۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
گالري جهان

یواس‌ای‌تودی
مشاور ویژه برای بررسی پرونده روسیه تعیین شد

با برکناری رئیس اف‌بی‌آی با دستور ترامپ، پرونده بررسی دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بسته نشد. دپارتمان قضائی آمریکا به استناد تیتر یک روزنامه یواس‌ای‌تودی پیگیر این موضوع است و به‌تازگی مشاوری ویژه برای بررسی این موضوع و در مجموع ارتباط با روسیه پیشنهاد کرده است.
یواس‌ای تودی عکسی از آقای رابرت مولر را در صفحه یک خود منتشر کرده و نوشته رئیس سابق اف‌بی‌آی از سوی دپارتمان قضائی آمریکا، مشاور ویژه در بررسی پرونده ارتباط با روسیه خواهد بود. او در دوره بوش و اوباما ریاست اف‌بی‌آی را بر عهده داشته  و در آگوست ۲۰۱۳ از این سمت کنار رفته است. این روزنامه در بخشی از گزارش به رابطه جیمز کومی، رئیس برکنار شده اف‌بی‌آی و ترامپ پیش و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخته و نوشته با اینکه هفته گذشته ترامپ، کامی را از کار برکنار کرده است، اما عکس‌ها و برخی گفته‌ها نشان می‌دهد رابطه این دو بعد از حضور ترامپ در کاخ ریاست‌جمهوری گرم‌تر از قبل شده بود. یواس‌ای‌تودی در گزارشی دیگر در صفحه یک مدعی شده ترامپ در دیدار با لاوروف در کاخ سفید از شیوه جدید بمب‌گذاری داعشی‌ها پرده برداشته است. به گزارش یواس‌ای‌تودی، مراکز امنیتی آمریکا به ترامپ گفته‌اند باتری‌های برخی لپ‌تاپ‌ها وسیله‌ای برای مقاصد تروریستی و عملیات انتحاری نیروهای داعشی است. این گزارش با شرح جزئیات ادعا می‌کند داعشی‌ها آموخته‌اند چگونه مواد منفجره را به صورت پنهانی در باتری لپ‌تاپ‌ها استفاده و با خود در هواپیماها حمل کنند.
نکته: گزارش یواس‌ای‌تودی درباره بمب‌های جدید داعش خواندنی است.

الشرق‌الاوسط
ترامپ به تعیین مشاور اعتراض کرد

عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان، در کنفرانس خبری مربوط به سفر ترامپ به عربستان گفته ما دنبال بازکردن صفحه جدیدی از ارتباط میان جهان اسلام و آمریکا و به‌طور کلی غرب هستیم. این مسئله، موضوع تیتر و عکس یک روزنامه الشرق‌الاوسط عربستان است. عکسی از جبیر در کنفرانس خبری و در حال پاسخ‌گویی به خبرنگاران دیده می‌شود. رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین سفر خارجی خود راهی عربستان می‌شود. همین مسئله سعودی‌ها را به تکاپو انداخته است. آنها به دنبال افزایش مشارکت میان جهان اسلام و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با غرب و در رأس آن، آمریکا هستند. جبیر گفته تأمین امنیت منطقه یکی از محورهای گفت‌وگو با ترامپ خواهد بود. الشرق‌الاوسط در خبری دیگر ادعا می‌کند جنگنده‌های آمریکایی برخی مواضع نظامی متعلق به اسد را در سوریه هدف گرفته و منهدم کرده است. این تجهیزات در محدوده سوریه، عراق و اردن مستقر بوده است. این روزنامه سعودی در گزارشی دیگر به ماجرای ارتباط آمریکا و روسیه اشاره کرده و از اعتراض ترامپ به تعیین مشاور ویژه در امور مربوط به روسیه خبر داده است. ترامپ نسبت به این اقدام موضع گرفته است. ترامپ مدعی است روس‌ها نقشی در تعیین نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نداشته‌اند.
نکته: خبرهای متنوعی از سراسر جهان در صفحه یک الشرق‌الاوسط منتشر شده است.

 


دیدگاه‌ها(۰)