۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
اصغر فرهادی جشنواره کن را افتتاح کرد

شرق: اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی، با حضور روی صحنه جشنواره کن و سخنرانی، هفتادمین جشنواره فیلم کن را افتتاح کرد.
مراسم افتتاحیه هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن روز گذشته، 27 اردیبهشت در حالی برگزار شد که اصغر فرهادی، کارگردان سرشناس ایرانی، با حضور در مراسم افتتاحیه و سخنرانی، این رویداد مهم سینمایی را افتتاح کرد. اصغر فرهادی برنده دو جایزه اسکار خارجی، سال گذشته با فیلم «فروشنده» جایزه بهترین فیلم‌نامه کن و بهترین بازیگر مرد جشنواره (شهاب حسینی) را کسب کرد. 
گفتنی است که اصغر فرهادی این روزها در تدارک ساخت فیلم جدیدش است و آن‌طور که کانال تلگرامی «فروشنده» خبر داده، ریکاردو دارین، ستاره آرژانتینی سینمای جهان، به جمع بازیگران این فیلم پیوسته است. به گزارش «اسکرین‌دیلی»، زبان فیلم تازه اصغر فرهادی اسپانیایی است و پیش از این اعلام شده بود که «پنه‌لوپه کروز» و «خاویر باردم» در آن بازی می‌کنند. ریکاردو دارین، ستاره آرژانتینی سینمای جهان، دیگر بازیگر این فیلم است. فیلم‌برداری این اثر سینمایی از اواسط ماه آگوست در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، آغاز می‌شود. 
دارین در فیلم تازه فرهادی نقش همسر پنه‌لوپه کروز را بازی می‌کند. فیلم تازه اصغر فرهادی درامی خانوادگی و تریلری روان‌شناسانه است که در آن ماجرای دزدیدن یک دختر نوجوان به آشکارشدن رازهای خانواده ختم می‌شود. 
آنچه مشخص است، کمپانی ال‌دسئو بیش از این تهیه‌کننده این اثر سینمایی نخواهند بود. این پروژه که بین ۱۲ تا ۱۳‌ میلیون دلار هزینه دارد، حاصل همکاری فرانسه، ایتالیا و اسپانیا خواهد بود. الکساندر ماله‌گی از کمپانی فرانسوی «ممنتو فیلم»، آلوارو لونگوریا از کمپانی اسپانیایی «استالوارتس مورنا فیلم» و آندریا اوچیپنتی از کمپانی ایتالیایی «لاکی رد» در اين پروژه حضور دارند. فرهادی فیلم‌نامه این اثر را به زبان فارسی نوشته و پس از آن به زبان اسپانیایی ترجمه شده است. کارگردان «جدایی نادر از سیمین» برای پرتماشاگرترین فیلم کارنامه کاری خود گروهی از بزرگان سینما را گردهم آورده است که از میان آنها می‌توان به آلبرتو ایگلسیاس (آهنگ‌ساز)، خوزه لوییس آلكائينه (مدیر فیلم‌برداری)، کلارا نوتاری (طراح صحنه) و سونیا گرانده (طراح لباس) اشاره کرد. 
الکساندر ماله‌گی، تهیه‌کننده «گذشته» و «فروشنده»، درباره فیلم جدید فرهادی گفت: «این فیلم سومین همکاری من و فرهادی پس از «گذشته» و «فروشنده» است. من همچنان شیفته قدرت و ظرافت کارهای او هستم. در فیلم جدید، داستانی هیجان‌انگیز، لوکیشن‌های فوق‌العاده و بازیگرانی درجه‌یک را در اختیار داریم. این اثر پرتماشاگر‌ترین فیلم فرهادی تاکنون خواهد بود و من دنبال جذب حداکثر میزان تماشاگران هستم».
اصغر فرهادي پيش از اين، فيلم‌سازي با گروه و عوامل خارجي را در كارنامه هنري خود تجربه كرده است. فيلم «گذشته» با برخي از عوامل سينماي فرانسه در پاريس ساخته شده بود. بره‌نيس بو، ستاره فرانسوي آرژانيني‌الاصل در آن فيلم به ايفاي نقش پرداخت و توانست نخل طلاي بهترين بازیگر كن را از آن خود كند.


دیدگاه‌ها(۰)