۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
پنج قاره

8 کشته و 25 مجروح  در سقوط اتوبوس به دره در هند
شینهوا: سقوط اتوبوس مسافربری به دره در غرب استان «بنگال» دست‌کم هشت کشته و 25 مجروح بر جای گذاشت.  به گفته پلیس، این حادثه روز سه‌شنبه در روستای «تهاتا» در فاصله 150 کیلومتری شمال کلکته روی‌ داد. یکی از مقامات پلیس در این‌باره گفت: «در جریان واژگونی و سقوط اتوبوس به دره، هشت نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند». بنابر گزارش‌ها، علت حادثه سرعت زیاد اتوبوس و ناتوانی راننده در مهار آن بوده است.  اندکی بعد از این اتفاق، افراد محلی با حضور در محل حادثه به سرعت به یاری آسیب‌دیدگان رفته و با پلیس تماس می‌گیرند. به گفته پلیس، مجروحان به بیمارستان محلی «شاکتیناگار» انتقال داده شدند.
توفان در شمال چین قربانی گرفت
شینهوا: بر اثر وقوع توفان در شمال چین، دست‌کم پنج نفر جان خود را از دست دادند. بنابر اعلام مقامات داخلی چین، وقوع توفان در مناطقی از شمال این کشور موجب شد دست‌کم پنج نفر جان خود را از دست بدهند و ۵۰ نفر دیگر مجروح شوند. بر اثر وقوع این توفان، بسیاری از ساختمان‌های مسکونی به شدت آسیب دیده‌اند؛ هر چند میزان دقیق خسارت واردشده هنوز محاسبه نشده‌ است.  بنابر اعلام مقامات محلی، مجروحان این حادثه طبیعی به مراکز درمانی منتقل شده و عملیات امدادرسانی در حال انجام است.
3 کشته در حمله مردان مسلح به ساحل مکزیک
آسوشیتدپرس: مقامات مکزیک از حمله مردان مسلح در ناحیه توریستی «لوس کابوس» در جنوب شبه‌جزیره «بایا کالیفرنیا» خبر دادند.  این حمله بعدازظهر یکشنبه در ورودی «پلایا پالمیا» رخ داد و در جریان تیراندازی‌ها سه نفر کشته و دو نفر زخمی شدند. این مکان ناحیه‌ای محبوب برای جهانگردها محسوب می‌شود. در بیانیه پلیس، از انگیزه این افراد برای حمله صحبتی نشده است. به گفته مقامات، در زمان آغاز تیراندازی‌ها، ساحل شلوغ بوده و پلیس مجبور به تخلیه کامل این مکان شده است.  بایا کالیفرنیای جنوبی در سال جاری شاهد خشونت‌های زیادی بوده است، اما اکثر این جنایات در مناطق غیرتوریستی رخ داده بود. کارشناسان معتقدند اکثر این خونریزی‌ها در نتیجه درگیری کارتل مواد مخدر سینالوا با رقیب تازه‌شکل‌گرفته خود و نسل جدید کارتل‌ها است.


دیدگاه‌ها(۰)