۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
با اجرای ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی
شب‌شنبه‌ها میزبان شاهدانِ خموش می‌شود

گروه هنر: شب‌شنبه‌ها در دوازدهمین تجربه از دوره جدید خود، شنبه 28 مرداد میزبان پرفورمنس موسیقی «شاهدانِ خموش» در سالن تئاتر مستقل تهران خواهد بود.
مجموعه برنامه «شب‌شنبه‌ها» هر هفته با رویکرد تجربه‌های متفاوت و گفت‌وگوهای تازه درباره دیدن و شنیدن اجرا می‌شود و در اجرای پیشِ‌رو میزبان ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی خواهد بود.
ابوسعید مرضایی، نوازنده سه‌تار و شورانگیز، بیش از 30 سال است که در عرصه موسیقی فعالیت می‌کند و تاکنون سه آلبوم موسیقی منتشر کرده و در ضبط و تدوین آثار استادانی مانند زنده‌یاد جلال ذوالفنون و زنده‌یاد همایون خرم همکاری داشته است.
فربد یداللهی، نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای نیز نویسنده سه کتاب آموزشی سازهای کوبه‌ای با نگرشی نو برای سازهای تنبک و کوزه (اودو) است و انتشار پنج آلبوم موسیقی، طراحی و ساخت دو ساز کوبه‌ای جدید و... از فعالیت‌های اوست.
همچنین ابوسعید مرضایی و فربد یداللهی با همکاری یکدیگر در سال 1390 آلبوم خاک را منتشر کرده‌اند که به‌عنوان بهترین آلبوم بی‌کلام سال انتخاب شده است. پرفورمنس موسیقی شاهدانِ خموش، با نوازندگی ابوسعید مرضایی (سه‌تار و شورانگیز) و فربد یداللهی (تنبک و هنگ اودو) با همراهی اسماعیل مرضایی (نقاش) شامگاه شنبه 28 مرداد از ساعت 22 در سالن تئاتر مستقل تهران روی صحنه می‌رود.


دیدگاه‌ها(۰)