۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۴۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
بیانیه ۲۰۰ نماینده درباره پارس ‌جنوبی

ایسنا: بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به بهره‌برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی این امر را نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کردند.
در بیانیه نمایندگان که از سوی علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت‌رئیسه مجلس در جلسه علنی صبح چهارشنبه مجلس قرائت شد، آمده است:
«افتتاح هم‌زمان شش فاز توسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی و شروع بهره‌برداری از لایه نفتی این میدان و چهار طرح پتروشیمی در ۲۷ فروردین ماه ۹۶ با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۰‌ میلیارد دلار برگ افتخار زرینی برای جمهوری اسلامی ایران و مؤید کارآمدی و توانمندی نظام در سخت‌ترین شرایط تحریم‌های ستمگرانه علیه صنعت نفت کشور است. امروز مجموعه پارس جنوبی به‌عنوان نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تارک نظام می‌درخشد. پیگیری سرسختانه برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در برداشت شایسته و منصفانه از میدان‌های مشترک بحمدالله امروز و در این دولت با بهره‌برداری از ۱۱ فاز پارس جنوبی به خوبی محقق شده است.
فعالیت تحسین‌برانگیز شرکت‌های پیمانکاری و سازندگان ایرانی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای این میدان همراه با تکمیل زنجیره ارزش با احداث هم‌زمان طرح‌های متعدد پتروشیمی از مصادیق رویکردهای تولید درون‌زا، برون‌گرا و دانش‌بنیان می‌باشد.
ما نمایندگان ملت این موفقیت و افتخار بزرگ را به محضر ملت، مقام معظم رهبری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، رئیس‌جمهور محترم، دولت و همه دست‌اندرکاران طرح‌های عظیم پارس جنوبی در بخش‌های مختلف گاز، نفت و پتروشیمی تبریک می‌گوییم و امیدواریم در سایه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شاهد شکوفایی بیشتر تولیدکنندگان این حوزه باشیم».

 


دیدگاه‌ها(۰)