۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۳ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
حادثه‌ها

قتل برادرزن در درگیری شبانه
شرق: مردی میان‌سال که برادرزنش را در درگیری شبانه به قتل رسانده بود، در محل جنایت دستگیر شد. ساعت 21 شب شنبه، وقوع درگیری در مقابل منزلی واقع در خیابان مرتضوی، به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اعلام شد. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه، مشخص شد درگیری بین دو نفر به نام‌های ابوالفضل ۴۰ساله و تقی ۴۲ساله که با یکدیگر نیز دارای رابطه خویشاوندی هستند، به وقوع پیوسته که در نهایت با دخالت مأموران درگیری بین این دو نفر خاتمه پیدا می‌کند و «تقی» به داخل خانه هدایت می‌شود. با پایان درگیری، مأموران اقدام به ترک محل کردند؛ اما هنوز از محل یادشده فاصله زیادی پیدا نکرده بودند که به آنها اعلام شد دقیقا در همان مکان اعلام‌شده قبلی، مجددا درگیری شدیدتری از سر گرفته شده است. بلافاصله مأموران به محل مراجعه و این‌بار مشاهده می‌کنند که «ابوالفضل» از سوی تقی (همسر خواهرش) مورد اصابت ضربه چاقو از ناحیه سینه قرار گرفته است. تقی بلافاصله از سوی مأموران دستگیر و ابوالفضل با توجه به شدت جراحت، به بیمارستان منتقل می‌شود. ساعت یک بامداد، به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اعلام شد ابوالفضل بر اثر شدت ضربه وارده به ناحیه حساس بدن، فوت کرد. بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه دادسرای امور جنایی و پلیس آگاهی اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: متهم پرونده در اعترافات اولیه، عنوان کرده انگیزه درگیری مجدد او با مقتول، به واسطه فحاشی از سوی مقتول بوده است. معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر اعلام کرد: تحقیقات درباره این جنایت و انگیزه اصلی وقوع قتل، در مراحل مقدماتی قرار دارد و متهم پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

پرونده میلیاردی رمال‌ بسته شد
پلیس: رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری فرد رمالی که با ادعای دروغین درمان بیماران و گشایش بخت جوانان، یک‌‌میلیاردو 580‌ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. سرهنگ «ستار خسروی» گفت: در پی شکایت چندین نفر مبنی بر اینکه فردی کلاهبردار با ادعای رمالی، دعانویسی، درمان بیماران و گشایش بخت جوانان، مبالغی را دریافت کرده و متواری شده است، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه رمالی، فال‌گیری و دعانویسی کلاهبرداری محسوب می‌شود، ادامه داد: کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز کردند و موفق شدند رمال متواری‌شده را دستگیر کنند. این مقام انتظامی افزود: فرد دستگیرشده در بازجویی‌های انجام‌شده به کلاهبرداری یک‌‌میلیاردو 580‌ میلیون‌ریالی از هشت شهروند با شیوه رمالی و دعانویسی اعتراف کرد. سرهنگ خسروی با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل رمال دستگیرشده به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: مراجعه به افراد رمال و فالگیر، ریشه در اعتقادات خرافی بخشی از مردم جامعه دارد که به جای اینکه مشکلات خود را از طریق راه‌های مناسب و قانونی دنبال کنند، سراغ افرادی می‌روند که نه‌تنها هیچ اطلاعی از مشکل آنها ندارند، بلکه تعهدی نیز نسبت به انجام کارشان ندارند. رئیس پلیس آگاهی اصفهان، رمال‌ها را افرادی شیاد دانست و ادامه داد: یکی از رمال‌هایی که امسال دستگیر شده، به‌قدری در کارش حرفه‌ای بود که در بازرسی از منزل او، دستگاه پوز به همراه طلسم، کتاب دعا، ادعیه، کارت ویزیت و بسیاری آلات‌و‌ادوات مربوطه کشف شد.

آب با طعم تریاک
پلیس: با تلاش مأموران مبارزه با مواد مخدر استان البرز، از یک دستگاه خودروی تریلر، 51 بطری آب‌معدنی حاوی 103کیلوگرم تریاک کشف شد. سردار «کامرانی‌صالح»، فرمانده انتظامی استان البرز، گفت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر تهیه و توزیع مواد مخدر از سوی فردی در پوشش حمل بار تجاری، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان قرار گرفت. وی افزود: در بررسی‌های تکمیلی مأموران، مشخص ‏شد حمل‌کننده مواد مخدر، راننده خودروی سنگین است که در پوشش حمل بار تجاری، اقدام به جابه‌جایی و فروش مواد ‏مخدر می‌کند.  سردار کامرانی‌صالح ادامه داد: رصد فعالیت و تحرکات نامبرده، حاکی از آن بود که به‌تازگی قرار است مقادیر درخورتوجهی مواد مخدر را از ‏تعدادی سوداگر مرگ در شرق کشور تحویل گرفته و به وسیله یک دستگاه خودروی تریلر به استان تهران و البرز منتقل کند. این مقام انتظامی اظهار کرد: بلافاصله گروهی از مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز، به محورهای مواصلاتی شهر کرج اعزام شده و پس از پایش ‏و کنترل جاده، خودروی مدنظر را توقیف و راننده‌اش را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: در بازرسی از خودروی یادشده، 51 بطری ‏ آب معدنی حاوی تریاک به وزن 103‌کیلوو500 گرم که به طرز ماهرانه‌ای ‏در قسمت باک خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.

 


دیدگاه‌ها(۰)