۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۲۱ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
خبر

سقوط ایران در رده‌بندی فیفا
تیم ملی فوتبال ایران قبل از دو دیدار برابر قطر و چین در انتخابی جام جهانی یک پله در رده‌بندی فیفا سقوط کرده است. به گزارش ایسنا، رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا در ماه مارس ۲۰۱۷، پنجشنبه همین هفته اعلام خواهد شد. در این رده‌بندی تیم ملی فوتبال ایران با یک پله سقوط نسبت به ماه گذشته در رده ۳۳ جهان قرار خواهد گرفت و همچنان جایگاه نخست خود را در بین تیم‌های آسیایی حفظ خواهد کرد. تیم ملی ایران در فروردین در دو دیدار انتخابی جام جهانی ابتدا در دوحه برابر قطر به میدان خواهد رفت و سپس در ورزشگاه آزادی میزبان چین خواهد بود. در رده بندی جهانی نیز تیم‌های ملی آرژانتین، برزیل، آلمان، شیلی، بلژیک، فرانسه، کلمبیا، پرتغال، اروگوئه و اسپانیا ۱۰ تیم نخست جهان هستند. 

پاسخ داورزنی به اعتراض ورزشکاران
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال درباره پاداش قهرمانان و برخی اعتراضات نسبت به آن صحبت کرد. به‌ گزارش ‌ایسنا، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران دراین‌باره گفت‌: «این موضوع که کسی قرار بوده است 40 سکه بگیرد و چهار سکه گرفته است، صحت ندارد. آیین‌نامه‌ تدوین‌شده داریم که براساس آن هر ورزشکار جوان، نوجوان و امید در هر مسابقه‌ آسیایی و جهانی باید براساس چیزی که در آیین‌نامه‌ تدوین شده است، پاداش بگیرد و برخی اصلا پاداشی نخواهند گرفت. این مسابقات در آیین‌نامه‌ ارزش‌گذاری شده‌اند و براساس این آیین‌نامه‌ پاداش خواهند گرفت. البته نقاط ضعف هم وجود دارد اما اجرای پاداش‌ها در این دوره براساس همان آیین‌نامه‌ اجرائی شده است. ما در این مورد تجدید نظر خواهیم داشت».

جابه‌جایی 12 رکورد ملی  در مرحله پایانی لیگ شنا
12 رکورد ملی در مرحله پایانی چهاردهمین دوره لیگ شنای باشگاه‌های کشور در رده‌های مختلف سنی جابه‌جا شد. به گزارش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، مرحله پایانی چهاردهمین دوره لیگ شناي باشگاه‌های کشور روزهای 15 و 16 اسفند در استخر قهرمانی آزادی تهران برگزار شد و تیم سرزمین موج‌های آبی با کسب چهارهزارو 254 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد. نفت تهران و مقاومت نیز به ترتیب با سه‌هزارو 893 و سه‌هزارو 657 امتیاز رده‌های دوم و سوم را در اختیار گرفتند. در مرحله پایانی چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی شنای باشگاه‌های کشور در رشته‌های مختلف شناگران موفق شدند 12 رکورد ملی رده‌های سنی کشور را بهبود ببخشند و در مجموع در لیگ امسال 24 رکورد ملی جابه‌جا شد.


دیدگاه‌ها(۰)