۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
خبر

هر تهرانی ماهانه 243 تومان صدقه می‌دهد
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان آنکه مردم استان تهران در سال ۹۵، بیش از 39‌ میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده‌اند، گفت: هر تهرانی در سال گذشته به طور متوسط دوهزارو 951 تومان صدقه پرداخت کرده است. براساس تحلیل انجام‌شده هر یک از نیکوکاران استان تهران روزانه هشت تومان و ماهانه 243 تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.
 محسن ولیئی، ضمن بیان آنکه درحال‌حاضر بیش از 730‌ هزار صندوق صدقات در استان تهران تعبیه شده است، افزود: از این تعداد بیش از 680‌ هزار صندوق صدقه کوچک در منازل، 11‌ هزار صندوق متوسط در ادارات و مراکز علمی و سایر صندوق‌ها بزرگ بوده که در میادین و معابر نصب شده‌اند. 
وی در ادامه تأکید کرد: صددرصد مبالغ جمع‌آوری‌شده در این طرح به‌منظور رفع نیازهای خانواده‌های تحت پوشش در بخش‌های مختلف از جمله کمک به اشتغال، جهیزیه، مسکن، کمک به درمان نیازمندان، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند در همان شهر و محل جمع‌آوری هزینه می‌شود. ولیئی در ادامه خاطرنشان کرد: حدود ۴۳‌ هزار صندوق در معابر و میادین شهر تهران نصب شده است که در سال 95، از این تعداد 23‌ هزار صندوق بازسازی و ایمن‌سازی شده است و تا پایان مردادماه سال جاری نیز 20‌ هزار صندوق دیگر در سطح معابر و میادین استان ایمن‌سازی خواهد شد. 

دولت آینده موظف به ادامه اجرای طرح تحول سلامت است
سیدحسن هاشمی صبح ديروز پس از انداختن رأی خود به صندوق رأی در یکی از بیمارستان‌های تهران، حضور مردم در انتخابات را بسیار مناسب عنوان و اظهار كرد: جمهوری اسلامی ایران باید قدردان مردم باشد و بالاترین افتخار آن، اعتماد مردم به صندوق‌های رأی است و مردم حضور خود را مؤثر می‌دانند. وزیر بهداشت تصریح کرد: مردم برای تعیین سرنوشت خود پای صندوق‌های رأی می‌آیند و انتخابات فرصت بسیار ارزشمندی برای مردم است چراکه به قیمت سنگینی مانند تقدیم شهدا و جانبازان و تحمل فشارهای قدرت‌های بین‌المللی در 38 سال گذشته به دست آمده و مردم افتخار دارند که مستقل از همه قدرت‌های بین‌المللی، سرنوشت خود را تعیین کنند. 
هاشمی یادآور شد: برای ملت ایران افتخاری است که از فرصت ارزشمند و گران‌بهای انتخابات، نهایت استفاده را ببرند و نتیجه آن به سود مردم ایران و کشور خواهد بود. وزیر بهداشت در پاسخ به این سؤال که در صورت انتخاب دکتر روحانی به‌عنوان رئیس دولت دوازدهم تمایلی به مسئولیت وزارت بهداشت دارید، گفت: بعد از انتخابات در این مورد خواهم گفت. هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: هر دولتی که انتخاب شود، موظف به ادامه اجرای طرح تحول سلامت است زیرا مردم در این حوزه مشکلات زیادی دارند و هر حکومتی در بخش امنیت، سلامت و آموزش سرمایه‌گذاری‌های زیادی می‌کند و جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به اهداف خود و تکالیف قانون اساسی، موظف به ادامه طرح تحول سلامت است. 

فعالیت ۴۶‌ میلیون ایرانی در فضای سایبری
سرهنگ حسین رمضانی معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا گفت: بیش از ۴۶‌ میلیون کاربر ایرانی در فضای مجازی سایبری فعالیت می‌کنند. 
وی افزود: با وجود اینکه بسیاری از مخاطبان به نحو مطلوب و قانونمند از شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی استفاده می‌کنند، عده‌ای با سوءاستفاده از فرصت‌های فضای سایبری، در پی دستیابی به اهداف مجرمانه خود هستند. معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا اظهار کرد: درحال‌حاضر پلیس فتا همکاری و تعامل مطلوبی با سایر مجموعه‌های پلیسی ناجا دارد و در صورت لزوم در مأموریت‌های محوله، از آنها پشتیبانی فنی و تخصصی می‌کند. سرهنگ رمضانی تأکید کرد: پلیس فتا در رصد فعالیت‌های فضای مجازی، در مواجهه با هر عمل مجرمانه یا دریافت گزارش و شکایت در این حوزه، بلافاصله واکنش نشان می‌دهد؛ در صورت اینکه اعمال مجرمانه سایبری محرز باشد، پلیس فتا مستقیما وارد عمل می‌شود.
 وی با تأکید بر ناامن‌سازی فضای سایبر برای مجرمان افزود: هم‌زمان با ایجاد ناامنی برای مجرمان جرائم فضای مجازی، ارتقای امنیت فضای سایبر برای کاربران قانون‌مدار جزء اهداف اصلی پلیس فتاست. معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا گفت: اگر تخلف کاربران فضای مجازی، جزء جرائم تکامل‌یافته باشد، گزارش مستندات به پلیس‌های تخصصی مربوطه ارسال می‌شود. 


دیدگاه‌ها(۰)