۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
حادثه ها

متلاشی‌شدن باند کلاهبرداران 8‌ میلیاردی
پلیس: با تلاش پلیس آگاهی، باند حرفه‌ای کلاهبرداری هشت‌‌ میلیارد ریالی با جعل اسناد ملکی در شهر مشهد متلاشی شد. سرهنگ حمید رزمخواه، رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، گفت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی یک شهروند مبنی بر کلاهبرداری هشت‌ میلیارد ریالی با جعل سند، موضوع در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی قرار گرفت.
 وی افزود: در بررسی اظهارات مال‌باخته مشخص شد، این فرد یک منزل مسکونی را در مشهد به مبلغ هشت‌ میلیارد ریال معامله و مبلغ عمده‌ای از آن را پرداخت کرده و در طی مراحل قانونی متوجه شده وکالتنامه اسناد ارائه‌شده جعلی بوده و ملک متعلق به شخصی دیگر است. سرهنگ رزمخواه تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پس از بررسی دقیق اظهارات مال‌باخته، چهره فرضی متهم را ترسیم و پس از اقدامات اطلاعاتی بعد از گذشت چند هفته او و یکی از همدستانش را در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.
وی ادامه داد: متهمان در بازجویی‌ و در مواجهه با مال‌باخته، به جعل سند با همکاری دو نفر دیگر اعتراف کردند که مأموران با هماهنگی مقام قضائی دو کلاهبردار دیگر را نیز در یکی از مخفیگاه‌هایشان دستگیر کردند. رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت داشتن شکایت مشابه می‌توانند به پلیس آگاهی مراجعه یا با ستاد خبری پلیس آگاهی با شماره ۲۱۸۳۷۰۰ تماس بگیرند.

سارق 9‌ میلیاردی سیم برق در بابل دستگیر شد
پلیس: فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق 9‌ میلیارد ریالی سیم برق در شهرستان بابل خبر داد. سردار «سیدمحمود میرفیضی» با اعلام این خبر، افزود: مأموران پلیس آگاهی شهرستان بابل عصر روز پنجشنبه 19 مردادماه سال جاری حین گشت‌زنی در محور کوهستانی بخش «بندپی شرقی» منطقه ییلاقی شهرستان بابل به یک دستگاه سواری پراید که کنار تیر برق پارک بود، مظنون شدند. وی تصریح کرد: مأموران در بررسی‌های اولیه و در بازرسی از خودروی مورد نظر موفق شدند، 70 متر سیم برق سرقتی کشف و راننده خودرو به نام «حجت» را به اتهام سرقت سیم برق دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به تحقیقات مأموران پلیس آگاهی از متهم به سرقت سیم برق، افزود: وی در طی تحقیقات به بزه انتسابی در چند ماه گذشته اقرار کرد و گفت، سیم‌های سرقتی را پس از انتقال به تهران در یک ضایعات‌فروشی فروخته است. سردار میر فیضی افزود: متهم به 14 فقره سرقت و همچنین سرقت بیش از سه‌‌هزارو صد متر سیم برق به ارزش تقریبی 9‌میلیاردو 300‌ میلیون ریال اعتراف کرد. فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر عوامل این سرقت در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار دارد، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی و با قرار مناسب روانه زندان شد.
سردار میرفیضی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تجمیع خطوط پلیس 110 در مرکز استان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را سریعا از طریق شماره 110 به پلیس اطلاع دهند.

اعتراف کیف‌قاپ به 30 فقره سرقت در قم
پلیس: رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری یک سارق کیف‌قاپ و اعتراف نامبرده به 30 فقره سرقت در قم خبر داد. سرهنگ «احمد کرمی» اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت کیف‌قاپی در استان قم و طرح شکایت در پلیس آگاهی، تیمی ویژه برای شناسایی متهم تشکیل و دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی استان قم ادامه داد: در پی اقدامات پلیسی، سارق شناسایی و ضمن هماهنگی‌های قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. وی با اشاره به سوابق کیفری متهم گفت: در بازرسی از منزل وی، تعدادی اموال مسروقه کشف شد و نامبرده به 30 فقره سرقت کیف‌قاپی در قم اعتراف کرد.
سرهنگ کرمی گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان و در نهایت راهی زندان شد. رئیس پلیس آگاهی استان قم از هموطنان خواست، هنگام تردد کیف دستی حاوی پول یا مدارک و اموال با ارزش خود را در سمتی از بدن که امکان تردد موتور سیکلت نباشد قرار دهند تا طعمه سارقان نشوند.

 


دیدگاه‌ها(۰)