۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
خبر

آمادگی دولت ترامپ
 برای کار  با  ایران در بحران سوریه

ایلنا: شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، گفته آمریکا برای کار با روسیه و ایران برای یافتن راه‌حلی در راستاي ایجاد سوریه باثبات و متحد آماده است. او در کنفرانس خبری خود گفت: اما برای کارکردن ما با ایرانی‌ها، برای پایان‌دادن به خشونت‌ها در سوریه، روسیه و ایران باید جنایت‌های اسد را ببینند و از نفوذشان برای پایان‌دادن به این جنایت‌ها استفاده کنند. 

ادعاهای عربستان علیه ایران
ایسنا: هیئت عربستان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، مدعی شد: ایران قانون بین‌المللی را نقض می‌کند و باعث به‌وجودآمدن جنایت‌های جنگی و ضدبشری می‌شود. این هیئت همچنین در این پیام مدعی شد نیروهای نظامی ایران از تروریست‌ها و نیروهای مخالف یمنی حمایت می‌کنند تا کشور یمن را اشغال و امنیت عربستان را به خطر بیندازند.  این نامه عربستان در واکنش به نامه ایران به سازمان ملل پس از اظهارات محمد بن‌سلمان، جانشین ولیعهد عربستان، علیه ایران است. این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تأکید می‌کنند که هدف ایران ایجاد صلح، ثبات، امنیت و همزیستی مسالمت‌آمیز در منطقه است و ما آمادگی گفت‌وگو و تفاهم را با کشورهای عربی داریم و هدف عربستان از این ادعاها، ایجاد تنش میان ایران و کشورهای منطقه است. 

حمایت  اروپا  از دستاوردهای برجام 
فارس: هلگا اشمیت، معاون فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشستی که در اندیشکده «کارنگی» برگزار شد، درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: توافق ایران بیش از یک توافق هسته‌ای است. او در این جلسه که در ارتباط با برجام و روابط ایران و اروپا بود، تصریح کرد: اتحادیه اروپا به حمایت از دستاوردهای برجام ادامه می‌دهد.  اشمیت تصریح کرد: تنها اتحادیه اروپا می‌توانست توافق هسته‌ای را انجام دهد و هیچ بازیگر دیگری مورد قبول ایران نبود. معاون موگرینی به تحریم‌ها نیز اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها به‌تنهایی کارساز نیست، شما به محرک‌هایی نیاز دارید. 


دیدگاه‌ها(۰)