۱۳۹۷ جمعه ۳ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۷ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت
پیشنهاد

گذشته، حال و آینده روان‌کاوی
 دویست‌وهفتاد‌و‌هشتمین جلسه سمینار عصب‌‌پژوهی اجتماعی به نکاتی درباره گذشته، حال و آینده روان‌کاوی اختصاص دارد. «محمدتقی یاسمی» در این جلسه درباره «تبارشناسی گسترش روان‌کاوی در ایران» سخنرانی می‌کند. دیگر سخنران دویست‌و‌هفتادوهشتمین جلسه سمینار عصب‌پژوهی اجتماعی، «عبدالرحمن نجل‌رحیم» است. «از روان‌کاوی فروید تا روان‌کاوی مغزمحور» موضوع سخنرانی اوست. این سمینار پنجشنبه 28 اردیبهشت از ساعت 8:30 تا 11:30 صبح در سالن کنفرانس بیمارستان ایرانمهر (خیابان شریعتی، دوراهی قلهک) برگزار می‌شود. بخش دیگر این برنامه‌ به بحث و تبادل‌نظر با صاحب‌نظران اختصاص دارد. ورود برای عموم آزاد است. 

انتشار  شماره 524 مجله فيلم
 شماره ارديبهشت ماهنامه فيلم با صفحات ويژه بررسي جشنواره بين‌المللي فيلم فجر با عكسي از «ويلايي‌ها» منتشر شد. ماهنامه فيلم در آستانه جشنواره كن البته فراموش كرده بخشي را براي اين اتفاق جهاني در نظر بگيرد. اما صفحه‌آرايي رنگي و جديد اين نشريه نيز شبيه 24 شده است تا قدمي براي جذب مخاطبان بردارد. يادي از علي معلم، سردبير دنياي تصوير كه حدود40 روز پيش درگذشت، از بخش‌هاي ديگر اين نشريه تخصصي است. 
هوشنگ گلمكاني در يادداشت نخست خود در اين نشريه به حال و هواي اين روزهاي كشور هم نقبي زده و از انتخابات رياست جمهوري گفته است. 
اكبر زنجانپور در اين شماره از جايگزيني تئاتر و سينما گفته و يادي شده است از افشين يداللهي كه از ديگر رفتگان اخير سينما و تلويزيون ايران بود. رؤياهاي طاهره فيلم‌نامه ساخته‌نشده از عباس كيارستمي يكي ديگر از مطالب متفاوت و خواندني آن است. سفر به جشنواره‌اي در بنگلادش، در كنار مطلبي درباره اشك‌هاولبخندها و نقد فيلم‌هاي روز ايران همچون ماجراي نيمروز، يك روز بخصوص، مفت آباد، آباجان و گشت 2  نيز مي‌تواند جزء پيشنهادهاي خواندني اين ماهنامه تخصصي باشد.


دیدگاه‌ها(۰)