۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۷ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱ مرداد
رويداد

استعفای سخنگوی کاخ سفید
شان اسپایسر، سخنگوی جنجال‌برانگیز کاخ سفید، استعفا کرد. گفته می‌شود این کناره‌گیری در مخالفت با انتصاب آنتونی اسکاراموچی به سرپرستی روابط‌عمومی کاخ سفید صورت گرفته است. نیویورک‌تایمز نقل کرده که اسپایسر به ترامپ گفته تصمیم روی‌کار‌آوردن آنتونی اسکاراموچی یک خطای بزرگ است. شان اسپایسر از نخستین روز شروع کار در تیم انتقال قدرت ترامپ فردی مناقشه‌آفرین بود و با حرارت و وفاداری تمام در صدد توضیح و توجیه اظهارات و مواضع بحث‌انگیز ترامپ برمی‌آمد. همچنین پس از این استعفا، «سارا سندرز» به‌عنوان جانشین اسپایسر تعیین شد.

انتشار فهرست داعشی‌های  در راه اروپا
پلیس بین‌الملل (اینترپل) فهرست ۱۷۳ عضو داعش را منتشر کرد که ممکن است برای اجرای عملیات تروریستی در اروپا آموزش دیده باشند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، سازمان اطلاعات آمریکا این فهرست را براساس اطلاعات دریافتی در جریان عملیات جنگی علیه داعش در سوریه و عراق تهیه کرده و آن را به اف‌بی‌آی و پلیس بین‌الملل واگذار کرده است.

انفجار انتحاری فرزند رهبر طالبان
گروه طالبان تأیید کرد یکی از فرزندان «ملاهیبت‌الله آخوندزاده»، رهبر این گروه، در حمله انتحاری که روز پنجشنبه گذشته در شهر «گرشک» واقع در ولایت جنوبی «هلمند» افغانستان انجام شد، نقش داشته است. «ذبیح‌الله مجاهد»، سخنگوی گروه طالبان، نیز اعلام کرد که «عبدالرحمن خالد»، فرزند ملاهیبت‌الله، به مدت سه سال آموزش‌های لازم را در زمینه انجام حمله انتحاری دیده و منتظر نوبت بود.

میزبانی ترامپ از سعد حریری
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، رئیس‌جمهور آمریکا سه شنبه آینده در کاخ سفید میزبان نخست‌وزیر لبنان خواهد بود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید در این بیانیه اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در این دیدار درباره مسائل مربوط به نگرانی‌های مشترک از جمله مبارزه با تروریسم، اقتصاد و مسئله پناه‌جویان مذاکره خواهند کرد.

سفر نوری مالکی به روسیه
کرملین از برنامه‌ریزی برای دیدار رئیس‌جمهوری روسیه با معاون رئیس‌جمهوری عراق در مسکو خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری نووستی روسیه، کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با نوری مالکی، معاون رئیس‌جمهوری عراق امروز در مسکو دیدار می‌کند.

حضور همسر بشار اسد  در یک فیلم سینمایی
منابع اطلاع‌رسانی وابسته به نظام سوریه از حضور «أسماء اسد» در فیلمی سینمایی خبر دادند. این منابع اعلام کردند که أسماء اسد، همسر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، در فیلمی سینمایی با رویکرد ترغیب جوانان سوریه که تلاش می‌کند به مسئله پیامدهای جنگ در سوریه بپردازد، ظاهر خواهد شد.


دیدگاه‌ها(۰)