۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۳ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
جزئیات داربی آلمانی استقلال و پرسپولیس اعلام شد
5 هزار تومان بدهید، ترکیب بچينید

استقلال و پرسپولیس قرار است شنبه هفته آینده در یک اقدام بی‌سابقه در آلمان یک بازی دوستانه برگزار کنند؛ دیداری که با حرف‌وحدیث‌های فراوان همراه بود و هنوز هم بر سرش دعواست. برگزار‌کننده این بازی دوستانه که حامی مالی مشترک دو باشگاه است، دیروز در یک کنفرانس خبری جزئیاتی درباره این دیدار ارائه کرد. علیرضا شیرازی اعلام کرد داربی 85، ساعت 22 سی‌ویکم تیرماه با قضاوت داوران آلمانی در ورزشگاه بیله‌فلد آلمان برگزار می‌شود و بلیت‌فروشی هم از سایت این باشگاه آلمانی انجام خواهد شد.
نکته جالب شیرازی اما جایی بود که او به مشارکت هواداران در چیدن ترکیب دو تیم و تعویض‌ها اشاره کرد «طرحی در خیلی از باشگاه‌های دنیا انجام می‌شود که در چنین بازی‌هایی هواداران ترکیب تیم‌ها را می‌چینند و ما هم از ابتدا این برنامه را داشتیم که هواداران ترکیب تیم‌ها را انتخاب کنند تا 30 دقیقه قبل از بازی هواداران دو تیم می‌توانند از طریق پیامک در چیدمان ترکیب‌ها دخالت داشته باشند و در این شرایط طبیعی است که سرمربیان تیم‌ها هم تاکتیک خود را بر اساس نفراتی که درون زمین هستند انتخاب می‌کنند. به‌هرحال خیلی از هواداران آرزو داشتند که روزی بتوانند در چینش ترکیب تیم‌های محبوب خود دخالت داشته باشند و حالا نظرشان دیده می‌شود. سرمربی‌هاي تیم‌ها هم می‌توانند نظرات فنی جز خودش را ببیند، اما اینکه گفته می‌شود ما برای مثلا مهدی طارمی یا مجتبی جباری شرطی گذاشته‌ایم، صحت ندارد، حتی هواداران می‌توانند با پیامک تعویض تیم‌هایشان را هم انجام دهند و در دقایق 30، 50، 70 و 80 می‌توانند در تعویض‌ها نقش داشته باشند».
قرار است هر تیم مجاز باشد در بازی چهارشنبه چهار تعویض انجام دهد. مشارکت هواداران در انتخاب نفرات، پدیده‌ای بی‌سابقه در فوتبال ایران است، البته این مشارکت مجانی هم نخواهد بود «هر هوادار با کمک پنج ‌هزارتومانی می‌تواند به انتخاب ترکیب کمک کند و هر پیامک برای حق رأی براي تعویض بازیکنان دو هزار تومان است». بااین‌حساب هر هوادار با پرداخت 13‌هزار تومان می‌تواند نظرش را درباره ترکیب اولیه و تعویض‌های تیمش اعلام کند. به‌هرحال این یک روش جالب برای درآمدزایی دو باشگاه است، اما اینکه به چه میزان نظرات هواداران مورد توجه قرار بگیرد و دادن پیامک قبل و حین بازی صرفا یک پرداخت پول از سوی هوادار نباشد ابهام بزرگ این طرح است. مسئولان برگزاری بازی البته از یک طریق دیگر هم می‌خواهند از این بازی درآمدزایی کنند. قیمت بلیت برای تماشاگران ۲۰ تا ۷۰ یورو تعیین شده و پیش‌بینی می‌شود حداکثر 10‌ هزار نفر به ورزشگاه بیایند. شیرازی در نشست دیروز خود این خبر را که علی دایی مهاجم سابق بیله‌فلد از مدیران این باشگاه برای اجاره‌دادن ورزشگاهشان تخفیف گرفته است، تأیید کرد. شیرازی در ادامه عنوان کرد تلویزیون ایران هنوز با پخش زنده بازی موافقت نکرده است. «ترجیح دادیم که این بازی از تلویزیون ایران پخش شود، اما صداوسیما تا امروز به تعهداتی که داده عمل نکرده و اگر این قضیه ادامه پیدا کند، باید فکر دیگری کنیم! به‌طورمثال شورای بازبینی صداوسیما ایراد گرفته که چرا بالای لوگوی پرسپولیس ستاره دارد! این مسائل کارشکنی است و شاید می‌خواهند تا شب آخر این موضوع را طول بدهند تا بازی را رایگان پخش کنند، اما اگر در شبکه‌های داخلی این بازی را پخش نکنیم، به دنبال پخش آن در شبکه‌های ماهواره‌ای خواهیم رفت که پول بیشتری هم بابت پخش این بازی می‌دهند». او درباره اینکه دو باشگاه چه مقدار از برگزاری این بازی سود می‌کنند عنوان کرد که سود دو باشگاه به میزان مشارکت هواداران بستگی دارد. قرار است اعضای دو تیم روز پنجشنبه با پروازی مشترک راهی آلمان شوند و یکشنبه بعد از بازی به ایران بازگردند.


دیدگاه‌ها(۰)