۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
حسین صفامنش در تالار وحدت می‌خواند

حسین صفامنش کنسرت خود را با اجرای آثاری ماندگار از موسیقی غرب ایران، امشب در تالار وحدت برگزار می‌کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، گروه «آرشاویر»، به خوانندگی حسین صفامنش و سرپرستی فرشاد رستمی، 22 مرداد کنسرت خود را در تالار وحدت برگزار می‌کند.
حسین صفامنش، خواننده موسیقی کُردی، درباره این کنسرت می‌گوید: در این کنسرت تلفیقی از سازهای ایرانی و محلی را در ترکیب گروه به کار گرفته‌ایم. آهنگ‌هایی را اجرا می‌کنیم که مردم دوست دارند بارهاوبارها بشنوند. درعین‌حال آثاری جدید هم در اجرایمان داریم.
او ادامه می‌دهد: گروه ما نامش «آرشاویر» است. آرشاویر نام یکی از سرداران دوره‌ ساسانی بوده است. سرپرست گروه «آرشاویر» را آقای رستمی برعهده دارد و تمام نوازندگان از تحصیل‌کرده‌های رشته موسیقی هستند.
صفامنش درباره مخاطبان کنسرتش می‌گوید: بیشتر مخاطبان ما کُردها و لُرهای مقیم مرکز هستند، اما در این میان مخاطبانی از دیگر نقاط ایران هم داشته‌ایم که به کنسرت ما آمده‌ و لذت هم برده‌اند. موسیقی نواحی حد و مرز ندارد. اگر این موسیقی را به‌درستی اجرا و معرفی کنیم، بدون‌شک مخاطبان بسیاری خواهد داشت.او ادامه می‌دهد: امیدواریم کُردهای مقیم مرکز بیایند و از کنسرت استقبال خوبی داشته باشند.صفامنش با اشاره به تبعیض‌هایی که میان هنرمندان موسیقی نواحی و هنرمندان ساکن تهران هست، می‌گوید: هنرمندی که در شهرستان زندگی می‌کند دیده نمی‌شود، مگر اینکه این هنرمند به تهران بیاید و مشکلات زندگی در تهران را قبول کند تا شاید بتواند موفق باشد. من هم تصمیم گرفته‌ام که بیایم و در تهران زندگی کنم.
او ادامه می‌دهد: درباره برگزاری کنسرت‌های موسیقی نواحی خیلی کوتاهی شده است. نسبت به برگزاری کنسرت‌هایی با زبان‌های کُردی، لُری، لکی و ترکی و دیگر زبان‌ها نسبت به کنسرت‌های فارسی، کوتاهی شده است. هرکدام از زبان‌های محلیِ ایران دنیای خاص خودشان را دارند که باید به موسیقی‌شان بیشتر از اینها بها داد.
 «بوی دیم»، ساخته مظهر خالقی و «بارانه»، ساخته زنده‌یاد محمد ماملی، «پیشواز»، «خویشگه خاصه گم»، «خاو»، «سال»، «اى خدا» و «ماسى له دریا» آثار قدیمی‌ای است که در این کنسرت اجرا می‌شوند.
همچنین قطعه‌های «له بره‌ی کاوان»، «دانه و دانه» و «خاک پر لداخت»، «بالا نزمگم» (ملودی از حسین صفامنش)، «بان زلفى زرین» (ملودی از حسین صفامنش)، «دلم زندانى» و «ایواره» با آهنگ‌سازی و تنظیم فرشاد رستمی اجرا می‌شود.
علیرضا صنعتی، نوازنده عود، آسو نادری، نوازنده دف-دایره-بندیر و پرکاشن، شقایق بختیاری، نوازنده تار، مرتضی فتحی، نوازنده کمانچه، علیرضا مصدقی، نوازنده تنبک-کوزه-کاخن و پرکاشن، مژگان حسینی، نوازنده قانون، حامد پیرا، نوازنده نرمه‌نای و سُرنا و فرشاد رستمی، سرپرست گروه و نوازنده قیچک‌آلتو، اعضای گروه «آرشاویر» را تشکیل می‌دهند.کنسرت گروه «آرشاویر»، به خوانندگی حسین صفامنش و سرپرستی فرشاد رستمی، 22 مرداد  از ساعت 21:00 در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان به موسیقی می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را از طریق سایت ایران‌کنسرت تهیه کنند.


دیدگاه‌ها(۰)