۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
خبر

تیروکمان بدون مدال ماند
ملی‌پوشان ریکرو و کامپوند ایران در بخش انفرادی جام‌جهانی چین با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت‌ها حذف شدند. به گزارش ایسنا، در سومین روز از مسابقات جام‌جهانی تیروکمان که در شانگهای چین در حال برگزاری است، ملی‌پوشان کشورمان در رشته‌های ریکرو و کامپوند انفرادی به مصاف حریفان خود رفتند. در این رقابت‌ها، پارمیدا قاسمی در کامپوند زنان برابر حریفی از مغولستان و روسیه پیروز شد و به مرحله یک‌شانزدهم صعود کرد، اما در این مرحله به مصاف کمانداری از ژاپن رفت و مغلوب شد. در کامپوند مردان، اسماعیل عبادی بعد از یک دور استراحت، در برابر نماینده ویتنام با امتیاز ۱۴۶بر ۱۳۶ او را شکست داد و به مرحله یک‌شانزدهم راه یافت. او در این مرحله مقابل نماینده ویتنام قرار گرفت و با برتری برابر این حریف و نماینده‌ای از ترکیه، در مرحله یک‌چهارم برابر آمریکا باخت و از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند. مجید قیدی، دیگر نماینده ایران بعد از یک دور استراحت و در مرحله بعد با نتیجه ۱۴۳ بر ۱۳۸ نماینده ویتنام را شکست داد، اما در مرحله یک‌شانزدهم مقابل نماینده ایتالیا به میدان رفت و با شکست برابر او حذف شد. امید طاهری نیز بعد از پیروزی مقابل قزاقستان در مرحله یک‌شانزدهم برابر کماندار دیگری از این کشور به میدان رفت و به برتری رسید، اما در یک‌هشتم باخت و حذف شد. همچنین در بخش کامپوند زنان نیز پریسا براتچی بعد از یک دور استراحت، در مرحله بعد حریفی از هلند را شکست داد و در مرحله یک‌شانزدهم مقابل کمانداری از هند قرار گرفت و با برتری برابر ترکیه به مرحله یک‌شانزدهم راه یافت که در این مرحله مقابل حريفي از اندونزی شکست خورد و حذف شد. 

شکست بانوان واليباليست
تیم ملی والیبال بانوان زیر ۲۳ سال ایران با شکست برابر تیم چین‌تایپه، از رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیا بازماند. به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال بانوان ایران در مرحله سوم مسابقات امیدهای آسیا دیروز به مصاف تیم چین‌تایپه رفت. این دیدار که می‌توانست مجوز ورود تیم ایران به جمع چهار تیم برتر آسیا باشد، با شکست 3 بر صفر ایران به پایان رسید. شاگردان صدیقی این بازی را با امتیازهای ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۸ واگذار کردند. تیم ایران در شرایطی برابر حریف خود حاضر شد که در اين بازی کاپیتان خود را در اختیار نداشت. در ست سوم نیز شقایق شفیعی به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد. شاگردان صدیقی حالا باید برای کسب عنوان پنجمی رقابت‌ها به مصاف هنگ‌کنگ بروند. 

تشکیل کمیته فنی IZSF با حضور عوامل تیم‌ها در باکو
کمیته فنی IZSF (فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی)، با حضور مهرعلیزاده، اعضای کمیته فنی و مربیان تیم‌های ورزش زورخانه‌ای، برای یادآوری نکات فنی و قرعه‌کشی تشکیل جلسه داد. در این جلسه که با حضور رئیس و مشاور عالی فدراسیون جهانی(IZSF) برگزار شد، در ابتدا مهرعلیزاده با خیرمقدم به تیم‌های حاضر در مسابقات، ابراز امیدواری کرد ورود ورزش زورخانه‌ای برای اولین بار به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بتواند زمینه حضور این ورزش سه‌هزارساله را به بازی‌های آسیایی و المپیک هموار کند. در ادامه، محمد خوشجان، رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی، به ذکر نکات فنی مسابقات پرداخت و آخرین تغییرات فنی را باز هم برای حاضران در جلسه تشریح کرد. در پایان جلسه فنی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، آیین‌نامه پیشنهادی فدراسیون ملی جمهوری اسلامی ایران از سوی جوهری، رئیس فدراسیون ایران، به مسئولان IZSF تقدیم شد. فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی IZSF در سال 1383 به‌صورت رسمی با حضور مقامات 22 کشور تأسیس شد و تا امروز، 84 کشور عضو دارد. IZSF  در پنج قاره با تشکیل کنفدراسیون‌های قاره‌ای و فدراسیون‌های ملی، فعالیت‌های رسمی خود را به دنیا شناسانده است.


دیدگاه‌ها(۰)