۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۴۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
گذر

افزایش 10دلاری قیمت نفت تا پایان سال جاری میلادی
عصرایران: گزارش دو مؤسسه مالی آمریکایی حاکی از احتمال افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی تا مرز 60 دلار تا پایان سال جاری میلادی است. به گزارش بلومبرگ دو مؤسسه «سیتی‌گروپ» و «گلدمن‌ساکس» با برآوردی امیدوارانه نسبت به آینده بازار نفت در گزارشی از احتمال افزایش 10دلاری قیمت نفت خام تا پایان سال جاری میلادی خبر داده‌اند. براساس این گزارش بازار نفت خام در نیمه دوم سال 2017 شاهد افزایش سرمایه‌گذاری خواهد بود.

تکذیب تعطیلی زاگرس‌خودرو بروجرد
ایرنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر تعطیلی زاگرس‌خودرو بروجرد را کذب دانست و گفت: این واحد صنعتی به عظیم‌خودرو واگذار شده و درحال‌حاضر فعال است. محمدرضا صفی‌خانی افزود: این کارخانه تعطیل نشده است و تعدادی کارگر همیشه در آن فعال هستند. وی با بیان اینکه پروانه فعالیت برای عظیم‌خودرو صادر شد و اکنون عظیم‌خودرو این واحد صنعتی را در اختیار دارد، گفت: این واحد صنعتی تا قبل از این واگذاری نیز در بخش رنگ با شرکت سایپا قرارداد داشت و کارگرانی در این واحد مشغول به کار بودند. وی با تأکید بر اینکه زاگرس‌خودرویی دیگر در کار نیست، افزود: عظیم‌خودرو این واحد صنعتی را به صورت اجاره به شرط تملیک 10ساله در اختیار گرفته و به صورت رسمی و محضری متعهد شده است این واحد صنعتی را در مدت شش ماه بهره‌برداری کامل و قراردادهای خود را احیا کند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عظیم‌خودرو قراردادهایی با زامیاد و یک شرکت چینی منعقد کرده و به دنبال این است که برند پروتون را نیز به این واحد صنعتی برگرداند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز با تکذیب تعطیلی و بی‌کارشدن کارگران عظیم‌خودرو اظهار کرد: درحال‌حاضر 40 کارگر در این کارخانه مشغول به کار هستند و 28 کارگر از 15 اردیبهشت امسال به کار گرفته می‌شوند. علی آشتاب افزود: عظیم‌خودرو چندین قرارداد بزرگ نیز با شرکت‌های مختلف منعقد کرده است. کارخانه زاگرس‌خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه‌راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته ‌است و از سال 1375 شروع به فعالیت کرد. این شرکت با کارخانجات خودروسازی پروتون مالزی قرارداد داشت و خودروهایی با نام پروتون تولید می‌‌کرد. این کارخانه در دولت قبل در آذرماه سال 91 به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و بیش از 400 کارگر آن بی‌کار شدند. اخیرا با تلاش و پیگیری دولتمردان دولت تدبیر و امید مشکل این واحد صنعتی با واگذاری به عظیم‌خودرو برطرف شده و این شرکت ملزم شده است در مدت شش ماه از تمام ظرفیت تولید این کارخانه استفاده کند. برخی رسانه‌ها دیروز خبر تعطیلی زاگرس‌خودرو را منتشر کردند که از سوی مسئولان مربوطه تکذیب شد.

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات
ایلنا: معاون مالیات بر ارزش‌افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امروز سی‌ویکم فروردین ماه 96، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده دوره سه‌ماهه زمستان 95 است.

ارسال طرح ساماندهی تعطیلات به مرکز پژوهش‌ها
تسنیم: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از ارسال طرح ساماندهی تعطیلات برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح ساماندهی تعطیلات، گفت: طرح ساماندهی تعطیلات موافقان و مخالفان جدی‌ای داشت.وی با بیان اینکه براساس آيین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌ها می‌توانند طرح‌هایی را که نیاز به کار کارشناسی بیشتر و جامع‌تری دارد، برای انجام کار تحقیقاتی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها ارسال کنند، ادامه داد: بنابراين طرح ساماندهی تعطیلات نیز به منظور انجام تحقیقات و مطالعات بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شد.رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: قرار است کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در شش ماه این طرح را بررسی کرده و نتیجه آن را به کمیسیون اجتماعی ارسال کنند تا این طرح مجددا در کمیسیون بررسی و کلیات آن رأی‌گیری شود.خدادادی در تشریح این طرح گفت: براساس این طرح، برخی از تعطیلات رسمی جابه‌جا و برخی دیگر نیز حذف می‌شدند، البته در طرح مذکور پیش‌بینی شده بود روزهای دیگری به تعطیلات رسمی کشور اضافه شود، به‌ عنوان مثال در این طرح آمده بود شنبه به‌ جای پنجشنبه تعطیل و روز ۱۲ فروردین مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران و روز ۱۵ خرداد دیگر تعطیل نباشد.پیش از این در جلسه (۲۴ بهمن) سال گذشته اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، طرح ساماندهی تعطیلات را در کمیسیون اجتماعی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و سازمان برنامه و بودجه بررسی کرده‌ بودند که در نهایت اعضای کمیسیون کلیات این طرح را رد کردند.


دیدگاه‌ها(۰)