۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۴۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
محمد هاشمی مطرح کرد
آخرین توصیه‌های هاشمی

محمد هاشمی در گفت‌وگو با سایت انتخاب مطالبی را درباره آخرین جلسه مجمع با هاشمی‌رفسنجانی و ملاقات خانواده هاشمی با مقام معظم رهبری بعد از فوت او مطرح کرده که اهم آن را در پی می‌خوانید: 
* ایشان (روحانی) آن‌طور‌که گفته می‌شود، ظاهرا اطلاعاتی هم داشته‌اند و برخی از اشخاص به ایشان اطلاعاتی داده بودند که تعداد موافقان و مخالفان در شورای نگهبان چگونه است. 
* (هاشمی) در آن جلسه (آخر) نسبت به آقای روحانی تند صحبت نکردند، بلکه صبح همان روز درگذشت‌شان (یکشنبه) جلسه کمیسیون نظارت مجمع و بحث‌های زیربنایی کشور و انرژی مطرح بود که در آن جلسه حاج‌آقا صحبت‌های بسیار قوی‌ای کردند. طرح‌ها و ایده‌هایی راجع به بحث انرژی و ضرورت‌ها و راهکارها داشتند که مطرح کردند. در واقع فضای خاصی در جلسه کمیسیون نظارت، با توجه به این حرف‌ها حاکم شده بود. بعد از آن هم که می‌خواستیم نوار این جلسه را پخش کنیم، از‌آنجا‌که دبیرخانه این نوارها را در اختیار می‌گیرد، در اختیار دفتر نبود که پخش کند. معمولا ضبط جلسات مجمع بر عهده دبیرخانه است. اصلا بحث اختلاف با آقای روحانی یا این نوع بحث‌ها مطرح نبود، در واقع حرف‌ها و راهکارهای خیلی مهمی را مطرح کردند. ایشان در آن جلسه بسیار بشاش بودند و مطالب مهمی را عنوان کردند. اصلا بحثی درباره نقد آقای روحانی یا کسی نبود، بلکه ضرورت انجام کارهایی که دولت باید انجام دهد مطرح شد. یکی، دو بار هم به نظرم گفتند آقایان توجه داشته باشند که من این حرف‌ها را می‌زنم که باید چه کارهای مهمی انجام شود؛‌ یعنی خودِ این نوع ادبیات هم کمی تأمل‌برانگیز است. بعد از آنکه به تأکیدات ایشان فکر می‌کنم و شهادت می‌طلبید که آقایان شاهد باشید که من دارم این حرف‌ها را می‌زنم! آدمی را به تفکر وامی‌دارد که شاید از چیزی اطلاع داشتند. 
*این جلسه (جلسه با مقام معظم رهبری) با آقا بسیار عاطفی و مهربانانه بود. آقا که تشریف آوردند در ابتدا راجع به آقای هاشمی صحبت کردند و بعد هم فرمودند که ما مدت‌هاست در دیدار با آقای هاشمی در ابتدای جلسات راجع به وضع شرایط زندگی و عمرمان با هم می‌گفتیم که بالاخره سنی از ما گذشته و آقای هاشمی می‌گفت که پنج سال از ایشان بزرگ‌تر است و مثلا این‌گونه هستم؛ اما رهبری می‌فرمودند که نه، شما سالم هستید. آقا نصایحی هم فرمودند و تأکید کردند کسی که از دنیا می‌رود، دیگر دستش از دنیا کوتاه است؛ بنابراین وراث یا بازماندگان و مردم باید برای ایشان هدیه‌ای بفرستند، حتی یک صلوات یا یک سوره قرآن یا نماز. بیشتر جنبه‌های اخلاقی و رفتاری را تأکید می‌فرمودند. بعد از این قسمت هم که تمام شد، از ایشان تشکر کردیم و با هریک از اعضای خانواده که می‌شناختند، گفت‌وگوهای دونفره داشتند. 
*آقا مهدی هم بود. حتی به آقا مهدی گفتند که من عقد شما را در همین اتاق بستم و مادربزرگ‌تان هم حضور داشتند، یادشان بود، عقد ازدواج آقامهدی خدمت آقا بوده است. 
*فرمودند وقتی دست حاج‌آقا از اینجا کوتاه است، باید برای ایشان هدیه بفرستید. گفتند من هر شب دعایشان می‌کنم. همیشه دعایشان می‌کنم. گفتند من یادشان هستم. گفتند که وقتی خبر را شنیدند خیلی سنگین بود و اعضای دفتر نگران بودند. از این فرمایشات این‌گونه داشتند. 

 


دیدگاه‌ها(۰)