۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
سقوط مرگ‌بار اتوبوس به دره در محور تهران-جاجرود

شرق: سقوط اتوبوس به دره‌ای در مسیر تهران- جاجرود باعث کشته‌شدن 11 نفر از مسافران آن شد و برآورد اولیه پلیس این است که اتوبوس دچار نقص فنی بوده ‌است.  سامانه جامع مدیریت حوادث و سوانح حمل‌ونقلی کشور اعلام کرد این تصادف در محور
 تهران-جاجرود و محدوده سعیدآباد روی داده و بر اثر آن دست‌کم ۱۱ نفر کشته و ۲۷ نفر مجروح شدند.  براساس اعلام این سامانه، علت وقوع این حادثه که بامداد روز گذشته روی داد، تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده است. در همین حال، سرهنگ نادر رحمانی، درباره واژگونی یک دستگاه اتوبوس اظهار کرد: یک دستگاه اتوبوس ولوو در جاده تهران-آبعلی واژگون و به دره سقوط کرد که در پی این حادثه، ۱۱ نفر فوت و ۲۶ نفر مجروح شدند.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اضافه کرد: این حادثه ساعت 2:25 بامداد دیروز  در کیلومتر پنج محور تهران-آبعلی رخ داد.  وی افزود: اتوبوس ولوو با ۳۷ مسافر و دو راننده و کمک‌راننده از مبدأ کرج به سمت ساری در حال حرکت بود. این اتوبوس متعلق به شرکت آریاسفر استان البرز بود. سرهنگ رحمانی درباره علت این حادثه نیز گفت: این مسئله در دست بررسی است.  سرهنگ نادر رحمانی همچنین ضمن تشریح وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور با اشاره به تصادف مرگ‌بار اتوبوس مسافربری با 39 سرنشین در جاده قدیم جاجرود گفت: راننده این حادثه زنده است و تحقیقات از وی برای مشخص‌شدن علت دقیق حادثه در حال انجام است.
سرهنگ نادر رحمانی دراین‌باره گفت: بامداد دیروز در اتوبان پردیس نرسیده به جاجرود -کیلومتر پنج محور تهران - آبعلی  یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل 39 مسافر با احتساب راننده و کمک‌راننده آن که از کرج به سمت ساری در حرکت بود، از دره‌ای به ارتفاع تقریبی 200 متر، سقوط کرد.  به گفته سرهنگ رحمانی، محور جاده قدیم جاجرود که این حادثه در آن رخ داد، درحال‌حاضر باز است و تردد در آن جریان دارد.  سرهنگ رحمانی درباره وضعیت ترافیکی سایر محورهای کشور نیز اظهار کرد: درحال‌حاضر ترافیک در آزادراه‌های قزوین-کرج و کرج-تهران وجود دارد و سایر محورهای مواصلاتی مشکل خاصی ندارند.
وی درباره وضعیت جوی راه‌های کشور نیز گفت: در محدوده ولی‌آباد، محور کرج-چالوس مه‌گرفتگی همراه با کاهش دیده می‌شود. همچنین در محورهای انزلی-فومن و رشت-قزوین در استان گیلان، رامسر در استان مازندران و فیروزکوه در شرق استان تهران بارش پراکنده باران را شاهد هستیم.  همچنین میزان گزارش داده ‌است عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، در صحنه حادثه سقوط اتوبوس به دره‌ای در جاده جاجرود حاضر شد و به بررسی جزئیات این حادثه پرداخته و دستورات قضائی را نیز دراین‌باره صادر کرده ‌است.  
میزان گفته ‌است: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اعلام کرده علت اولیه حادثه نقص فنی اتوبوس بوده‌ است. براساس گزارش روابط‌عمومی اورژانس کشور تا ساعت 8:30 دیروز، تعداد فوتی‌های حادثه 11 نفر و تعداد مصدومان 28 نفر است که 26 نفر از آنها به بیمارستان اعزام شدند. 17 نفر از افراد اعزامی، آقا و 9 نفر خانم هستند. مصدومان حادثه پس از اقدامات درمانی مناسب به بیمارستان‌های امام حسین(ع)، شهدای تجریش، شهید فیروزگر، شهید لواسانی و بعثت نیروی هوایی انتقال یافتند.

 


دیدگاه‌ها(۰)