۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۳ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
خبر

در انتظار نظر نهایی مجلس درباره لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها
ایلنا: حسینعلی‌ امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: منتظر هستیم در صحن علنی مجلس لایحه تفکیک سه وزارتخانه تعیین تکلیف شود. او افزود: کمیسیون اجتماعی که اصلی‌ترین کمیسیون است، به همراه کمیسیون برنامه و بودجه موافقت خود را اعلام کرده‌اند اما برخی هم مخالف این طرح هستند. امیری درباره اینکه این لایحه تا قبل از معرفی کابینه به سرانجام می‌رسد یا خیر، عنوان کرد: منتظر هستیم این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح و تعیین تکلیف شود. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تلاش داریم مجلس نسبت به این لایحه نظر نهایی خودش را اعلام کند تا سرانجام دولت دوازدهم با ساختاری جدید شکل بگیرد. 

سخنگوی پایداری: 
همه اسنادی که دولت با خارجی‌ها امضا کرده بستر نفوذ است

ایلنا: مجید متقی‌فر، سخنگوی جبهه پایداری، گفت: تمام اسنادی که دولت با خارجی‌ها امضا کرده مانند سند ۲۰۳۰، توتال، برجام و همه اسناد مهمی که با خارجی‌ها بسته، بسترساز نفوذ دشمن است و اکنون در حال پیگیری این موضوعات هستیم. با دوستان هم‌گفتمان مشکلی نداریم و کلیت موضوع این است که نخواهیم گذاشت گفتمان انقلابی فراموش شود. دولت موظف است رسالت انقلابی داشته باشد. اگر نداشته باشد حتما مورد نقد جدی قرار خواهد گرفت. سخنگوی جبهه پایداری درباره پیشنهاد آتش‌بس سیاسی‌ گفت: سخن رهبری برای ما مهم است و از جای دیگر خط نمی‌گیریم؛ البته نه اینکه آتش‌به‌اختیار به‌معنی بلوا باشد. 

تیراندازی تروریست‌ها به مرز سراوان از داخل خاک پاکستان
س‍پاه‌نیوز: روابط‌عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی س‍پاه از اقدام یک تیم تروریستی در تیراندازی با سلاح‌های منحنی‌زن به مرزهای ایران در منطقه سراوان از داخل خاک پاکستان در عصر شنبه خبر داد. روابط‌عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد: ‌عصر شنبه‌ یک تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی و سرویس‌های جاسوسی بیگانه از داخل خاک کشور پاکستان با سلاح‌های منحنی‌زن و سبک به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه سراوان شلیک کردند. این گزارش می‌افزاید: اقدام تروریست‌ها با عکس‌العمل متقابل رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مواجه و منجر به هلاکت یک نفر از تروریست‌ها و زخمی‌شدن دو نفر دیگر از آنان شد. این گزارش با اشاره به متواری‌شدن مابقی تروریست‌ها به عمق خاک کشور پاکستان آورده است: در این اقدام تروریستی دو نفر از کارگران بومی که در حال کار در منطقه بودند، به شهادت رسیدند. 

نامه بیش از 700 فعال سیاسی به روحانی
ایلنا: بیش از ۷۰۰ نفر از فعالان سیاسی، مدنی، روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی در نامه‌ای به بیان مطالبات خود از حسن روحانی پرداختند. امضاکنندگان این نامه با بیان برخی نکات و مطالبات معطل‌مانده دولت یازدهم، از حسن روحانی به‌عنوان رئیس دولت دوازدهم خواستند رسیدگی به این مطالبات را به‌عنوان مطالبه فعالان مدنی، سیاسی و حامیان خود در دستور کار قرار دهد. در ابتدای این نامه آمده است: «آقای روحانی طی چهار سال گذشته، اکثریت مردم و جامعه مدنی، با وجود تمام نقد‌ها و مشکلاتی که در دولتتان وجود داشت، از شما و دولت محترمتان حمایت کردند. چراکه بر ویرانی‌هایی که دولت گذشته از خود به ارث گذاشت، واقف بودند. اما اکنون کشور در شرایطی قرار دارد که حامیان شما در مقام مطالبه‌گری و نقد، برآنند تا برخی موارد را یادآوری و مطالبه کنند». چینش کابینه‌ای با میانگین سنی کمتر، فعال، پویا و پاکدست و نیز عدم انتخاب نیروهایی که مردم نگرش و تفکرشان را با رأی خود در انتخابات ۹۶، پس زده و افرادی که در کارنامه‌شان نقاط سیاهی در زمینه رویارویی با مردم وجود دارد، از دیگر مطالبات این فعالان سیاسی و مدنی عنوان شده است.

شکوری‌‌راد: 
بازداشت حسین فریدون بر رویکرد روحانی در چینش کابینه تأثیر نگذارد

ایلنا: دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران ابراز امیدواری کرد بازداشت حسین فریدون در انتخاب کابینه تأثیر نگذارد. علی شکوری‌راد پس از انتشار خبر بازداشت حسین فریدون در توییتر خود نوشت: «امیدوارم بازداشت حسین فریدون بر رویکرد رئیس‌جمهور در انتخاب و چینش کابینه تأثیر نگذارد. صبر و سکینه رئیس‌جمهور، در این آزمون، افزون باد!». 


دیدگاه‌ها(۰)