۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
كوتاه ديپلماسي

موگرینی:
انتخابات ایران را با دقت دنبال می‌کنیم
ایرنا: فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه با تأکید بر اینکه درباره تحولات انتخابات ایران و نتایج احتمالی اظهارنظر نمی‌کند، گفت: انتخابات ایران را با دقت و ملاحظه بسیار دنبال می‌کنیم. او افزود: قطعا این انتخابات مهمی است و تنها می‌توانم امیدوار باشم که همه شهروندان ایران به‌خوبی از حق رأی خود استفاده کنند.

دیدار سفیر ایران در عراق با «ایاد علاوی»
فارس: ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق، روز پنجشنبه با «ایاد علاوی»، معاون رئیس‌جمهور عراق، دیدار کرد. معاون رئیس‌جمهور عراق با تأکید بر اقدام مشترک دو کشور برای بازگرداندن ثبات به منطقه تأکید کرد: هر اندازه هم میان ما اختلاف باشد، اما ایران روابط تاریخی و جغرافیایی با عراق دارد و یک همسایه مهم به‌شمار می‌رود. ایاد علاوی که مشی همسو با عربستان دارد، افزود: «ما هنگامی که از دخالت ایران در عراق و دیگر کشورها انتقاد می‌کنیم در مقابل نیز هرگونه دشمنی با ایران و اینکه عراق نقطه آغاز این دشمنی باشد را رد می‌کنیم». او با تأکید بر اینکه منطقه دیگر تحمل جنگ جدیدی را ندارد، خواستار تشکیل کنفرانس امنیتی با حضور ایران شد.

نتیجه انتخابات در شعب خارج از کشور زود اعلام نشود
تسنیم: حسن قشقاوی، رئیس ستاد هیئت نظارت بر انتخابات خارج از کشور، با بیان اینکه آمار صندوق‌های اخذ رأی خارج از کشور در ابتدا باید به وزارت کشور اعلام شود، اما متأسفانه شاهدیم برخی از افراد از ظن خود آمار و اخباری را منتشر می‌کنند، اظهار کرد: اول باید رأی‌گیری در همه شعب تمام شود و پس از آن هم شمارش آرا که خود پروسه‌ای زمان‌بر است به پایان برسد تا ما بتوانیم آمار رسمی انتخابات را به وزارت کشور اعلام کنیم. او افزود: قانونا کسی حق ندارد قبل از اعلام رسمی آمار به انتشار این‌گونه اخبار و آمار خلاف بپردازد. همکاران ما اکنون در تمامی شعب و نمایندگی‌های اخذ رأی در حال شمارش آرا هستند و هرموقع تمام شود، نتایج را اعلام می‌کنیم.


دیدگاه‌ها(۰)