۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
خبر

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین راه آهن آلمان و راه‌آهن شرقی بنیاد
ایرنا: مدیرعامل شرکت راه‌آهن شرقی بنیاد وابسته به بنیاد مستضعفان از امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های فنی و مالی بین این شرکت و شرکت راه‌آهن آلمان در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی خبر داد. علیرضا شیخ‌طاهری افزود: پیش از این یک قرارداد بین شرکت دولتی راه‌آهن آلمان و شرکت راه‌آهن شرقی بنیاد برای ارتقای کیفیت خدمات ناوگان ریلی این شرکت منعقد شده بود و چون آلمانی‌ها از این قرارداد رضایت داشتند، پیشنهاد کردند این یادداشت تفاهم همکاری‌های فنی و مالی در حوزه ریلی را با بن‌‌ریل امضا کنند و امروز شاهد انعقاد این یادداشت تفاهم بودیم. او افزود: طبق این قرارداد شرکت راه‌آهن دولتی آلمان در زمینه مسائل فنی، مالی و زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌های ریلی به ما مشاوره می‌دهد و بن‌ریل به‌عنوان یک شرکت‌ ریلی از همکاری‌های راه‌آهن آلمان استفاده خواهد کرد. شیخ‌طاهری با اشاره به اهمیت همکاری‌های این شرکت با شرکت‌های ریلی معتبر جهان اظهار كرد: نوسازی ناوگان ریلی بن‌ریل همواره در دستور کار ما قرار دارد و اکنون عمر متوسط واگن‌‌های مسافری این شرکت به حدود 11 سال رسیده است. 

خدمات ارسال پیامک انبوه طبق روال گذشته انجام می‌گیرد
ایرنا: رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: تصمیم دولت مبنی بر منع ارسال پیامک انبوه تبلیغات انتخاباتی بوده است و هیچ ارتباطی با ارسال پیامک از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پیامک انبوه به مؤسسات و مشتریان‌شان ندارد. محمدرضا فرنقی‌زاد گفت: براساس قانون انجام تبلیغات انتخاباتی از یک روز قبل از انتخابات ممنوع است و تصمیم گرفته‌شده در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز ارسال‌نکردن پیامک‌های انبوه تبلیغات انتخاباتی بوده و ارسال پیامک از سوی مردم به‌هیچ‌وجه مختل نشده است. او افزود: مسدودکردن پیامک‌های انبوه تبلیغاتی در تمام انتخابات انجام می‌شده است و مبتنی بر تصمیم وزارت ارتباطات و دولت نیست، کمااینکه روز گذشته قبل از اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است. 

خرید هواپیمای «میتسوبیشی» فعلا منتفی است
ایسنا: قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل اعلام کرد فعلا خرید هواپیماهای شرکت میتسوبیشی ژاپن متوقف شده و برنامه‌ای برای آن وجود ندارد. اصغر فخریه‌کاشان با بیان این مطلب اظهار کرد: در ماه‌های گذشته بسیاری از شرکت‌های ایرانی مذاکرات خود را با شرکت‌های هواپیماسازی بین‌المللی آغاز کردند که نهایی‌شدن قراردادهای خرید هواپیما از سوی ایران‌ایر با شرکت‌های ایرباس بویینگ حاصل این مذاکرات است، همچنین در کنار آن شرکت آسمان توانسته مذاکرات انجام دهد. به گفته قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی هرچند هنوز مذاکرات دیگر ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما به نتیجه نرسیده؛ اما شرایط برای رسیدن به توافق نهایی همچنان بررسی می‌شود و امیدواری‌های زیادی در این زمینه وجود دارد. 


دیدگاه‌ها(۰)