۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۳۵ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
خبر

انتقاد از گزينه پيشنهادي وزارت آموزش‌وپرورش 
جماران: غلامرضا ظريفيان، وزير علوم در دوران اصلاحات، درباره وزارتخانه‌هاي فرهنگي گفت: درباره بخش فرهنگي انتظارات بيشتري از رئيس‌جمهور داشتيم که متأسفانه اين انتظارات به‌ویژه در وزارت آموزش‌و‌پرورش، برآورده نشد. ما در آموزش‌و‌پرورش چهره‌هاي سرشناس و فرهنگي بسياري داشتيم که مي‌توانستند اين سمت را قبول کنند و از رئيس‌جمهور انتظار نمي‌رفت کابينه بدون آنها بسته شود. با توجه به وجود چهره‌هاي سرشناس فرهنگي و مديريتي، به نظر مي‌رسيد وزير آموزش‌وپرورش به‌سختي انتخاب نشود. در بخش فرهنگي چهره‌هاي سرشناسي وجود دارند و نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده که اين چهره‌ها به کلي فراموش شدند.
 معاون وزير علوم در زمان اصلاحات، در پاسخ به اين سؤال که چرا رئيس‌جمهور در انتخاب کابينه از زنان و جوانان استفاده نکرده است، گفت: در بحث زنان بايد از نگاه سطحي بيرون بياييم. ما بايد به پروسه انتخاب زنان به عنوان وزير نگاهی بلند‌مدت داشته باشيم.
 درحال‌حاضر، بايد زناني که در پست‌هاي کارشناسي فعاليت مي‌کنند، در اين چهار سال به سمت مديرکلي يا معاونت زنان وزارتخانه‌ها ارتقا پيدا کنند. اگر اين رشد به همين منوال اتفاق بيفتد، در بازه چهارساله خيل عظيمي از مديران زن با توانايي وزارت خواهيم داشت و ديگر بحثي از ناکارآمدي زنان وجود نخواهد داشت. در چنين شرايطي، براي انتخاب يک وزير از بين خانم‌ها و آقايان بايد به سمت تبعيض مثبت به سمت زنان حرکت کنيم و در شرايط برابر، خانم‌ها بتوانند بدون مشکل، اداره يک وزارتخانه را بر عهده بگيرند.

درخواست فعالان ستاد دانشجويي از رئيس‌جمهور
ايلنا: تعدادي از فعالان ستاد دانشجويي روحاني در انتخابات، در نامه‌اي به رئيس‌جمهوري بر لزوم تلاش براي بازگشت «اميد به دانشگاه» تأكيد کردند. در اين نامه بر لزوم استمرار حضور وزرايى از جنس مطالبات دانشگاه تأكيد شده است. در بخشي از اين نامه آمده است: «سرخوردگي و يأس اين قشر گسترده نه‌تنها آموزش عالي را با خسران مواجه مي‌کند؛ بلکه ادامه راه دولت اعتدال در مقابل هجمه‌ها و ناهمواري‌ها را نيز دشوار مي‌سازد. دولت يازدهم با انتخاب مسيري صحيح در عرصه آموزش عالي، توانست فضاي دانشگاه‌ها را پس از سال‌ها از رخوت خارج کند. بازگرداندن استادان به ناحق اخراج‌شده و دانشجويان محروم از تحصيل، صدور مجوز گشايش تشکل‌هاي اسلامي دانشجويي و فضاي باز سياسي و فرهنگي بخشي از تحولاتي بود که در اين مسير حاصل شد... در شرايط فعلي که وزارت علوم براي احقاق حقوق اوليه دانشگاهيان با انواع چالش‌ها روبه‌روست، ثبات قدم، ايثارگري و توان ايستادگي، ويژگي اوليه وزير علوم مطلوب دانشگاهيان است. زحمات دانشجوياني که با وجود همه گلايه‌ها از مداخلات و رويه‌هايي که برخلاف خواست شما در دانشگاه بود، روز‌ها و شب‌هاي تبليغات را در خيابان‌ها و محافل و مجالس، صرف تبليغ گفتمان اعتدال و اقناع عموم براي رأي به ادامه اين مسير کردند، تنها با انتخاب وزيري آگاه، داراي بينش سياسي و از خودگذشته در راه حفاظت از کيان دانشگاه، قدرداني مي‌شود. جناب آقاي رئيس‌جمهور با سپردن سکان وزارت علوم به اساتيد برجسته، آگاه، انقلابي و خوش‌فکري چون ميلي‌منفرد‌ها و فرجي‌دانا‌ها موفقيت آموزش عالي در دولت دوم خود را تضمين کنيد».

دشمن قصد دارد نيروهاي حوزوي را دچار اشتباه كند
ايرنا: حجت‌الاسلام حيدر مصلحي گفت: دشمنان با ايجاد دو‌قطبي و همچنين به‌هم‌ريختن انسجام و يکپارچگي با مشغول‌سازي مسئولان به موضوعات غير اولويت‌دار و غفلت از ظرفيت‌هاي داخلي، قصد دارند مسئولان، نيروهاي حوزوي و دانشگاهي دچار محاسباتي در تصميم‌گيري و عمل شوند. 

به جبهه پيروان خط امام انتقاد وارد است
فارس: سيدکمال‌الدين سجادي، سخنگوي جبهه پيروان خط امام و رهبري گفت: بحث حزب فراگير در جبهه مطرح شده است؛ اما همه اعضا موافق نيستند. البته آقاي باهنر موافق است. اين انتقاد وجود دارد که چرا عملکرد جبهه در حد نام آن نبوده است؛ لذا بايد در اين زمينه چاره‌جويي کنيم. 

تأخير در استفاده از  زنان به صلاح نيست
ايلنا: سيدمحمود ميرلوحي گفت: فکر مي‌کنيم زمان حضور و نقش‌آفريني زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالي و مياني کشور فرارسيده و تأخير در آن، به صلاح کشور نيست. همچنين ما انتظار داشتيم دولت دوازدهم جوان‌تر باشد و زنان نيز در جمع وزراي معرفي‌شده، حضور داشته باشند.


دیدگاه‌ها(۰)