۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
پنج قاره

افزایش اعتیاد در بین کارگران آمریکایی
وال‌استریت‌ژورنال: از هر 25 کارگر آمریکایی، آزمایش اعتیاد یک نفر مثبت است.  از هر 25 کارگر آمریکایی، آزمایش اعتیاد یک نفر مثبت است. این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم «لورن وبر» نوشت: به گزارش مؤسسه کوئست دیاگنوستیکس (Quest Diagnostics) که یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آزمایش سلامت کارگران در آمریکاست، تعداد کارگران آمریکایی که آزمایش اعتیاد آنها مثبت است، نسبت به 12 سال گذشته بی‌سابقه است.  تعداد کارگرانی که نتیجه آزمایش مصرف ماری‌جوانا در آنها مثبت است چهار درصد افزایش یافته، به‌علاوه، نتیجه مصرف دیگر مواد مخدر نیز مثبت است. این افزایش با توجه به قوانین آزادتر درباره مصرف ماری‌جوانا در برخی از ایالت‌های آمریکا و رواج مجدد استفاده از مواد مخدری مانند کوکائین و متافتامین ایجاد شده است.
در سال 2016، از میان 8. 9 میلیون آزمایش ادرار که مؤسسه کوئست به درخواست کارگزاران انجام داد، نتیجه آزمایش 2.4 درصد از آنها مثبت بود درحالی‌که این رقم در سال 2015، چهار درصد بود. این بالاترین میزان از سال 2004 است، در آن سال 5.4 درصد از آزمایش‌ها حاکی از مصرف مواد مخدر غیرقانونی بود.  ماری‌جوانا همچنان یکی از رایج‌ترین مواد مخدر در میان کارگران آمریکایی است و این ماده در 5.2  درصد از آزمایش‌های ادرار همه کارگران در سال 2016 وجود داشت، درحالی‌که این رقم در مقایسه با یک سال قبل از آن 4.2 درصد بود.
این مؤسسه همچنین از افراد دیگری مانند رانندگان اتوبوس و خلبانان که شغل آنها بر امنیت عمومی تأثیر دارد، آزمایش گرفت. در این بخش نیز، در آزمایش 78 درصد از آنها ماری‌جوانا تشخیص داده شد که نسبت به سال پیش از آن که این رقم 71درصد بود، افزایش داشته است.  در ایالاتی که استفاده تفریحی از ماری‌جوانا مجاز است، اعتیاد افزایش یافته. در سال 2016، آزمایش مثبت در کارگران در ایالت کلرادو 11 درصد و در واشنگتن 9 درصد افزایش یافته بود. در این سال، افزایش میزان آزمایش مثبت اعتیاد در این ایالت‌ها نسبت به افزایش مصرف مواد مخدر در سراسر این کشور بیش از دوبرابر بوده است.  در ادامه این گزارش آمده، استفاده از مواد مخدر در میان مردم آمریکا در مقایسه با قشر کارگر بیشتر است.   بر اساس تحلیل اخیر مؤسسات ملی سلامت در آمریکا، در نظرسنجی‌های دولتی سال 2015 مشخص شد، از میان آمریکایی‌های 26 ساله و بالاتر، 5.6  درصد به استفاده از ماری‌جوانا یا حشیش در ماه قبل اذعان کردند. در میان افراد 18 تا 25 ساله نیز، این میزان 8.19  درصد بود.


تصادف خودرو با عابران پیاده در نیویورک  کشته و زخمی داد
بی‌بی‌سی: یک خودرو که ظاهرا راننده آن کنترلش را از دست داده بود، به عابران پیاده در میدان «تایمز» شهر نیویورک برخورد کرده و در این حادثه یک دختر جوان کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.
پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در کنار پلیس نیویورک تحقیقات درباره این سانحه را آغاز کرده‌اند.
بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، گفته که هیچ نشانه‌ای در دست نیست که این یک حمله «تروریستی» بوده باشد.  راننده خودرو که بازداشت شده، «ریچارد روخاس» نام دارد. این جوان ۲۶ ساله ساکن محله برانکس و شهروند آمریکاست و گفته می‌شود که سابقه خدمت در نیروی دریایی کشورش را دارد.  پلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که راننده کنترل خودرو را از دست داده و خودروي وی مسافت قابل‌توجهی را در پیاده‌رو طی کرده و مردم را زیر گرفته است.  یک دختر ۱۸ ساله در این حادثه کشته شد. گفته می‌شود خواهر ۱۶ ساله قربانی نیز مجروح شده است.  یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفته است که راننده خودرویش را خلاف جهت دیگر خودروها راند و با جمعیت برخورد کرد.
پلیس می‌گوید که ریچارد روخاس در سال‌های ٢٠٠٨ و ۲۰۱۵ به دلیل رانندگی در حال مستی بازداشت شده بود.  به گزارش بی‌بی‌سی، میدان تایمز نیویورک یکی از مکان‌های توریستی و پرازدحام این شهر است.

 


دیدگاه‌ها(۰)