۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
روزنه

تأكيد جهانگيري بر رسيدگي بيشتر براي امدادرساني به سيل‌زدگان
ايسنا: معاون اول رئيس‌جمهور روز گذشته در تماس تلفني با استانداران خراسان رضوي و گلستان، گزارشي از آخرين ميزان تلفات و خسارات وارده و روند امدادرساني در مناطق سيل‌زده دريافت کرد و بر لزوم رسيدگي هرچه‌بيشتر و کمک به آسيب‌ديدگان تأكيد کرد. اسحاق جهانگيري همچنين ضمن اعلام همدردي با خانواده‌هاي جان‌باختگان و مصدومان حادثه سيل، از استانداران خراسان رضوي و گلستان خواست با بسيج همه امکانات استان، رسيدگي هرچه‌بيشتر به سيل‌زدگان را به طور ويژه در دستور کار خود قرار دهند و حداکثر توان نيروهاي امدادي را براي يافتن مفقودان و جبران خسارات واردشده به‌خصوص به زيرساخت‌ها به کار گيرند. جاري‌شدن سيل در روزهاي اخير، چند استان کشور را تحت تأثير قرار داده که به تلفات و خساراتي در استان‌هاي خراسان رضوي و گلستان منجر شده است.

نخستين جلسه دادگاه مديران کانال‌هاي تلگرامي 
ايلنا: وکيل دو متهم پرونده مديران کانال‌هاي تلگرامي از برگزاري نخستين جلسه رسيدگي به اتهامات متهمان اين پرونده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضي صلواتي از امروز و به مدت سه روز خبر داد.
علي مجتهدزاده افزود: از نظر من به عنوان يک حقوق‌دان، اتهامات وارده به موکلانم و ساير متهمان فاقد وجاهت و مبناي قانوني است ولي در هر صورت تصميم‌گير اصلي رياست دادگاه است. اميد ما به عدالت دادگاه و دستگاه قضاست. ما خود را ملزم به تمکين به نظر دادگاه مي‌دانيم ولي اميدواريم رياست دادگاه استدلال‌ها و دفاعيات ما را نيز در نظر بگيرد.

آمريكا در مقابل ايران عاجز شده است
ايسنا: جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: با توکل و بدون هيچ هراسي از عدالت، تماميت ارضي، اخلاق و احکام اسلام دفاع مي‌کنيم. اين به برکت وجود آن عزيزاني است که بر پيکره جامعه تزريق کرده‌اند. جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي عنوان کرد: ما در دفاع مقدس آموختيم چگونه بايد جنگيد و دفاع کرد. ملت ايران جز با آزمون دفاع مقدس نمي‌توانست اين‌گونه امروز در مقابل آمريکا بايستد، به گونه‌اي که تا امروز کدام کشور را مي‌شناسيد که توانسته است 38 سال در مقابل آمريکا بايستد. 
آمريکا تاکنون چند رژيم را زيرورو کرده و قدرت‌هاي بزرگي را فروپاشيده است اما در مقابل ايران عاجز شده است و در ميدان هيچ اقدامي نمي‌تواند بکند و گزينه‌هاي آنها فقط روي کاغذ است.

بيانيه پاياني نخستين کنگره مجمع زنان اصلاح‌طلب
ايلنا: مجمع زنان اصلاح‌طلب در بيانيه‌ پاياني نخستين کنگره خود تأكيد کرد: مجمع زنان اصلاح‌طلب بر اين باور است که ضعف دستيابي زنان به قدرت تنها و مهم‌ترين معضل زنان نيست بلکه براساس نگرش جامع و نظام‌مند بايد به تمام امور زنان در کليه حوزه‌ها پرداخت. در بخشي از اين بيانيه آمده است: در مجموع روند رو به رشد اما کند پيشرفت زنان عليرغم نگرش سطحي متحجرانه يا ديدگاه‌هاي افراطي و ايجاد موانع فکري و فرهنگي غيرقابل انکار است. 
ارزيابي و تحليل جامع از وضعيت زنان حاکي از موفقيت و رشد زنان در حوزه آموزش فرهنگ بهداشت و نهادهاي مدني است؛ اما در عرصه‌هاي اقتصادي، حقوقي و سياسي، همچنان با چالش‌هايی جدي مواجه هستیم. در بخشي ديگر از اين بيانيه آمده است: از آنجا که يکي از اصول قانون اساسي استيفاي حقوق همه‌جانبه ملت است، مجمع زنان اصلاح‌طلب از کليه نمايندگان مجلس به‌ويژه زنان نماينده که رسالتي مضاعف بر دوش دارند، اصلاح قوانين و مقررات شناسايي خلأهاي قانوني و اجراي قوانين موجود در حوزه زنان و رفع تبعيض‌هاي ناروا در جهت تحقق عدالت جنسيتي و ايفاي نقش کامل و جامع نظارتي بر دستگاه‌هاي اجرائي در حوزه امور زنان را خواستار است. 
مجمع زنان اصلاح‌طلب در ادامه بيانيه تأكيد كرده است که بر ورود به قدرت نه به عنوان سهم‌خواهي، بلکه در راستاي حفظ منافع و مصالح ملي و همين‌طور بهره‌مندي نظام از سرمايه انساني، اصرار دارد و معتقد است بي‌توجهي و استفاده‌نکردن از اين سرمايه گران‌سنگ که امروز آگاه‌تر، عالم‌تر و ماهرتر شده است، موجب بروز خسارت‌هاي جبران‌ناپذيری خواهد شد که هزينه‌هاي هنگفتي را تحميل خواهد کرد.


دیدگاه‌ها(۰)