۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۴۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
خبر

200‌ میلیون تعرفه انتخاباتی در بانک ملی منتشر شد
مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران با تشریح پارامترهای امنیتی برگه‌های انتخاباتی گفت: درمجموع 200‌ میلیون تعرفه برای سه انتخابات پیش‌ِرو در 29 اردیبهشت چاپ شده است.  به گزارش تارنمای بانک ملی ایران، «رضا منصوری» با اشاره به چاپ تعرفه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: برای سه انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی درمجموع 200‌ میلیون تعرفه آماده شده است. 
وی افزود: این تعرفه‌ها با حداکثر پارامترهای امنیتی و روی کاغذ‌ها و نشانه‌های چاپ ضدجعل منتشر شده است. منصوری با یادآوری اینکه درمجموع 10 نشانه امنیتی در این تعرفه‌ها به کار گرفته شده است، گفت: امنیت نوع چاپ و کاغذ این تعرفه‌ها بسیار بالاست و در هیچ جای دیگری قابل چاپ نیست. به گفته وی، این نشانه‌ها هم در خمیره کاغذ و هم در چاپ به کار رفته است که قابل اسکن و چاپ نیستند؛ مرکب‌هایی که در چاپ این تعرفه‌ها به کار رفته مرکب‌های مغناطیسی و نامرئی - حرارتی است که اگر کسی بخواهد آنها را اسکن و کپی کند، مخدوش می‌شوند. منصوری تصریح کرد: شماره سریال‌های مغناطیسی قابل کنترل نیز به وسیله سیستم‌های دیجیتالی و مغناطیسی با حداکثر ایمنی و تکنولوژی روز دنیا استفاده شده که برای نخستین‌بار با این ضریب اطمینان در ایران استفاده شده است. مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران یادآور شد: فرایند چاپ این تعرفه‌ها با حضور نمایندگان شورای نگهبان، وزارت کشور و ناظران ستاد انتخابات با تدابیر خاصی انجام شده است. به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و نیز پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت‌ماه جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود. 
همچنین قرار است در این روز، انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه شامل «اهر و هریس» و «مراغه و عجب‌شیر» در استان آذربایجان شرقی، «بندرلنگه، بستک و پارسیان» در استان هرمزگان و شهر اصفهان در استان اصفهان برگزار شود. 

مرگ ژاپنی‌ها به‌خاطر اضافه‌کاری زیاد
مهر: نخست‌وزیر ژاپن برای کاهش مرگ‌ومیر شهروندان این کشور به‌دلیل انجام اضافه‌کاری بیش از حد، سقف آن را صد ساعت در ماه قرار داد. اعتیاد ژاپنی‌ها به کارکردن این‌بار موجب شد برای اولین‌بار طرح کاهش اضافه‌کاری آنها به میان بیاید؛ این در حالی است که دیگر هر ژاپنی بیشتر از صد ساعت در ماه نمی‌تواند اضافه‌کاری داشته باشد. علت اصلی این طرح جلوگیری از مرگ‌ومیر ژاپنی‌ها به‌دلیل اضافه‌کاری زیاد است که البته گروهی از منتقدان این طرح معتقد هستند محدودکردن میزان اضافه‌کاری ژاپنی‌ها نمی‌تواند راهکاری برای جلوگیری از مرگ آنها به‌دلیل کار زیاد شود. براساس آمار رسمی ژاپن، سالانه شماری از شهروندان شاغل این کشور به‌دلیل انجام اضافه‌کاری زیاد دچار سکته مغزی، حمله قلبی و خودکشی می‌شوند. در همین ارتباط در کارگروهی که به ریاست «شینزو آبه»، نخست‌وزیر ژاپن، برگزار شد، حداکثر اضافه‌کاری در ماه صد ساعت اعلام شده است. نخست‌وزیر ژاپن اجرای این طرح را گامی تاریخی در جهت تغییر روش کارکردن مردم ژاپن خواند. شرکت‌های زیادی در ژاپن وجود دارند که کارمندان آنها به‌دلیل اضافه‌کاری زیاد در معرض مرگ‌ومیر هستند. 


دیدگاه‌ها(۰)