۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
خبر

شمخانی:
برگزاری انتخابات امن، نشانه اقتدار و صلابت نظام است

ایلنا: علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای انداختن رأی خود به صندوق اخذ رأی در مسجد ولی‌عصر(عج) تهران حاضر شده بود، گفت: عناصر تهدیدکننده امنیت جمهوری اسلامی و تحریم‌کنندگان بازنده اصلی انتخابات هستند. او افزود: برگزاری انتخابات امن، منظم و قانونمند در اقصا نقاط کشور در شرایطی که تلاش مستمری از سوی دشمنان نظام اسلامی برای ناامن‌سازی و ایجاد بحران‌های تصنعی در کشور ما در جریان است، نشانه روشنی از اقتدار و صلابت نظام اسلامی در برقراری امنیت و ایجاد ثبات پایدار در کشور است. شمخانی همچنین از مجموعه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از عوامل اجرائی، نظارتی و نیروهای انتظامی و امنیتی قدردانی کرد.

منبع آگاه خبر استعفای ناطق‌نوری را تأیید کرد 
ایرنا: یک منبع آگاه خبرسازی برخی کانال‌های خبری حامی یک کاندیدای خاص، عزل حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری را کذب خواند. وی گفت: آقای ناطق‌نوری چندی پیش با توجه به احساس وظیفه‌ای که برای دفاع از جناب آقای روحانی و دولت تدبیر و امید می‌کردند، تصمیم گرفتند به نفع ایشان به سخنرانی و اظهارنظر بپردازند و با توجه به اینکه ایشان به جد معتقدند مجموعه نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد، نباید ابزار دست هیچ‌یک از جریانات سیاسی شود و سوءاستفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی، نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبری را در تلاقی با این دیدگاه می‌دانست، استعفای خود را مدتی پیش به معظم له تقدیم کردند.

عباسعلي كدخدايي:
 مشارکت بالاست

فارس: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری، با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران درباره میزان افزایش تخلفات انتخاباتی و گزارش‌هایی که به این هيئت ارائه شده، اظهار كرد: ما در‌حال‌حاضر مشغول بررسی گزارش‌هایی از تخلفات هستیم. این گزارش‌ها به ما ارسال می‌شود و ما نیز با دوستان در وزارت کشور هماهنگ می‌کنیم که باید بررسی‌های دقیق‌تری بشود و نتیجه را بعد از بررسی اعلام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا میزان تخلفات در روند انتخابات تأثیرگذار بوده یا خیر؟ گفت: باید این موضوع بررسی شود و هنوز که در جریان روند بررسی اخذ رأی هستیم، باید این موارد دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد تا ان‌شا‌ءالله بتوانیم اعلام‌نظر کنیم.
کدخدایی همچنین در پاسخ به این سؤال که اقدامات هيئت نظارت درباره بررسی تخلفاتی که صورت گرفته، چیست؟ 
توضیح داد: ما این موارد را پیگیری می‌کنیم و گزارش‌هایی که می‌آید از طریق دفاتر به صورت موردی پیگیری می‌شود. برخی از آنها صحت دارد؛ اما برخی نیز صحت ندارد و باید ببینیم در ساعات آینده این موارد را چگونه می‌توانیم ارزیابی و نتیجه را اعلام کنیم.
سخنگوی هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سؤال که آیا نامه نماینده حجت‌الاسلام رئیسی به هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات درباره تخلفات صورت‌گرفته در روند انتخابات مورد بررسی قرار گرفته یا خیر؟ تصریح کرد: همه گزارش‌های تخلفات از جاهای مختلف و مبادی گوناگون برای ما ارسال شده و مرتب هم این گزارش‌ها می‌آید.
وی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون اعزام دو هیئت از بازرسان هيئت نظارت به دو استان کشور برای بررسی تخلفات انتخاباتی و اینکه آیا در گذشته نیز سابقه داشته یا خیر، توضیح داد: ما بازرسان سیار هم داریم و مرتب به استان‌های مختلف سرکشی می‌کنند؛ به‌ویژه در جاهایی که احتمال تخلف یا گزارش آن آمده است؛ اما باید منتظر نتیجه هم بمانیم.
سخنگوی هيئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سؤال که آیا در گزارش‌هایی که پیرامون تخلفات انتخاباتی ارسال شده، گزارشی وجود دارد که در روند برگزاری انتخابات تأثیرگذار باشد؟ خاطرنشان کرد: الان نمی‌توانم درباره تخلفی که در روند انتخابات تأثیرگذار بوده باشد، اظهارنظر کنم؛ اما گزارش تخلفات زیاد است.
وی در پایان درباره میزان مشارکت واجدان شرایط در انتخابات، خاطرنشان کرد: آمار دقیقی از میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات نداریم؛ اما از میزان تعرفه‌هایی که عدد‌های مختلفی گفته می‌شود، به لطف خدا مشارکت خوب بوده است.


دیدگاه‌ها(۰)