۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۶۸ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
روزنه

ابراهيم رئيسي: براي تشكر آمده‌ام
سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در واکنش به اظهارات اعضای ستادش مبنی بر تخلفات گسترده در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «بنده در ابتدا باید بگویم که آمده‌ام از دست‌اندرکاران انتخابات به خاطر زحماتی که در سراسر کشور کشیده‌اند، تشکر کنم».
او ادامه داد: «حضور بنده در ستاد انتخابات کشور برای خسته نباشید برای همه دست‌اندرکاران انتخابات است. آنهایی که در شهر و روستاهای مختلف در راستای برگزاری انتخابات فرایند رأی‌گیری انجام می‌دهند». این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه جا دارد به همه دوستان اجرائی خسته‌نباشید عرض کنم، اظهار كرد: «سازوکار انتخابات در کشور ما، سازوکار اطمینان‌بخشی است؛ یعنی قانون‌گذار یک بخش اجرا و یک بخش نظارت را پیش‌بینی کرده است که اگر این پیش‌بینی‌ها به درستی عمل کنند، این سازوکار پیش‌بینی‌ شده و ما تجربه سی و چند سال کشورداری و برگزاری انتخابات را داریم و این سازوکار، سازوكار اطمینان‌بخشی است». رئیسی با بیان اینکه امروز یک‌سری مشکلات را از ابتدای انتخابات به بنده گزارش دادند، تصریح کرد: «از همان آغاز انتخابات که اعلام اسامی بود و شهرت بنده را در بعضی از اعلانات ذکر نکرده بودند که علی‌القاعده ممکن است تعدادی از افراد با نام شناسنامه‌ای من آشنا نباشند. عنوان مشهور بسیار مهم است و این موضوع هم در قانون پیش‌بینی شده است». او افزود: «در قانون پیش‌بینی شده است کسانی که به یک فامیلی مشهور هستند، شهرت‌شان در اعلامیه ذکر شود و این اشکالی بود که از سوی ما اعلام شد». این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در برخی از موارد مسئله پذیرش نمایندگان کاندیدا مطرح بود، خاطرنشان کرد: «این مسئله متن قانون است و ما به وزارت کشور اعلام کردیم. امیدواریم انتخابات پرشوری که بوده است، بتواند شور مردم عزیز ما را در انتخابات و پس از آن برای مردم حفظ شود».

موحدي‌كرماني:
 اينك زمان رفاقت است

خبرآنلاین: آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته پس از تأکید بر تقوای الهی، خاطرنشان کرد: خدا را شکر که این انتخابات نیز مانند دوره‌های قبل با رعایت کامل قوانین و مقررات انجام شده است. مناظره‌ها و رقابت‌ها تمام شده و اینک زمان رفاقت است. از امروز باید رقابت به رفاقت تبدیل شود. آنچه در مناظره گفته شد، براساس نیت درونی منتخبان بود. اینک وظیفه نامزدها اخوت، برادری، صمیمیت، صفا، محبت و همکاری است. اگر جمله‌ای گفته شد که در شأن انقلاب و مردم نبوده، نامزدها باید توبه کرده و از مردم عذرخواهی کنند.

بقایی نام احمدی‌نژاد را روی برگ رأی خود نوشت
ایلنا: کانال دولت بهار با انتشار فیلم لحظه نوشتن رأی بقایی، نوشت: وی نام احمدی‌نژاد را روی برگه رأی خود نوشته است. محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی به همراه مرتضی تمدن، در مسجد الحسین حاضر شدند و آرای خود را به صندوق این شعبه انداختند. کانال دولت بهار با انتشار فیلم لحظه نوشتن رأی بقایی، نوشت: او نام احمدی‌نژاد را روی برگه رأی خود نوشته است.

وکیلی  در   پیامی:
چند ساعت دیگر تحمل کنید
 تا «حماسه اکبر» خلق شود

ایلنا: سخنگوی ستاد روحانی در پیامی خطاب به ملت ایران خواستار تحمل ساعات پیش‌رو برای خلق «حماسه اکبر» شد. شب گذشته محمدعلی وکیلی، سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی، در پیامی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد از عموم ملت ایران درخواست کرد لحظات پایانی را نیز تحمل کند تا «حماسه اکبر» خلق شود. محمدعلی وکیلی در پیامی کوتاه نوشت: «ملت عزیز ایران! در سپاس از حس مسئولیت‌تان و بردباری که در صف‌ها به خرج دادید، ما در آستانه یک حماسه هستیم. نیمی از کار را تمام کرده‌اید؛ لختی تحمل می‌خواهد تا حماسه اکبر خلق شود. همیشه مقاومت رمز پیروزی بوده است. تا اینجا آمده‌ایم؛ چند ساعت پایانی را نیز تحمل کنید تا «اتفاق» رخ دهد. یادمان نرود رأی تک‌تک ما، سرنوشت‌ساز است».


دیدگاه‌ها(۰)