۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۳ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
زير آسمان فيروزه‌اي

سعيد اسدي، کارگاه «نمايش‌نامه‌نويسي خلاق» مي‌گذارد
گروه هنر: کارگاه «نمايش‌نامه‌نويسي خلاق» سعيد اسدي در خانه بين‌الملل بامداد به مديريت پريسا بخت‌آور برگزار مي‌شود.سعيد اسدي درباره اين کارگاه نوشته است: «نمايش‌نامه شکلي هنري و پيشنهادي پيچيده براي يک اجراي نمايشي است. خاستگاه يک متن نمايشي در تخيل، عواطف و تجارب زيسته‌ نويسنده است که در نهايت به واسطه بهره‌مندي از فن نمايش‌نامه‌نويسي صورت غايي و زيباشناختي خود را مي‌يابد. رويکرد نگارش خلاق در آموزش اين هنر منشأ خلاقيت را در منش و کنش جاري زندگي هنرجو مي‌کاود و در فرايندي کارگاهي آن را به سوي غايت شکلي و زيباشناختي‌اش هدايت مي‌کند. حرکت توأمان، موازي و تفکيک‌ناپذير در دنياي  تجربه عملي نگارش نمايش‌نامه و دانش نظري  مرتبط با آن، فرصتي براي تبلور استعداد در مسيري دانشورانه براي خلق اثري هنري خواهد بود».سعيد اسدي نمايش‌نامه‌نويس و استاد دانشگاه است. خانه بين‌الملل بامداد در ميدان تجريش، خيابان فناخسرو واقع شده است و علاقه‌مندان به شرکت در کارگاه نمايش‌نامه‌نويسي خلاق مي‌توانند با تلفن‌هاي 02122703960 و 02122716551 تماس حاصل کنند.

زنان كارتن‌خواب بر صحنه
گروه هنر: پيش‌فروش نمايش «يک دقيقه و سيزده ثانيه» با بازي پانته‌آ بهرام، سيما تيرانداز، مينا دريس و لادن مستوفي از ساعت 14 روز پنجشنبه آغاز شده است.
به گزارش روابط‌عمومي گروه، نمايش «يک دقيقه و سيزده ثانيه» با نويسندگي مشترک محمد چرمشير و بهمن عباسپور و کارگرداني شهرام گيل‌آبادي از اول مرداد در دو سئانس 19:30 و 21:30 در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ايرا‌نشهر به روي صحنه مي‌رود که با تحقيق ميداني و بررسي روي زندگي 53 زن کارتن‌خواب، قصه زندگي پر‌تنش و جذاب چهار زن را به صحنه مي‌كشد.
صبح يک روز لعنتي
نمايش «صبح يک روز لعنتي» به کارگرداني حسن باستاني و بازي رؤيا افشار، ليلا برخورداري، مارال فرجاد و... از سوم مرداد در تئاتر شهر روي صحنه مي‌رود.به گزارش روابط‌عمومي گروه، نمايش «صبح يک روز لعنتي» با نويسندگي و کارگرداني حسن باستاني و بازي (به ترتيب ورود به صحنه): رؤيا افشار، ليلا برخورداري، مارال فرجاد، حميدرضا فلاحي و پژمان عبدي از سوم مرداد در سالن سايه تئاتر شهر به روي صحنه مي‌رود.«صبح يک روز لعنتي» يک طنز اجتماعي است که پنج پرسوناژ دارد و قصه بدون زمان و مکاني را روايت مي‌کند.در اين نمايش 60‌دقيقه‌اي عواملي مانند «دستيار کارگردان و برنامه‌ريز: سامان پورسليماني»، «دستيار دوم کارگردان: مژگان حسيني»، «طراح صحنه: ميثم نويريان»، «طراح لباس: فرنوش فرجندي»، «دستيار طراح‌ صحنه: نيلوفر فاطمي و محمد عليزاده»، «عکاس: ماندانا عضد‌آزاد»، «مدير روابط‌عمومي: امير پارسيان‌مهر» و «تبليغات: گروه تئاتر مارکت» حضور دارند.شايان ذکر است پيش‌فروش اين نمايش به‌زودي در سايت تيوال آغاز خواهد شد.
ماجراي ساحل سنگي
«ماجراي ساحل سنگي» به کارگرداني حسين فدايي‌حسين در تالار هنر تا 27 تير ساعت 18 اجرا مي‌شود.«ماجراي ساحل سنگي» نوشته ديويد وود است که با ترجمه و کارگرداني حسين فدايي‌حسين به صحنه مي‌رود. در خلاصه داستان «ماجراي ساحل سنگي» آمده: توي ساحل سنگي چند تا موجود تميز دريايي زندگي مي‌کنند که‌ موج دريا زباله‌هاي آدم‌ها رو سمت ساحل مي‌آورد و غول زباله براي تصاحب ساحل به آنجا حمله مي‌کند.در اين نمايش علي‌اصغر تقي‌پور، حسن نوري، عليرضا اسماعيلي، فاطمه زارعي، مريم هادي‌اطهر، عليرضا نامدار، محمد سمناني و محمد ياري‌منش ايفاي نقش مي‌کنند.
محل اجرای این نمایش تالار هنر ميدان هفت‌تير واقع در خيابان مفتح جنوبي خيابان ورزنده است. تلفن اين تالار 88306640
نارنيا
نمايش «نارنيا» به نويسندگي و کارگرداني غزال حسيني در تماشاخانه استاد مشايخي پرديس تئاتر تهران به روي صحنه مي‌رود.اين نمايش از تاريخ سه‌شنبه، 27 تير، در سالن استاد مشايخي پرديس تئاتر تهران و در ساعت 20 به روي صحنه مي‌رود.در اين نمايش بازيگراني مانند گيلا ابراهيمي، محمد بهتري، بهنام پورتقوا، سيدقاسم تفاخ، پوريا توکل‌خواه، ماهک ثابت‌قدم، غزال حسيني، هانيه ربيع، پريسا سلماني، عليرضا غفاري، محمد قائم‌مقامي، سينا نوابي و محمدرضا يعقوب‌کاظمي ايفاي نقش مي‌کنند.


دیدگاه‌ها(۰)