۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۳ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
رخداد

قتل، پایان شوخی در کارگاه جمع‌آوری ضایعات
شرق: عامل جنایت در کارگاه جمع‌آوری ضایعات، پس از چهار ماه فرار دستگیر شد و جزئیات تکان‌دهنده‌ای را از قتل را بیان کرد. هشتم اسفند به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر اعلام شد در یک درگیری، کارگر یک کارگاه ضایعات پلاستیک در منطقه کهریزک مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. با وجود انجام اقدامات درمانی، به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر اعلام شد مجروح صحنه درگیری به نام علی، ۱۸ساله به علت اصابت جسم تیز به ناحیه سینه، فوت کرده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور دادرس ۱۰۱ دادگاه عمومی کهریزک، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با حضور کارآگاهان اداره دهم در محل جنایت و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت، مشخص شد فردی به نام مهدی ۲۹ساله که برای فروش ضایعات پلاستیک به کارگاه مراجعه کرده بود، در نزاع و درگیری با استفاده از چاقوی همراهش، اقدام به ارتکاب جنایت کرده و بلافاصله از محل متواری شده است. با شناسایی عامل جنایت، کارآگاهان به محل سکونت وی در منطقه باقرشهر مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند او از این محل متواری شده است. اقدامات پلیسی برای دستگیری قاتل فراری همچنان در دستور کار کارآگاهان اداره پلیس آگاهی قرار داشت تا در نهایت آخرین مخفیگاه مهدی در منطقه شهریار شناسایی شد. کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی به این محل اعزام و روز گذشته موفق به دستگیری او شدند. مهدی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، به صراحت به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان کرد: برای فروش و خالی‌کردن ضایعات پلاستیک، با وانت شخصی‌ خود پیش مشتری در منطقه کهریزک رفته بودم؛ اما صاحب کارگاه (مشتری) در کارگاه حضور نداشت. با کارگران کارگاه که چند نفر بودند و یک نفر از آنها را از قبل می‌شناختم، شوخی می‌کردیم که آنها شروع به‌ دست‌انداختن و مسخره‌کردن من کردند. همین موضوع علت آغاز درگیری من با آنها شد. کارگران قصد داشتند من را مورد ضرب‌وشتم قرار دهند. همه آنها چاقو در کمر داشتند و به همین علت، من نیز به سراغ چاقوي خود رفتم. درگیری شدید شد؛ به‌ گونه‌ای که با آنها گلاویز شدم. متوجه نشدم مقتول که اصلا در زمان شوخی و آغاز درگیری حضور نداشت، چگونه مورد اصابت چاقو قرار گرفت. بسیار ترسیده بودم. به‌سرعت از محل فرار کردم و در این مدت مخفیانه زندگی می‌کردم تا اینکه دستگیر شدم. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دلایل و قراین به‌دست‌آمده به‌ویژه اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضائی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

2 خانواده پس از ۸ سال نزاع به صلح و سازش رسيدند
میزان: با تلاش و کوشش رئیس و اعضای شعبه 39 شورای حل اختلاف اهواز، بین دو خانواده از عشیره خنافره، پس از هشت سال نزاع و کشته و زخمی‌شدن بیش از 30 نفر، صلح و سازش برقرار شد. دو خانواده از عشیره خنافره، از هشت سال پیش تاکنون به علت اختلافات اراضی با هم به نزاع پرداخته و این درگیری به کشته‌شدن یکی از افراد این دو خانواده منجر شد. این درگیری به دلیل جو عشایری و قبیله‌ای بین این دو خانواده به وجود آمد که منجر به زخمی‌شدن بیش از 30 نفر و ایجاد خسارات مالی فراوانی از دو طرف شد و در نهایت، مراجع قضائی حکم به قصاص نفس شخص قاتل و همچنین بازداشت افراد درگیر صادر کردند. با تلاش و کوشش فراوان بیش از دو ساله رئیس و اعضای این شعبه و سران عشایر، جلسه نهایی صلح و سازش این دو خانواده با حضور سران طوایف، بزرگان، معتمدان و اعضای شوراهای حل اختلاف شادگان و کارون در مسجد قبا کوی شهید جعفری (کانتکس) شهرستان کارون برگزار شد و بعد ساعت‌ها بحث و گفت‌وگو، خوشبختانه خانواده مقتول از حق قصاص خود صرف‌نظر و علیه قاتل اعلام رضایت کردند. طرفین با توسل به کلام‌الله مجید و درآغوش‌گرفتن یکدیگر، پس از هشت سال، اختلاف‌های خود را پایان داده و صلح و آشتی بین آنها برقرار شد.

قطع دست دختر ۲۳‌ساله در شب عروسی
میزان: عروس ۲۳ساله‌ای که در حادثه رانندگی در شب عروسی خود دچار قطع عضو از ناحیه دست شده بود، در بیمارستان چمران بروجرد پیوند عضو شد.  محمد گرشاسبی، فوق‌تخصص جراحی عروق، گفت: حدود ۱۰ روز پیش خانمی ۲۳ساله به دنبال واژگون‌شدن اتومبیل پراید خود، از خودرو به بیرون پرت می‌شود. حین پرت‌شدن، ماشین روی دست راست او می‌افتد و بر اثر این حادثه، تمام عضلات از ساعد تا مچ دست شامل تاندون‌ها، عروق و اعصاب دچار له‌شدگی و کندگی می‌شود. این فوق‌تخصص جراحی عروق اظهار کرد: این فرد هم‌زمان دچار آسیب قفسه سینه و دیگر شکستگی‌ها نیز شده که مورد جراحی قرار گرفت و برای پیوند دست به اتاق عمل برده و عمل بازسازی با موفقیت انجام شد.


دیدگاه‌ها(۰)