۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
حمایت هنرمندان برای حضور پرشور در انتخابات

گروه هنر: فردا، روز قرار است؛ روز همدلی برای رفتن پای صندوق رأی و انتخاب رئیس‌جمهور. در فاصله کوتاه تا برگزاری انتخابات، بسیاری از هنرمندان، مردم را به حضور پای صندوق‌های رأی تشویق کردند که نظر برخی از آنها را در ادامه می‌خوانید

 

مهدی هاشمی:  من هم مانند مردم و هنرمندان این مرزوبوم هدفم این است که در انتخابات شرکت کنم. چون آینده و سرنوشت کشورم مهم است. به‌همین‌دلیل پیشنهاد و توصیه‌ام این است که مردم و تمام واجدان شرایط رأی بدهند و به کسی رأی بدهند که به صلاح مردم و کشور عزیزمان، ایران، است. 
علیرضا   خمسه: 
من این روزها سر کار سریال بودم و به دلیل کارم خیلی نتوانستم حضوری فعال در انتخابات داشته باشم، اما از مردم می‌خواهم که همگی روز جمعه، 29 اردیبهشت پای صندوق‌های رأی حضور به‌هم رسانیم و به بهترین کاندیدا که خیر مردم و کشور را می‌خواهد رأی بدهیم. 
مریم  مقدم:  من رأی می‌دهم و دوست دارم که بهترین اتفاقات برای مردم و کشورم، ایران، در انتخابات ریاست‌جمهوری رقم بخورد. من رأیم را به کسی می‌دهم که به فکر مردم است. 
بهتاش صناعی‌ها:  حتما رأی می‌دهم و مردم را تشویق به رأی‌دادن می‌کنم تا بهترین فرد را برای رئیس‌جمهوری انتخاب کنند. 
پیمان معادی: پیمان معادی، بازیگر و کارگردان سینما، از مردم دعوت کرد تا حضور پررنگی در انتخابات پیش‌رو داشته باشند.  بازیگر «جدایی نادر از سیمین» در ویدئویی که سر صحنه فیلم‌برداری فیلم جدیدش، «بمب»، منتشر کرده، نگاه خود به انتخابات پیش‌رو را بیان کرد. در بخشی از این فیلم آمده است: «همه می‌دانیم که روز جمعه برای ما چقدر مهم است؛ برای حفظ امنیت موجود، برای حفظ طرح سلامت، برای استمرار عزت ملی و البته آبروی بین‌المللی و از همه مهم‌تر برای داشتن حق مطالبه و سؤال و ایجاد فضای مناسب برای گفت‌وگو بین ما مردم و دولتمردان. خطاب به دوستانی که نمی‌خواهند رأی بدهند باید بگویم که برادر و خواهرم این‌طور درواقع دارید، رأی می‌دهید».
 بهرام رادان: بهرام رادان، ‌بازیگر سینمای ایران، ‌در متنی که در صفحه مجازی‌اش منتشر کرد، ‌درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نوشت: «اداره یک مملکت، وظیفه آسانی نیست و انتخابات در هر کشوری نشان‌دهنده میزان درک اکثریت مردم آن کشور است، مطمئنا نسل متولدین پنجاه، شصت و هفتاد این مهم را به‌خوبی درک می‌کنند، آنها باسواد و باهوشند و خوب می‌دانند زندگی در قرن بیست‌ویکم و در غوغای تکنولوژی، با عقل و تدبیر ممکن است، نه با شعار و تهدید.  اگر انتخاب سکاندار کشورمان را جدی نگیریم، بهترین سال‌های زندگی‌مان را جدی نگرفته‌ایم. با احترام به تمام عقاید، رأی من به رأی‌دادن است. با باور به اینکه موفقیت برای یک ملت نه یک مقصد مشخص، بلکه مسیری ا‌ست که باید پیوسته پیموده شود». 
خشایار اعتمادی:  خشایار اعتمادی با خطاب قراردادن کسانی که نمی‌خواهند رأی بدهند، گفت: اگر از رأی‌دادن پرهیز کنیم دیگر حق انتقادکردن نداریم. این خواننده پاپ ضمن دعوت مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌، به ایسنا گفت: ما یک حق و یک تکلیف داریم؛ باید به تکلیفمان عمل کنیم تا به حقمان برسیم.  او ادامه داد: در این صورت اگر احیانا حقی از کسی ضایع شود، آن‌‌وقت اعتراض حق محسوب می‌شود؛ اما اگر تکلیفمان را انجام ندهیم جای گله‌ وجود ندارد.  اعتمادی اضافه کرد: عده‌ای فکر می‌کنند هرچقدر هم رأی بدهند، همان که بخواهد بشود، می‌شود؛ اما من معتقدم باید تکلیفم را انجام دهم. وقتی هیچ فعالیتی نکنم و از یک رأی پرهیز کنم دیگر اجازه انتقادکردن هم ندارم.  این خواننده گفت: آنهایی که بخواهند رأی بدهند با هر طرز فکری که دارند رأی می‌دهند، اما پیام من به آن افرادی است که قصد رأی‌دادن ندارند. 
علیرضا رئیسیان 
تنها چندساعت به آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری زمان باقی است و بسیاری از هنرمندان در روزهای گذشته حمایتشان از نامزدهای ریاست‌جمهوری را با مردم به اشتراک گذاشتند و البته مردم را به حضور در صحنه انتخابات تشویق کردند. علیرضا رئیسیان، کارگردان، معتقد است که انتخابات بخش مهمی از مردم‌سالاری است و آمار نشان می‌دهد در کشور ما این دموکراسی نوپا درصد بالایی از انتخاب ریاست‌جمهوری را به خودش اختصاص داده است و امیدوارم امسال نسبت به سال 92 درصد مشارکت مردم بالاتر از قبل در انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.  کارگردان فیلم سینمایی «دوران عاشقی» ادامه داد: حضور در صحنه انتخابات اتفاق مهمی است و به وسیله رأی‌دادن می‌توان در سرنوشت کشور سهیم شد و کسی حق دارد در مورد امور جامعه صحبت و نقد کند که در امور کشورش سهیم باشد و مشارکت کرده باشد وگرنه گوشه‌ای نشستن و بی‌تفاوت‌بودن و تنها معترض‌بودن فایده‌ای ندارد.  او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «باید از فرصت انتخابات استفاده کرد و این موقعیت جدی و محترم است و نیاز است که درصد مشارکت مردم حداکثری باشد». رئیسیان با توجه به حضور گسترده هنرمندان در انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: «از سال 76 حضور هنرمندان در مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری شروع شد و همواره ادامه پیدا کرد و در این دوره به دلیل حساسیت‌های ویژه‌ای که وجود دارد، هنرمندان مشارکت جدی‌تری دارند و شبیه این مشارکت در سال‌های 76 و 88 پررنگ‌تر بوده و هست».  او ادامه داد: «به‌هرحال گروه‌های مرجع از جمله هنرمندان و متفکران برای بسیاری از مردم اهمیت دارند و هنرمندان نیز از حق شهروندی برای مشارکت در امور کشورشان استفاده می‌کنند، حضور حداکثری آنها قطعا تأثیرگذار است». . 

 


دیدگاه‌ها(۰)