۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
الو شرق 88640260
sharghline@sharghdaily.ir پیامک: 30004699
  • لطفا ار مسئولان راهنمایی‌و‌رانندگی سؤال شود مسئولیت کنترل سرعت از حدفاصل میدان دانشگاه آزاد اسلامی در میدان سیمون‌بولیوار تا اول خیابان اشرفی و از آنجا تا میدان پونک، بر عهده چه کسی است و خطرآفرینی بسیاری از رانندگانی را که می‌خواهند هنگام ترافیک بلوار سیمون‌بولیوار، با سرعت از کندروی شقایق  از ترافیک خارج شوند، چه کسی پاسخ‌گوست؟ 

رضوانی 

  • یکی از ساکنان داخل محدوده طرح ترافیک هستم. مدتی قبل افرادی که وارد طرح می‌شدند جریمه می‌شدند و دوربین عکس می‌گرفت؛ اما مدتی است دوربین از کسانی که در محدوده هستند و قصد دارند خارج شوند هم عکس می‌گیرد و جریمه می‌کند. تکلیف من که محل کارم در حومه شهر است، چیست؟ به ناچار باید از وسیله شخصی استفاده کنم. لطفا این موضوع را بررسی کنند تا افرادی مثل من برای رفت‌وآمدشان آن‌قدر در فشار نباشند. 
  • با وجود نیاز مبرم من و خانواده‌ام، تاکنون هیچ سهام عدالت یا سبد کالا و از این نوع دریافت نکرده‌ایم و با مراجعه به دفاتر کافی‌نت، چون نام ما در فهرست سهام عدالت نبود، گفتند نام‌نویسی‌ نمی‌کنند. از رئیس‌جمهور محترم و دولت می‌خواهیم نسبت به پیگیری این موضوع که بر بسیاری از مردم دلالت می‌کند، اقدام کنند. 

محمود بلیغیان

  • از خیابان کریمی- قاسمی واقع در دزاشیب تجریش تماس می‌گیرم. این منطقه با وجود اینکه دارای تراکم متوسط و پنج طبقه است و همه اجازه ساخت همین تعداد را دارند، ولی متأسفانه ساختمان جدیدی شروع به ساخت کرده که از شهرداري اجازه 14 طبقه تراکم را گرفته است. این ساختمان به صورت شبانه‌روزی کار می‌کند و شب‌ها تا صبح یا در حال بتن‌ریزی هستند یا در حال خالی‌کردن آهن‌آلات که صدای مهیبی را برای ساکنان ایجاد کرده است. سؤال من این است که آیا قانونی برای ساخت‌وسازهای شهری و رعایت حال مجاوران آنها وجود دارد یا خیر؟ 
  • پیشنهاد می‌کنم برای ترویج دوچرخه‌سواری به شاگردان ممتاز دبستان‌ها و دبیرستان‌ها دوچرخه هدیه بدهند. با این کار هم دوچرخه‌سواری ترویج پیدا می‌کند و هم مسائل ترافیک حل می‌شود.

دیدگاه‌ها(۰)