۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
خبر

۴ هواپیمای ATR ایران به زمین نشستند
ایسنا: نخستین هواپیماهای ATR خریداری‌شده از سوی ایران‌ایر روز گذشته در باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشستند. طبق قراردادی که از سوی ایران‌ایر با شرکت هواپیماساز اروپایی ATR بسته شده، بناست این شرکت ۲۰ فروند هواپیمای مسافرتی خود را تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران تحویل دهد که در مرحله نخست چهار فروند آن به ایران آمد. هواپیمای ATR72 که از سوی ایران‌ایر وارد ناوگان کشور خواهد شد، حدود ۷۰ نفر ظرفیت مسافرگیری دارد و می‌تواند هزارو 500 کیلومتر بدون توقف پرواز کند. طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته این هواپیما در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
قصد دولت احمدی‌نژاد را یادمان نرود
اصغر فخریه‌کاشان، قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی، در نشست خبری در حاشیه مراسم ورود چهار فروند هواپیمای جدید ATR اظهار کرد: برجام یک سند موفقیت‌آمیز دولت و نظام جمهوری اسلامی ‌بوده که حسن‌های بسیار زیادی برای کشورمان داشته که از بارزترین آن، خرید هفت هواپیمای جدید به صورت مستقیم است. ما توانستیم دست واسطه‌گران را کوتاه کنیم و برای گروه ماهر و متخصص کشورمان فرصت کار ایجاد کنیم. به طور قطع خرید هواپیما به صورت مستقیم نمونه بارزی از اجرای اقتصاد مقاومتی است. فخریه‌کاشان تأکید کرد: یادمان نرود در دولت احمدی‌نژاد قرار بود یک ایرلاین خارجی پروازهای داخلی کشورمان را انجام دهد؛ اما امروز توانسته‌ایم علاوه بر جوان‌سازی ناوگان هوایی کشورمان، سهم خود را از اقتصاد جهانی پس بگیریم و این صنعت را اقتصادی کنیم. فخریه‌کاشان ادامه داد: طبق گزارش‌های جهانی، با ورود هر هواپیما ‌هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد می‌شود؛ بنابراین با ورود هفت هواپیما، هفت ‌هزار شغل ایجاد کرده‌ایم. وی تأکید کرد: از سوی دیگر خرید هواپیماهای جدید به معنای اعتماد دنیا به نظام جمهوری اسلامی ‌ایران است. شرکت‌های مالی، بانک‌ها و دولت‌های خارجی متعدد درگیر قراردادهای فروش هواپیما به ایران هستند و وزارت خارجه آمریکا هم مجوز فروش هواپیما را به کمپانی‌های سازنده هواپیما ارائه کرد و این نشان می‌دهد اعتماد به نظام جمهوری اسلامی ‌ایران در دنیا افزایش یافته است. فخریه‌کاشان با اشاره به فعالیت‌های پیچیده نقل‌و‌انتقالات پول برای خرید هواپیماهای جدید ادامه داد: به ‌طور قطع خرید این هواپیماها مدیون زحمات افراد متعددی ازجمله مدیران بانک مرکزی، مدیران بانک صنعت و معدن و وزیر راه‌وشهرسازی است.
آقای نیکزاد، کسی از ورود هواپیمای فرسوده عکس نمی‌گیرد
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه عکس‌گرفتن از ورود هواپیماهای فرسوده کار درستی نیست، اظهار کرد: خوشحالی ما بابت ورود هواپیماهای جدید نیست، بلکه از بازپس‌گیری سهم ایران از صنعت هوانوردی دنیا خرسندیم. علی عابدزاده در نشست خبری حاشیه مراسم ورود چهار فروند هواپیمای ATR گفت: این هواپیماها می‌توانند فرودگاه‌های شهرهای مختلف را به یکدیگر متصل کنند. پیش از این ما فرودگاه داشتیم؛ اما پروازی در این فرودگاه‌ها انجام نمی‌شد. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد پیش از برجام کسی رغبتی نداشت در حوزه صنعت حمل‌ونقل هوایی سرمایه‌گذاری کند؛ اما امروز این مشکلات مرتفع شده است و این نقطه‌عطفی در تاریخ صنعت هوانوردی‌مان محسوب می‌شود. معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی با بیان اینکه پیش از این، شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های فعال در صنعت هوانوردی زیان‌ده بودند، اظهار کرد: امروز توانسته‌ایم از فرصت برجام برای نزدیک‌شدن به استانداردها استفاده کنیم و شاهد جوان‌سازی ناوگان هوایی کشورمان هستیم. وی همچنین در واکنش به صحبت‌های اخیر علی نیکزاد، وزیر راه‌وشهرسازی دولت دهم، گفت: در تمام دنیا وقتی هواپیمای نویی وارد ناوگان یک شرکت هواپیمایی می‌شود، به مناسبت ورود این هواپیما جشن می‌گیرند و تصویر جشن خود را ثبت می‌کنند و این یک عرف رایج در تمام دنیا است. آقای نیکزاد اگر از هواپیماهای دست‌دومی‌که وارد کشور کرده، عکس نگرفته، کار بسیار درستی انجام داده؛ چراکه از هواپیماهای فرسوده عکس نمی‌گیرند و برای آن خوشحالی نمی‌کنند.

واکنش وزیر ارتباطات به یک جعل ناشیانه
ایلنا: محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به یک جعل ناشیانه با انتشار یک جوابیه در صفحه رسمی ‌اینستاگرام خود واکنش نشان داد. محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در صفحه اینستاگرام خود نسبت به انتشار نامه‌ای جعلی در فضای مجازی به امضای اسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهوری که خواستار ایجاد محدودیت در برخی شبکه‌های اجتماعی شده بود،  واکنش نشان داده و ضمن تکذیب آن، عکس منتشر‌شده را جعلی خوانده است.


دیدگاه‌ها(۰)