۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
حمایت یاران لاریجانی از علی ربیعی

شرق: موج حمایت‌های نمایندگان نزدیک به «علی لاریجانی» از «علی ربیعی» افزایش یافته است. «بهروز نعمتی» و «غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی»، دو نماینده‌ای بودند که روز گذشته تمام‌قد از وزیر کار دولت یازدهم حمایت کردند. روز گذشته «بهروز نعمتی»، عضو فراکسیون مستقلین مجلس، در گفت‌وگو با «ایسنا» به تمجید از عملکرد ربیعی پرداخت: «با توجه به تجربه چهارساله ربیعی در این وزارتخانه و اقدامات خوبی که در این رابطه به انجام رسیده است، می‌توان به ادامه این روند از جانب ایشان امیدوار بود».
بهروز نعمتی یکی از دو نماینده‌ای است که با لیست امید، به عنوان نماینده تهران وارد مجلس شد؛ ولی به‌جای عضویت در فراکسیون امید، راهی فراکسیون مستقلین (نزدیک به علی لاریجانی) شد. نماینده دیگری که وضعیتی مشابه با «نعمتی» دارد، دیگر نماینده تهران یعنی «کاظم جلالی» است. نعمتی در ادامه افزود: « آقای ربیعی در برخی از موضوعات، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند و برخوردهای قاطع و محکمی صورت گرفته است.  البته در برخی از مجموعه‌ها هم نقدهایی به عملکرد وزارتخانه مطرح است که بنده منتقد عملکرد ایشان بودم و در چندین جلسه به خود ایشان هم این نقدها انتقال داده شد. البته خود آقای ربیعی انسان سالم، زحمتکش و از بچه‌های قدیم نظام و انقلاب هستند».  در همین حال، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، سخنگوی فراکسیون مستقلین، نیز در گفت‌وگو با «ایلنا» ضمن مثبت ارزیابی‌کردن عملکرد ربیعی، گفت: «به نظر می‌رسد ربیعی بتواند بدون مشکلی خاص، از مجلس رأی‌ اعتماد بگیرد؛ چراکه فردی دلسوز و تلاشگر است که از همین قشر کارگر برخاسته و متعلق به طبقه مرفه جامعه نبوده و به این دلیل، به‌خوبی مشکلات کارگران و جامعه کارگری را درک می‌کند».
پیش از این، بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید، در گفت‌وگو با «انتخاب» ضمن انتقاد از ربیعی، گفته بود: «آقای ربیعی یکی از افرادی بود که در بررسی‌های فراکسیون امید، نمره قبولی نگرفت. مجموعه و زیرمجموعه ایشان که از لحاظ اقتصادی وسعت بسیاری دارد، به شیوه بدی اداره شده و عملکرد ایشان رضایت‌بخش نبوده است».
با وجود این، «نعمتی» روز گذشته در حمایت از ربیعی گفته: «تخریب زمانی جواب می‌دهد که موضوعات با هم تطابق داشته باشند؛ ولی عموم تخریب‌هایی که این چند وقت اخیر درباره دکتر ربیعی به‌ویژه در فضای مجازی مطرح شده، به شخص دکتر ربیعی نمی‌چسبد».

 


دیدگاه‌ها(۰)