهبرداری از سوي این باند محرز شده است.

تصادف زنجیره‌ای 10 خودرو در اردبیل
میزان: صبح دیروز تصادف زنجیره‌ای 10 خودرو در استان اردبیل اتفاق افتاد که علت آن بی‌احتیاطی راننده کامیون کمپرسی بوده است.
سرهنگ رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، گفت: ساعت 6:30 صبح سه‌شنبه، ناتوانی راننده یک دستگاه کامیون کمپرسی در کنترل وسیله نقلیه، باعث برخورد این وسیله با یک دستگاه اتوبوس و هشت دستگاه سواری شد.  به گفته سرهنگ رحمانی این تصادف در محور بزرگراه شهید دادمان اتفاق افتاده و اتوبوس مذکور از مبدأ اردبیل به سمت تهران با ٢٥ سرنشین در حال حرکت بوده که سه نفر از مسافران مجروح شده و در بیمارستان بستری‌اند.

کلاهبرداری 3‌میلیاردریالی با پوشش مأمور دولتی در گلستان
پلیس: فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری جاعل کلاهبردار که تحت پوشش مأمور ادارات دولتی اقدام به سه‌ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، خبر داد. سردار «علی‌اکبر جاویدان» اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه در هفته‌های اخیر در مسیر تهران به گرگان با شخصی ناشناس که خود را مأمور یکی از ادارات دولتی معرفی کرد، آشنا شده و اين شخص با وعده تهیه وام قرض‌الحسنه با  درصد پایین از وی کلاهبرداری کرده است. اظهار کرد: مرد کلاهبردار که خود را مأمور یکی از ادارات دولتی معرفی می‌کرد برای اخذ وام 300‌میلیون‌ریالی از بانک مبلغ 23‌ میلیون ریال از مال‌باخته دریافت کرده اما با گذشت زمان خبری از وام نشده و متوجه موضوع کلاهبرداری می‌شود. فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد؛ در پی این شکایت موضوع با تشکیل تیمی ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان بندرگز قرار گرفت. وی افزود: با بررسی حساب‌های بانکي اعلامی از سوی شاکی و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین در پیگیری پرونده‌ها، مأموران موفق شدند متهم را شناسایی و با اخذ مجوز از مراجع قضائی، در یک عملیات غافلگیر‌کننده این مأمور تقلبی را دستگیر کنند. سردار جاویدان ادامه داد: در بازرسی از اموال متهم یک عدد کپی رنگی کارت شناسایی مأمور یکی از ادارات دولتی و تعداد زیادی کپی مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) مربوط به افراد غیر کشف شد. این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: در روند تحقیقات تکمیلی از متهم دستگیرشده، تعداد 25 نفر از مال‌باختگان شناسایی شدند که مشخص شد این فرد در مجموع بیش از سه‌ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده است. فرمانده انتظامی گلستان در پایان خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.


دیدگاه‌ها(۰)