۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۴۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
نماینده ولی فقیه در سپاه:
مقطع امروز حساس‌ترین مقطع تاریخ از بعثت است

سپاه‌نیوز: همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه (میقات 15) صبح دیروز با حضور حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از مسئولان نمایندگی رده‌ها در محل ستاد فرماندهی کل سپاه آغاز شد. 
حجت‌الاسلام سعیدی در این همایش با اشاره به مقاطع تاریخی اسلام گفت: «بعثت اولین مقطع تاریخی و آغاز اسلام است؛ غدیر استکمال و استمرار بعثت و اسلام است؛ عاشورا احیای بعثت و اسلام و ظهور به معنای جهانی‌شدن اسلام است». 
او از سپاه به‌عنوان انقلابی‌ترین نهاد فراحزبی یاد کرد و گفت: «روحانیون می‌توانند ایفاگر نقشی مؤثر در تقویت جبهه انقلاب اسلامی باشند». سعیدی افزود: «انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان زمینه‌ساز ظهور و جهانی‌شدن اسلام و بعثت چهارمین مقطع فراروی ماست و امروز ما در آستانه عصر ظهور برای جهانی‌شدن اسلام و بعثت قرار داریم». 
نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: «مقطع امروز حساس‌ترین مقطع تاریخ از بعثت تاکنون است و ثمر و نتیجه بعثت، عاشورا و غدیر به اینکه ما چگونه بتوانیم زمینه تبلور جهانی‌شدن اسلام را فراهم کنیم، بستگی دارد». 
او با بیان اینکه امروز ما در تقابلی همه‌جانبه با جبهه کفر قرار داریم، گفت: «از سویی، جبهه حق با رهبری ولی فقیه و از سوی دیگر جبهه‌ای از کفر، شرک و نفاق قرار داشته و گستره این تقابل کل جغرافیای زمین است». او با اشاره به مسئله حاکم و حاکمیت دینی گفت: «در تحقق حاکم دینی تنها اراده ذات باری‌تعالی کافی است اما در تحقق حاکمیت دینی مردم نقش مهمی را در کنار اراده الهی ایفا می‌کنند». او با بیان اینکه انقلاب اسلامی آخرین نقطه قبل از شروع و زمینه‌سازی ظهور است، گفت: «امروز دو جبهه با تمام وجود در تأخیر ظهور نقش دارند که یکی جبهه بیرونی به رهبری آمریکا و دیگری جبهه لیبرال و سکولار داخلی است؛ شناخت دشمنی آمریکا کار سختی نیست اما شناخت و موضع‌گیری در برابر جبهه دیگر که پوششی از نفاق دارد، بسیار دشوار است». نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تقابل آمریکا با انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای نتیجه‌ای جز انزوا و به شکست‌انجامیدن توطئه‌های آنان به همراه نداشته است، گفت: «از سوی دیگر استکبار جهانی از بدو شکل‌گیری انقلاب همواره با هدف براندازی به تقابل با ما پرداخته که در سالیان متمادی در دنبال‌کردن این هدف از راهبردها و رویکردهای مختلفی استفاده کرده است». سعیدی با تأکید بر اینکه خطرناک‌ترین مسئله‌ای که از سوی دشمنان در کشور دنبال می‌شود، ایجاد تغییر در محاسبات نسبت به اهداف، سیاست‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی است، گفت: «انقلابی‌زدایی از واژه‌های انقلاب، از نهادهای انقلابی، از شخصیت‌ها و از مراسم مذهبی و عزاداری‌ها راهبردی است که امروزه شاهد دنبال‌کردن آن از سوی دشمن هستیم». نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان انقلابی‌ترین نهاد فراحزبی یاد کرد و با اشاره به نقش روحانیون به‌ویژه شاغلان در سپاه گفت: «روحانیت می‌تواند ایفاگر نقشی مؤثر در تقویت جبهه انقلاب باشد». 
کیفی‌سازی حلقه صالحین
همچنین سردار «غلامحسین غیب‌پرور»، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، هم در این همایش با اشاره به نقش بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: «امام بزرگوار ما انقلابی را معماری کردند که امروز بحمدالله اثرات آن در منطقه و جهان نمایان است». او «انقلابی‌بودن» را تنها راه استمرار و تداوم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: «انقلابی‌بودن هم ناظر به تک‌تک افراد است و هم ناظر بر سازمانی که در آن حضور دارند و اینها به‌عنوان لازم و ملزوم یکدیگر عمل می‌کنند». سردار غیب‌پرور در ادامه با اشاره به برنامه‌های اعتلایی بسیج گفت: «اگر اعتلای بسیج اتفاق بیفتد، هم بعد انقلابی آن حفظ خواهد شد و هم منجر به شکوفایی بیش از پیش بسیج می‌شود». او از کیفی‌سازی 150‌ هزار حلقه صالحین در سال 96 خبر داد و گفت: «امسال در بسیج در کنار فعالیت و حضور در حلقه‌های صالحین، حضور در اردوهای جهادی، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و... نیز تعریف و ابلاغ شده است». سردار غیب‌پرور با تأکید بر اینکه امروز هرکس دلش با انقلاب و نظام است، بسیجی به شمار می‌رود، گفت: «ظرف بسیج باید به قدری بزرگ باشد که تمامی دوستداران اسلام در آن جای بگیرند». رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان ارتقای اثربخشی بسیج در سطح جامعه را از مهم‌ترین رویکردهای بسیج عنوان كرد و با اشاره به نقش ویژه مساجد در جامعه انقلابی گفت: «مساجد بايد محور اقدامات ما قرار گرفته و دوباره نقش‌آفرینی اوایل انقلاب را داشته باشند». 

 


دیدگاه‌ها(۰)