۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
انکار قتل در حمایت از برادر

شرق: متهمی که به‌خاطر قراردادن کیسه میوه مقابل حجره دوستش با او درگیر شده و او را به قتل رسانده ‌است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.
به گزارش خبرنگار ما، یک سال قبل مأموران پلیس باخبر شدند درگیری شدیدی در مرکز میوه‌وتره‌باری در تهران اتفاق افتاده است كه بلافاصله مأموران پلیس در محل حاضر شدند و تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها متوجه شدند این درگیری بین چند دوست بوده است که قبل از روز حادثه هم چندباری با هم دعوا کرده بودند، این در حالی بود که درگیری بین آنها منجر به زخمی‌شدن مرد جوانی هم شده بود. یکی از شاهدان گفت: دعوای اصلی بین کامران و بهزاد بود. آنها از چند روز قبل از حادثه با هم دعوا کرده بودند و آن روز هم کامران با برادر بهزاد دعوا کرد. بعد بهزاد به هواخواهی برادرش آمد و با هم دعوا کردند؛ این‌طور بود که بهزاد با چاقو به کامران حمله کرد و او را زد. ساعاتی بعد از این بازجویی بود که به مأموران خبر دادند کامران در بیمارستان جان خود را از دست داده است. این مرد جوان به پلیس گفت: من قتل را قبول ندارم؛ یادم نمی‌آید چه کسی کامران را زد اما قاتل من نیستم. این گفته‌های مرد جوان در حالی بود که شاهدان می‌گفتند بهزاد را دیده‌اند که با چاقو کامران را زده است و بعد هم قصد داشته از محل فرار کند که او را گرفته‌اند.  با توجه به اظهارات شاهدان، شکایت اولیای‌ دم و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواستار صدور حکم قصاص شد. در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد و آنچه را اتفاق افتاده بود توضیح داد؛ او گفت: من و برادرم در مرکز میوه‌وتره‌بار حجره داریم و کنار ما هم حجره دیگری هست که متعلق به مقتول بود. چند روز قبل از حادثه چند کیسه میوه آورده بودیم و چون در مقابل حجره خودمان جا نبود، آن را مقابل حجره مقتول گذاشتیم. او به من و برادرم اعتراض کرد که چرا این کار را کردید و جروبحثی بین ما به وجود آمد. فردای آن روز باز هم کامران اعتراض کرد و ما هم گفتیم کیسه‌های میوه را برمی‌داریم. قرار بود شب همان روز به عروسی بروم، به همین خاطر زودتر از محل کارم بیرون آمدم و به عروسی رفتم. در مراسم بودم که با من تماس گرفتند و گفتند برادرم را با چاقو زده‌اند بلافاصله خودم را به میدان میوه‌وتره‌بار رساندم که ببینم چه اتفاقی افتاده است. برادرم زخمی شده بود و حال خوبی نداشت. در دفاع از برادرم با کامران و دوستانش که به او حمله کرده بودند، وارد دعوا شدم. کامران چاقو خورد و روی زمین افتاد؛ من چاقو نداشتم و من او را نزدم و نمی‌دانم چه کسی این کار را کرد.  متهم ادامه داد: بعد از زخمی‌شدنش هم یک نفر با خودروی پرشیا آمد و او را برد و به بیمارستان رساند. چند ساعت بعد گفتند که کامران فوت کرده است. این موضوع ربطی به من ندارد؛ با اینکه من با او دعوا کردم اما عامل قتل نبودم.  در ادامه یکی از شاهدان قتل در جایگاه حاضر شد؛ او گفت: من در میدان میوه‌وتره‌بار کار می‌کنم و آن روز هم شاهد دعوا بودم و دیدم که بهزاد با چاقو به کامران حمله کرد و او را زد. وقتی هم کامران روی زمین افتاد، ما خودمان با اورژانس تماس گرفتیم و کمک خواستیم. آنچه بهزاد در مورد ماشین پرشیا می‌گوید درست نیست؛ او چاقو داشت و من هم شاهد این ماجرا بودم.
با پایان گفته‌های متهم و شاهد، وکیل متهم در جایگاه حاضر شد؛ او دفاعیات خود را از متهم انجام داد و سپس ختم جلسه از سوی رئیس دادگاه اعلام شد. با پایان جلسه رسیدگی قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

 


دیدگاه‌ها(۰)