۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
حادثه ها

7  کشته و مصدوم در پی واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس
میزان: واژگونی مینی‌بوس در محور شیراز - کوار هفت کشته و مصدوم برجا  گذاشت. عالی‌منش، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس، گفت: در محور شیراز - کوار یک دستگاه مینی‌بوس واژگون شد و در پی این حادثه یک نفر کشته و شش نفر دیگر نیز مصدوم شدند. وی افزود: دو دستگاه آمبولانس اورژانس به محل اعزام شدند و چهار مصدوم این سانحه به بیمارستان‌های شهید رجایی و نمازی شیراز منتقل و دو مصدوم به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

قتل خونین در سلماس 6  کشته بر جای گذاشت
ایسنا: فرماندار سلماس گفت: قاتل حادثه خونین در سلماس که سبب کشته‌شدن شش نفر از جمله یک نوزاد 40روزه شده است، دستگیر شد. مسعود حاجی‌علیلو اظهار کرد: حوالی ساعت یک‌ونیم بامداد در پی گزارش تیراندازی در محل انتهای خیابان مصطفی خمینی شمالی، عوامل انتظامی و پلیس به‌سرعت در محل حاضر شدند. مسعود حاجی‌علیلو اظهار کرد: حادثه تیراندازی یک مسئله خانوادگی بوده که ضارب (ح. الف) داماد خانواده (م. الف) بوده که به‌ علت اختلافات خانوادگی، تمامی اعضای خانواده را به قتل رسانده و از صحنه متواری شده است. حاجی‌علیلو اظهار کرد: قاتل پس از خروج از منزل خانواده مقتول در مقابل بستنی شمیران، یک خودرو را به‌زور گرفته و پس از فرار ماشین را در حوالی روستای مغانجوق این شهرستان رها کرده و متواری شده است. وی تصریح کرد: در این حادثه خونین شش نفر از جمله یک نوزاد 40روزه کشته شده و یک دختر  شش‌ساله نیز زخمی شده‌است. فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش مأموران زحمتکش نیروی انتظامی فرد قاتل در کمتر از هشت ساعت در روستای یزدکان دستگیر شد. 

ناکامی قاچاقچیان مسلح در انتقال بیش از یک تُن  مواد مخدر
میزان: فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان از کشف یک‌تن و دو کیلوگرم تریاک در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان خبر داد. سردار حسین رحیمی گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان «سراوان» و پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اعضای باندی که به صورت مسلحانه و با استفاده از خودروهای کوهستانی و تیزرو اقدام به انتقال مواد مخدر از مرز‌ها به داخل استان می‌کردند، شناسایی شدند. وی افزود: قاچاقچیان مسلح، شب گذشته با یک دستگاه خودروی تویوتا در محورهای فرعی شهرستان «سراوان»، گرفتار کمین یگان‌های عملیاتی پلیس شده و با آنها به صورت مسلحانه درگیر شدند. رحیمی با اشاره به حدود نیم ساعت درگیری مسلحانه شدید، تصریح کرد: قاچاقچیان که توان مقابله با آتش پرحجم مأموران را نداشتند با به‌جاگذاشتن خودرو حامل مواد مخدر با استفاده از تاریکی شب و کوهستانی‌بودن منطقه از صحنه متواری شدند.  به گفته وی، مأموران در پاک‌سازی از محل درگیری، یک قبضه سلاح کلاش و یک تن و دو کیلوگرم تریاک کشف کردند. فرمانده انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان در پایان به تلاش مأموران برای دستگیری قاچاقچیان متواری اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت‌های مهم پلیس، مبارزه با حمل، نگهداری، خریدوفروش و قاچاق مواد مخدر به‌عنوان بلای خانمان‌سوز جامعه است و برخورد نیروی انتظامی در این راستا محکم، قاطع و مستمر خواهد بود.

احتمال کلاهبرداری با سامانه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری
فارس: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از احتمال کلاهبرداری نسبت به طرح ثبت‌نام و راه‌اندازی سامانه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری خبر داد. سرهنگ محمدرضا اکبری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، درخصوص احتمال کلاهبرداری نسبت به طرح ثبت‌نام و راه‌اندازی سامانه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: با توجه به سفرهای مکرر نامزدهای انتخاباتی به استان‌های مختلف و طرح ثبت‌نام و راه‌اندازی سامانه «کارانه یا کارورزی» و نیز افزایش چندبرابری یارانه‌ها احتمال سوءاستفاده کلاهبرداران از این موضوع متصور است. وی با بیان اینکه تاکنون در مورد این شیوه، کلاهبرداری موردی اعلام نشده است، به شهروندان توصیه کرد: از ارائه هرگونه اطلاعات مانند رمز دوم کارت و پرداخت وجه در سامانه‌های غیررسمی و سامانه‌هایی که هیچ‌گونه شناختی نسبت به آن ندارند، خودداری کنند. معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: هم‌وطنان برای صحت و سقم سایت از طریق کانال‌ها و مبادی رسمی و نیز مراجعه به دفاتر نمایندگی کاندیداها می‌توانند اطلاعات لازم را کسب کنند. سرهنگ اکبری گفت: فرصت‌طلبان با راه‌اندازی سایت‌های مشابه سایت مورد نظر کاندیداها با گرفتن اطلاعات و مشخصات شخصی افراد امکان هرگونه سوءاستفاده را فراهم می‌کنند.


دیدگاه‌ها(۰)