۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
آینه

اطلاعات
دولت دوازدهم و سيل مطالبات
سيدمسعود رضوي:... از شگفتي‌هاي ايام و هفته‌هاي اخير طرح تقاضاهاي نامعقول يا بهتر بگوييم افزايش نامعقول سطح مطالبات از جانب دوستان و برخي گروه‌هاي حامي رئيس‌جمهوري و دولت است. اين افزايشِ درخواست‌ها که در آستانه تشکيل دولت و معرفي وزرا، سير تصاعدي به خود گرفت، تا حدي طبيعي به نظر مي‌رسيد، اما در يک نقطه از حالت طبيعي خارج شده است و به نظر معقول و منطقي نمي‌رسد. براي توضيح اين امر، بايد فضاهاي مجازي را دائما رصد کرد و هوشيار بود، زيرا اي بسا بسياري از کساني که در دامن‌زدن به برخي خبرها و شايعات و فراتر از اينها، در طرح ساده مطالبات از دولت شرکت مي‌کنند، به تصور خدمت و مطالبه حق طبيعي دست به اين کار مي‌زنند. عيبي ندارد و عقل و عرف و قانون هم منع نکرده است که مثلا درباره فقدان وزرايي از جامعه اهل سنت يا بانوان در کابينه، اعتراض و انتقاد نباشد و اگر چنين اعتراضاتي نباشد بايد تعجب کرد... .

کیهان
دو چشم و دو نگاه
حسين شمسيان :... به‌دست‌آوردن سهم از سفره انقلاب، جايگزين عمل به تکليف بي‌منت و بي‌ادعا مي‌شود! از همين نقطه است که قدرت را نه در تکيه به توان مردم مؤمن که در فلان قرار‌داد محرمانه با دشمنان خدا مي‌بينند‌، از همين نقطه است که چندروزه و چندساله منصب را‌، فرصتي بي‌تکرار براي بستن بار مي‌بينند و هر کاري از قاچاق و واردات تا رانت و... مباح و بلکه واجب مي‌شود! زرنگي آن مي‌شود که چطور بيت‌المال را با قانون و غيرقانون به خانه خود سرازير کنند و هم‌زمان ژست مسلماني و پيش‌گامي بزنند... درست درحالي‌که محسن حججي، زرنگ‌ترين آدم دنيا مي‌شود و در 25سالگي از همه زرنگ‌هاي دنيا سبقت مي‌گيرد و با کوله‌باري از معرفت، صاف به آغوش خدا مي‌رود!...

جوان

نقطه هدف در طرح بازرسي از مراكز نظامي ايران
يدالله جواني: برخي از مقامات آمريكايي در هفته‌هاي اخير از ضرورت بازرسي از برخي مراكز نظامي ايران سخن گفته، در اين خصوص عمليات رسانه‌‌اي خود را آغاز كرده‌اند. در نقطه مقابل، مقامات نظامي و سياسي ايران، اجازه هر نوع بازرسي از پايگاه‌هاي نظامي كشور را رد و آن را توطئه‌اي عليه جمهوري اسلامي ارزيابي كرده‌اند... به احتمال قوي ادعاي آمريكايي‌ها مبني بر انجام فعاليت‌هاي هسته‌اي مشكوك در برخي از سايت‌هاي نظامي ايران، دليل عدم پايبندي جمهوري اسلامي به برجام اعلام مي‌شود. آنان اين‌چنين مي‌خواهند ايران را عامل برهم‌زدن توافق هسته‌اي معرفي كنند. بنابراين نقطه هدف در طرح بازرسي از مراكز نظامي ايران از سوي آمريكايي‌ها، زمينه‌سازي براي خروج آنان از برجام با هزينه ايران است. اين نقشه شيطاني نشان مي‌دهد كه آمريكايي‌ها تحت هيچ شرايطي قابل اعتماد نبوده‌اند و اساسا بايد باب هر نوع مذاكره با آنان را هفت‌قفله كرد. آمريكايي‌ها تنها راه غلبه بر ايران را سياست و راهبرد «فشار، تحريم، مذاكره و معامله» مي‌دانند... .

اعتماد
شيوه انتخاب وزرا غيرعلمي است
کاظم اکرمي:... نكته‌اي كه در مورد وزارت علوم وجود دارد اين است كه وزير علوم نقش پررنگي در اين وزارتخانه ندارد. اگر هم كسي اين سمت را بپذيرد با اكراه مي‌پذيرد. چهار نهاد مختلف در تصميمات وزارت علوم نقش دارند. وزير علوم در انتخاب رئيس دانشگاه بايد شوراي عالي انقلاب فرهنگي آن را راضي كند. در شوراي عالي انقلاب فرهنگي هم كساني هستند كه ديدگاه‌هاي خاص خودشان را دارند. در اين شورا كم هستند دانشگاهياني كه تفكر علمي و آكادميك داشته باشند و در عين حال آزاد هم باشند. همين ديدگاه باعث مي‌شود فرد شايسته‌اي كه وزير براي دانشگاه انتخاب كرده، از طرف شوراي عالي انقلاب فرهنگي تأييد نشود. در سال ٨٨ بيش از ٥٠٠ نفر از اساتيد دانشگاه‌هاي مختلف در تأييد مهندس موسوي بيانيه‌اي امضا كردند، اين بيانيه بعدها تبديل به يك نكته منفي در پرونده كاري اين اساتيد شد... .

جمهوری اسلامی
آقاي کروبي از بيمارستان مرخص شد
محمدحسين کروبي از مرخصي پدرش از بيمارستان خبر داد. وي افزود: ضربان قلب پدر به حالت نرمال برگشته است ولي بنا شده که بعد از اين چکاپ‌هاي دوره‌اي و مرتبي از ايشان به عمل آيد.
پيش از اين خانم فاطمه کروبي، همسر آقاي کروبي هم با اشاره به آخرين وضعيت سلامت حجت‌الاسلام‌والمسلمين کروبي، ضمن قدرداني و تشکر از پيگيري‌هاي صورت‌گرفته از سوي رسانه‌ها در زمينه وضعيت جسمي همسرش، اظهار كرد: ما خود را مرهون و مديون ملت بزرگوار و فهيم ايران مي‌دانيم که از روزي که در خصوص وضعيت درماني آقاي کروبي، متوجه محل بستري‌شدن ايشان شدند، به طرق و عناوين مختلف وفاداري و پيگيري خودشان را در اين زمينه از اقشار، گروه‌ها و اصناف مختلف اظهار کردند.


دیدگاه‌ها(۰)